Jaka lustrzanka dla okularnika?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

lenio, w Twoim budżecie i preferencjach łatwo mieści się Yashica FR-I. Matówka jest super, używałem w okularach. Pytanie, czy znajdziesz ją gdzieś w fajnym stanie.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

mrek pisze:
lenio pisze:Mam astygmatyzm, który kompensują okulary. Bez nich nie mogę fotografować. Korekcja dioptryczna w wizjerach nic mi nie daje.
A wykonanie soczewki korygującej Twoją wadę? Warunkiem jest aparat, który na nakładane soczewki, np Canony serii FD.[...]
głupi pomysł. soczewki dla astygmatyków są o wiele droższe niż zwykłe. zresztą większość zakładów nie ma takich soczewek na stanie, a jak ma, to ma jeden komplet. pamiętam jak kiedyś robili mi okulary i pech chciał, że podczas oprawiania pękła soczewka. musieli zamówić nową soczewkę, która dotarła dopiero po tygodniu.

inna sprawa, że soczewki cylindryczne muszą być odpowiednio docięte, konkretnie pod danego osobnika. więc żeby wykonać taką soczewkę cylindryczną, która dawałaby ostry obraz w wizjerze, trzeba by najpierw udać się do okulisty, żeby wyliczył sferę i cylinder, a potem dociąć z odpowiedniego wycinka. także tego, z astygmatyzmem to nie takie hop-siup.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 222
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BW »

Dość dawno temu, pomimo sporej wady wzroku używałem z dużym zadowoleniem pentaxa ME Super - do którego też dość łatwo i praktycznie można dołączyć obiektywy M42. Jednakże by obejrzeć całą matówkę trzeba się było trochę "porozglądać" na boki. Z okularami na nosie, całą matówkę widzę używając aparatów nikona serii F4 i F5 oraz f801, f90, f100, (wszystkie one mają dystans widzenia matówki bodajże 19 mm).
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

Wkładany komin w miejsce pryzmatu miała Praktica linii VLC- w sumie dość lekka, 7 wymiennych matówek, 3 celowniki- pryzmat, komin, lupa- czasy do 1000, z m42 musi współpracować, bo to jest m42.
ODPOWIEDZ