Jaki Olympus OM1-4?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 05 sty 2022, 20:17 Sam robiles ten tuning?
Tak - bo do OM-40 żaden ze znanych mi dostawców nie oferuje gotowych oklein. Wyciąłem je więc samodzielnie z arkusza materiału przewidzianego do takich zastosowań. Oryginalne okleiny zeskanowałem i metodą kolejnych korekt oracowywanych w Corelu i wycinanych z papieru szablonów dopasowałem elementy tak, że leżą "jak ulał", tzn. o wiele dokładniej niż okleiny fabryczne.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

Z_photo, Cool. Wyglada naprawde super. A czym to kleiles, czy sam material jest samoprzylepny?
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: Z_photo »

Ten materiał ma już warstwę klejącą w postaci błony 3M 300L SE.
Po aplikacji trzyma bardzo pewnie, a w razie potrzeby można ją w łatwy sposób usunąć, tzn. zrolować pozostałą po usunięciu okleiny warstwę klejącą - co jest o niebo mniej uciążliwe niż usuwanie np. butaprenu.
Arkusz okleiny zamówiłem tutaj: https://hugostudio.com/lenses-grip.html
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

Z_photo, Ciekawa ta strona i maja dosc sporo roznych okladzin
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 05 sty 2022, 16:05 tu wyjątkiem jest chyba Yashica Electro 35 GT/GTN bo w jej przypadku obudowa była wykonana z czarnego plastiku.
Tak obstukalem te moja GSN ale plastik to tylko ten czarny korpus. Reszta metalowa lub aluminiowa

Edit: no tak ale Ty o GTN pisales. Tej nie znam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 05 sty 2022, 23:04 Reszta metalowa lub aluminiowa
Tak się składa że glin to też metal.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 06 sty 2022, 07:49 Tak się składa że glin to też metal
Panie nauczycielu, panie nauczycielu. Ja tez cos wiem! Tak? W ubikacji jest zapalone swiatlo! ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: 4Rider »

oKuba, taki sam ze mnie nauczyciel jak z Ciebie sędzia przecież :-P
I wypraszam sobie jestem wilkiem a nie jeżem ;-)
Ale masz rację, poszedłem sprawdzić i rzeczywiście się świeciło :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

4Rider, Dobrze, ze zgasiles. Energie trzeba oszczedzac :mrgreen:

My tu gadu gadu a swiezy snieg spadl i trzeba jechac focic. Sprzet gotowy, wiec do drogi. Na sucho niby wszystko dziala; sie okaze..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 06 sty 2022, 10:20 Na sucho niby wszystko dziala; sie okaze..
Ja swojej 180-tki jeszcze nie przestrzelałem, jakoś nie mam gdzie jej teraz zabrać...
Ale ta światłomiarka wciąż mnie kusi, ale tu w porównaniu skali rzeczywiście jest ciut za mała ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 05 sty 2022, 20:38 Ale ta światłomiarka wciąż mnie kusi, ale tu w porównaniu skali rzeczywiście jest ciut za mała ...
Jest ciut poreczniejsza niz Twinmate
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: rbit9n »

oKuba pisze:
rbit9n pisze: 05 sty 2022, 16:05 tu wyjątkiem jest chyba Yashica Electro 35 GT/GTN bo w jej przypadku obudowa była wykonana z czarnego plastiku.
Tak obstukalem te moja GSN ale plastik to tylko ten czarny korpus. Reszta metalowa lub aluminiowa

Edit: no tak ale Ty o GTN pisales. Tej nie znam
pod okleiną też jest oczywiście metal, a konkretnie mosiądz. w ogóle taka sytuacja, że obiektyw jest zamocowanym do mosiężnej płytki i nawet jeśli masz aparat wyprodukowany w Hongkongu (litera H przy numerze serii), to obiektyw z płytką jest z Japonii.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 06 sty 2022, 10:31 Jest ciut poreczniejsza niz Twinmate
O ekranik całkiem duży, a można go przełączyć by wskazywał czas i przysłonę?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 06 sty 2022, 10:35 litera H przy numerze serii
Faktycznie znalazlem H przed nr serii. Widac niezle masz ten aparat obcykany (slowo pasuje tutaj jak ulal) ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki Olympus OM1-4?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 06 sty 2022, 10:38 O ekranik całkiem duży, a można go przełączyć by wskazywał czas i przysłonę?
Nie. On pokazuje EV, ktore pozniej przenosisz na skale analogowa u gory, jesli tak potrzebujesz i nie korzystasz z EV
ODPOWIEDZ