Jaki rzutnik do slajdów?

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

a, dlaczego nie lubicie karuzeli? tak pytam, bo sam uzywam i nie wiem o co ja oskarzac.;

p.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Bo są droższe - a lubię część slajdów mieć już w magazynku więc potrzebuję ich kilka.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

p1ot3 pisze:a, dlaczego nie lubicie karuzeli? tak pytam, bo sam uzywam i nie wiem o co ja oskarzac.;
ja lubię, ale mam tylko jedną. chciałbym więcej, ale ciężko znaleźć na ale-drogo do brauna paximata (jakoś tak chyba).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Może wiele nie wniosę do tego wątku, ale ja mam taki rzadko spotykany rzutnik DDRowski Pentacon Aspectomat II, moim zdaniem nie gorszy od Leitza (te są chyba jednak najlepsze). Aspectomat ma nietypowe kasety, ale ich wielką zaletą jest to że są dość szczelnie zamykane i były sprzedawane w solidnych tekturowych pudełkach. Ja rzutnik kupiłam za grosze na wyprzedaży starego sprzętu na uczelni (przeszli na rzutniki multimedialne), za takie same grosze kupiłam chyba ze 40 kaset i mam problem z głowy :-)
Jeśli ktoś gdzieś będzie miał taką okazję jak ja to radzę z niej skorzystać, naprawdę dobry, dość szybki i cichy rzutnik, halogen 150W / 24 V i obiektyw 2,8 / 80 mm.
sofka
-#
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: sofka »

Jaki magazynek kupić do rzutnika braun Paximat? Próbowałam od Revue, ale nie pasuje
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jaki masz spód komory magazynka?
jeśli z dwoma wybrzuszeniami, to będzie pasował zwykły magazynek, jeśli płaski to paximat.

paximat:
Obrazek

magazynek uniwersalny:
Obrazek

ale jeśli to paximat, to raczej będzie pasował ten z pierwszego zdjęcia.

ukłony i ładne wyrazy!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sofka
-#
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: sofka »

Taki mam spód komory, są dwie małe szyny, ale w Revue też są. Na zdjęciu jest zaznaczona śrubka, o którą zawadza magazynek, może trzeba ją tylko wkręcić? Chyba kupię uniwersalny.
Załączniki
braun 1.jpg
braun 2.jpg
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 15:02 przez sofka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

magazynek standardowy raczej Ci nie będzie pasował, poza tym on musi mieć te dwa garby, które podnoszą ramkę umożliwiając wsunięcie jej przez ramię powiększalnika.

ja mam revue 400afm, jego komora magazynka wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

to pomarańczowe to ramię wsuwające slajdy do wnętrza rzutnika (pomarańczowa część jest od środka, a zębatka od zewnątrz).

opis urządzenia jest tu: http://rtv-agd.galerki.pl/html/projektor.revue.html (nie ja jestem autorem, ale lepiej bym go chyba nie opisał).

pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sofka
-#
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: sofka »

Dziękuję bardzo. Kupię uniwersalne, na razie mam kilka slajdów i nie muszę mieć nic wystrzałowego. Jak mi się uzbiera więcej i nie znudzi to pomyślę o czymś lepszym do rzucania.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jak tam chcesz, ale wiedz że ani magazynki się nie zmieszczą (standardowe są szersze, podobnie jak CS, LKS i co tam jeszcze jest), ani (jak Ci się uda je wepchnąć) rzutnik nie włoży z nich slajdu do swych trzewi.

co innego, gdybyś miała brauna multimag, ale to zupełnie inna para kaloszy.

ukłony i ładne wyrazy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sofka
-#
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: sofka »

No i rbit9n miałeś rację, nic nie pasuje. Kto mi sprzeda takie, które pasują? a jakie pasują to już sama nie wiem.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

a właśnie, wie ktoś może, jakie magazynki powinny iść do Krokusa? Bo te diapolowate, wyglądają prawie identyczne ale nie pasują (brak ząbków). Tak na oko, to w drugą stronę by się dało.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

sofka nazwa wskazuje, że powinny pasować paximaty jak ulał, taki zresztą chyba masz na zdjęciu. spróbuj pokombinować z tą śrubką, bo innego pomysłu nie mam. aha, a gdzie ten Twój powiększalnik ma zębatkę? tę, która przesuwa magazynek.



pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sofka
-#
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: sofka »

Już działa, magazynek został podpiłowany tam, gdzie się zawadzał. W rzutniku nie ma nic do przesuwania magazynków, przesuwa wajcha, która wpycha ramki, takim zagarniającym ruchem. A swoją drogą nie wiedziałam że aż takie różnice w jakości rzucanego obrazu mogą być między rzutnikami. Mój stary Braun jest lepszy niż dwa inne, dużo nowsze z różnymi bajerami.
majku
-#
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2009, 09:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: majku »

w temacie rzutnika!
Wiecie może gdzie kupić magazynki do formatu 6na6. Mam kiev-a 66 z jednym magazynkiem :((((a slajdów z 60 w chwili obecnej.
jak coś to podzielę się odczuciami z używania tego monstrum jak ktoś jest zainteresowany.
ODPOWIEDZ