Jaki skaner

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Swoich nie pokażę, bo nie mam złych skanów :mrgreen:
Ale tu toczyła się dyskusja o podobnym sprzęcie i na drugiej stronie masz przykładowe skany. Ocena należy do Ciebie.
BTW jeśli fotografujesz też w średnim formacie, to aktualnie na naszym Bazarze jest oferta na Epsona V600. Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, przejrzyj jeszcze A. lub potarguj się - mam ten sprzęt i wg mnie stosunek jakości do ceny jest optymalny.
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

A czy skaner Epson Perfection 1260 podoła skanowaniu negatywów z w miarę dobrymi wynikami..? Stosunkowo mało jest opinii odnośnie tego skanera w sieci a wiem że on nadaje się do negatywów..

[ Dodano: Nie 10 Sie, 2014 ]
Mam taką prośbę.. Czy ktoś mógłby zrobić takie zestawienie skanerów Canon, Epson .. tych starszych i nowszych które nadają sie do skanowania negatywów..?
Ciemność....
Awatar użytkownika
agathaia
-#
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2014, 13:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: agathaia »

Ja mam taki: http://www.domfan.pl/pl/p/SKANER-PLUSTE ... 600/117572 polecam go, zwłaszcza ze względu na to, ile zajmuje miejsca.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

czy z Epsona 4490 przeskok na Minoltę Dual Scan IV będzie odczuwalny? Czy dopiero np. taki Plustek Opticfilm 120 spowoduje porządny opad szczeny przy małym obrazku?
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Ta Minolta nie ma Digital ICE, więc się nie opłaca.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

zapytam przewrotnie. ile kosztuje używany epson 4490 lub minolta DSIV?
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

na A. DSIV był za 750 PLN i nie poszedł, pisz do sprzedającego czy jeszcze jest. ja 3 lata temu zgarnąłem 4490 za 500 PLN i do internetu jest miodzio, wydruki 20x30 z małego obrazka też, przy 30x45 już trzeba się nagimnastykować.

miałem DSIV rezerwować, ale morotegari zwrócił uwagę na w sumie ważny do koloru fakt. skanowania na mokro się raczej nie dorobię, na V750 też nie planuję wsiadać.

a o Plusteku czy innym Nikonie LS-50 pomarzyć można.
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Głupie pytanie ale jak skanować na tym nieszczęsnym Epsonie 4990, który mam w pracy a na którym skany wyglądają jak kupa - nieostro, wyłażą wręcz piksele, jakbym nie ustawiał parametrów.
Aha, do dyspozycji mam program EpsonScan no i standardową wkładkę do negatywów.
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

figureliusz pisze:Głupie pytanie ale jak skanować na tym nieszczęsnym Epsonie 4990, który mam w pracy a na którym skany wyglądają jak kupa - nieostro, wyłażą wręcz piksele, jakbym nie ustawiał parametrów.
Aha, do dyspozycji mam program EpsonScan no i standardową wkładkę do negatywów.
Ten skaner ma dobrą opinię. Spróbuj pokombinować z odległością ramki od szyby. Nie wiem czy 4990 ma regulowane stopki jak v700, ale trzeba zobaczyć czy to pomoże. Natomiast obsluga epson scsn

http://www.google.com/search?q=epson+scan+tutorial
ODPOWIEDZ