jaki aparat na blony ciete 6.5x9cm ?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

jaki aparat na blony ciete 6.5x9cm ?

Post autor: necropost »

Witam serdecznie !!! Jako ze mam sporo blon 6.5x9cm , chcialbym je uzyc poniewaz odsprzedaz szla ciezko szukam jakiegos aparatu do ktorego moglbym je uzyc. Tu pytanie jakie sie pojawia jaki ? Co prawda wiem ze linhof wypuscil tchnike , ale cena troszke mnie powalila - 5k za aparacik w dosc fajnym zestawie to troche za duzo na te chwile i na cos takiego sobie niestety nie pozwole , ale moze wy cos ciekawego zaproponujecie ?

Pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc
mamiya lover:)
zuzlo
-#
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2009, 09:10
Lokalizacja: HD/Krakow

Post autor: zuzlo »

Mamiya Universal/Press z odpowiednim tylem na ciete blony.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

O właśnie Mamiya 23, w zestawie ze standardowym obiektywem na pewno sporo tańsza i obsługuje formaty do 6x9.
Nawet mam taką i zastanawiam się czy nie opchnąć.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Re: jaki aparat na blony ciete 6.5x9cm ?

Post autor: junkers_ju-87 »

necropost pisze:Witam serdecznie !!! Jako ze mam sporo blon 6.5x9cm , chcialbym je uzyc poniewaz odsprzedaz szla ciezko szukam jakiegos aparatu do ktorego moglbym je uzyc. Tu pytanie jakie sie pojawia jaki ? Co prawda wiem ze linhof wypuscil tchnike , ale cena troszke mnie powalila - 5k za aparacik w dosc fajnym zestawie to troche za duzo na te chwile i na cos takiego sobie niestety nie pozwole , ale moze wy cos ciekawego zaproponujecie ?

Pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc
Hordeman seria VH
ju_87
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki aparat na blony ciete 6.5x9cm ?

Post autor: Linhof »

necropost pisze:Witam serdecznie !!! Jako ze mam sporo blon 6.5x9cm , chcialbym je uzyc poniewaz odsprzedaz szla ciezko szukam jakiegos aparatu do ktorego moglbym je uzyc. Tu pytanie jakie sie pojawia jaki ? Co prawda wiem ze linhof wypuscil tchnike , ale cena troszke mnie powalila - 5k za aparacik w dosc fajnym zestawie to troche za duzo na te chwile i na cos takiego sobie niestety nie pozwole , ale moze wy cos ciekawego zaproponujecie ?

Pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc
Cześć,
Błony są rzeczywiście mało chodliwe w tym rozmiarze. Co do Twoich wątpliwości to trochę jakby odpowiadać na pytanie jaki aparat mam kupić. Skoro wspominasz o Linhofie to zakałdam, że interesują Cię pokłany i inne szifty właściwe wielkiemu formatowi. Polecam Ci Linhofa. Sprzęt bezkompromisowy, jeśli chodzi o jakość i prezycję wykonania. Poza tym trzyma cenę. Łatwiej jest odsprzedać niż coś innego. Jak poszukasz na ebayu aukcji z licytacją (czasem trzeba poczekać) to sprzęt taki kupisz do 2000 zł (taka jest realna wartość). Ale. Jeśli ma to być aparat tylko do tych błon bez chęci kontynuacji na tym formacie, to sugerowałbym zakup czegoś do 4x5 cala (pod warunkiem, że będziesz tym formatem chciał coś robić później) razem z redukcją do Twojego formatu. Wydasz więcej, ale być może na sprzęt docelowy.
Technikardan + mała szklarnia
rebciu
-#
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2012, 20:24
Lokalizacja: Skierdy

Post autor: rebciu »

Polecam szczerze Linhofa Technikę choć wiem, że cena na ebay w opcji kup teraz jest mało zachęcająca. Ja kupiłem technikę 70 na allegro za śmieszne pieniądze i jestem nim zachwycony, a mam lub miałem naprawdę spory arsenał kamer średnio i wielkoformatowych. Dość ciężkie, duże... i kończą się wady :) Potem tylko zalety :)
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

moze faktycznie technike linhoffa kupic ? no i sprawa blon czy ze wzgledu ze nie sa one standardami jak 4x5 nie beda one wycofywane niedlugo ? jak dla mnie to optymalny rozmiar - albo wycinek z wielkiego formatu na moim powiekszalniku w ramce 6x6 albo najtanszy wielko-formatowy ,a i korex do jobo w tym formacie wychodzi taniej :)

dzieki z gory panowie
mamiya lover:)
ODPOWIEDZ