Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Henry »

Na youtuba to bierz A6400. Stabilizacja to nie problem - sto lat temu wynaleźli coś co się nazywa statyw. A paręset lat wcześniej sztuczne oświetlenie. Robienie filmów aparatem to partaczenie, ale kto dzisiaj potrafi to odróżnić. I tak aparat to tylko połowa wydatków. A gdzie jeszcze umiejętności...
Jacta
-#
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:54

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Jacta »

Tak się przyjęło że to YouTube to niższy poziom, ale ja nie wnikając w temat, wolałbym aby na tym YouTube obraz bardziej zbliżony był do tego teledysku
https://www.youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0
zamiast do tego
https://www.youtube.com/watch?v=qHqTTSjWBvg
I nie chodzi mi o obraz panoramiczny ale o jakość, rozdzielczość, wszystkie szczegóły doskonale widoczne.
Do tego potrzebuję wybrać aparat który z dodatkiem wiedzy pomoże mi osiągnąć to czego chcę.

Jeśli chodzi o statyw, to nie będę wszystkiego nagrywał na statywie, bo na teledyskach nie zamierzam nudzić ludzi tylko swoją osobą, ale filmować też z ręki inne ciekawsze rzeczy. Więc stabilizacja wydaje mi się ważna bo z tego co wiem to potrzebna jest zarówno do filmowania jak i do robienia zdjęć.

Jeśli chodzi o żarty, to powtarzam że nie jestem w temacie, bo głównie czas swój poświęcałem muzyce, ale zamierzam też w przyszłości zająć się tematem filmowania i fotografią. Teraz tylko obliczam koszty muzyczne i teledysków jakie będę musiał jeszcze ponieść. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Imperitus »

Może lepiej poszukać informacji na forum o lepiej dostosowanym profilu? Był tu kiedyś taki jeden co koniecznie musiał kupić średniaka bo to miało mu zagwarantować świetne foty. Koledzy już wyżej pisali- nie tędy droga, bez koniecznej wiedzy profesjonalny sprzęt da wyniki nawet gorsze niż amatorski. Nie próbuję Cię zniechęcać ale obawiam się że porywasz się z motyką na słońce. A pytania odnośnie syfrowego sprzętu na forum fotografii tradycyjnej to już- wybacz - śmiech na sali i nie dziw się że koledzy trochę sobie potrolowali. Najsampierw- profesjonalny kurs filmowania
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: powalos »

Jacta, zamiast stabilizacji nabądź tzw. gimbal, który z pewnością przyda się przy kręceniu apartem "z ręki" czy też w ruchu. Prawda, że trochę pobłądziłeś z tym pytaniem. Wszyscy zajmują się tu, tzw. fotografią analogową, czyli na materiałach światłoczułych, tradycyjnych. Więcej konkretnych porad uzyskałbyś na jakimś forum, które traktuje o nagrywaniu filmów metodami cyfrowymi. Poza tym, oprócz sprzętu i dużej ilości wiedzy będziesz potrzebował dobrego programu do montażu Twoich poczynań, a to są też konkretne pieniądze. Ale życzę powodzenia w tej pasji.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: skiper75 »

A to nie jest tak ze kolega zgrywa wariata ? W dobie wszedobylskich fan boyow i oplat za wzbudzanie sztucznej duskusji pachnie mi to zarobkowa forma prowadzenia dyskusji w necie. Ale to tylko moje zdanie
Milego dnia
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: powalos »

skiper75, może i masz rację, ale ponieważ gość grzecznie zapytał to moim skromnym zdaniem należało mu odpowiedzieć i ewentualnie nakierować na właściwe tory to znaczy się forum. ;-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: skiper75 »

powalos pisze:skiper75, może i masz rację, ale ponieważ gość grzecznie zapytał to moim skromnym zdaniem należało mu odpowiedzieć i ewentualnie nakierować na właściwe tory to znaczy się forum. ;-)
Nie no ja nie neguje udzielania odpowiedzi. Poprostu pokazuje moj punkt widzenia.
Jacta
-#
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:54

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Jacta »

Gdybym wiedział że temat ten nie jest znany na tym forum to zapewne bym nie zaczynał tego wątku. Więc nie będę kontynuował tematu, ale jedynie pragnę podziękować bo wiele informacji było dla mnie bardzo cennych. Spoglądając na niektóre wasze prace, nawet dodam że mogłyby się doskonale odnaleźć też w teledyskach, ale nawet nie zaczynam tego tematu, bo już widzę jak zostanę skrytykowany. Dodam że nawet jak jakaś wytwórnia muzyczna zajmie się wszystkim, to i tak zamierzam rozwinąć moją pasję do filmowania i fotografii. Bardzo dziękuję wszystkim a w szczególności 4Rider.
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: dak »

4Rider pisze: 19 lut 2020, 11:21 Nie ma jak chór przemądrzałych prześmiewców...
To nie tak.
Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś otwiera taki oto wątek na forum poświęconym fotografii cyfrowej:
"Dzień dobry wszystkim, znalazłem w piwnicy pudło z negatywami po dziadku, chcę zrobić wystawę. Jaki sprzęt do ciemni polecacie, żeby jakość była jak na powiększeniach od techników z National Geographic. Mam 7k zł, nie mam pojęcia o robieniu odbitek, ale się nauczę (jak już postawię sobie ciemnię). Pozdrawiam"
Ja czuję moralną powinność odradzić zakup, a jeśli się nie da, to przynajmniej pouczyć, żeby nabyć coś tańszego na początek, a zakupu dokonać on-line (bo będzie można zwrócić sprzęt do 14 dni od daty zakupu, bez podania przyczyny). 7k zł to słona zapłata za ewentualne odkrycie, że nie jest się urodzonym technikiem fotografii... albo operatorem.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 19 lut 2020, 13:35 A to nie jest tak ze kolega zgrywa wariata ? W dobie wszedobylskich fan boyow i oplat za wzbudzanie sztucznej duskusji pachnie mi to zarobkowa forma prowadzenia dyskusji w necie. Ale to tylko moje zdanie
Milego dnia
Podzielam. Liczba powtórzeń linków do youtuba i podtrzymywanie dyskusji to potwierdzają. I ten infantylny problem też. Sprawę załatwiłaby opłata za rejestrację na forum np. 10 złotych.
Jacta
-#
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:54

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Jacta »

Bardzo proszę aby nikt nie stawał w mojej obronie, bo teraz tylko mnie jest bardzo przykro natomiast jeśli ktoś stanie w mojej obronie to będzie mi przykro jeszcze bardziej z tego powodu że ktoś może zostać również niesłusznie o coś oskarżony. W tej całej krytyce, proszę jeszcze policzyć jak wiele razy dziękowałem wszystkim za informacje, i teraz też jeszcze raz podziękuję, bo na szczęście są ludzie którzy po prostu podzielą się informacją, i nie krytykują. Tych którzy mają mi coś za złe, bardzo przepraszam. Myślałem że nikt nie ma czasu na tego rodzaju dyskusje a tymczasem sam dałem się wciągnąć.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Imperitus »

Jacta pisze: 19 lut 2020, 18:19 Myślałem że nikt nie ma czasu na tego rodzaju dyskusje a tymczasem sam dałem się wciągnąć.
Nie masz się czym przejmować; w pewnym sensie to podstawa reguła funkcjonowania forów ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: Nomad »

Jacta, nie przejmuj się, bywa. A tak a propos, to podane przez ciebie przykłady teledysków są bardzo nietrafione - ten Czesława nie jest marny technicznie, tylko stylizowany na amatorski filmik z kiepskiej kamerki 8mm.
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: shovax »

Jacta pisze: 19 lut 2020, 18:19 Bardzo proszę aby nikt nie stawał w mojej obronie, bo teraz tylko mnie jest bardzo przykro natomiast jeśli ktoś stanie w mojej obronie to będzie mi przykro jeszcze bardziej z tego powodu że ktoś może zostać również niesłusznie o coś oskarżony. W tej całej krytyce, proszę jeszcze policzyć jak wiele razy dziękowałem wszystkim za informacje, i teraz też jeszcze raz podziękuję, bo na szczęście są ludzie którzy po prostu podzielą się informacją, i nie krytykują. Tych którzy mają mi coś za złe, bardzo przepraszam. Myślałem że nikt nie ma czasu na tego rodzaju dyskusje a tymczasem sam dałem się wciągnąć.

najpierw idz na jakis kurs, a potem odechce ci sie krecenia teledyskow.
sprzet foto o kwestia drugorzedna, jak ktos wspomnial. kluczem do takiego obrazu, jaki linkowales sa swiatlo i umiejetnosc jego uzycia, a nastepnie obrobka. cos jak modelki przed i po photoshopie. najlepszym aparatem nie osiagniesz nawet 10% takiego obrazu bez umiejetnego naswietlenia i obrobki.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki aparat do nagrywania teledysków?

Post autor: 4Rider »

Przechodziłem dziś obok Wydarzenia i moje BB zgubiło ostrość w czasie akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=u3lccM2WQQs

bo szczerze szukałem jak włączyć tą kamerkę i wyszło jak wyszło, ale Drzewa Szkoda :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ