Jak fotografowac w formacie 6x6/6x7 aparatem na 6x9?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jak fotografowac w formacie 6x6/6x7 aparatem na 6x9?

Post autor: rbit9n »

PPaweł pisze:Jakby się dało po zdjęciach zobaczyć, co jest krzywe, to byś to już pewnie dawno zauważył na żywo ;-) A tę próbę to robiłeś na otwartym, czy zamkniętym?
Hm. Miałem sobie robić heheszki, ale w sumie metoda dentystów sprawdzających kawałkiem kalki, czy plomba nie wystaje mogłaby się nadać. Trzeba by nakleić kalkę maszynową na papier i po przewinięciu zobaczyć, gdzie są ewentualnie odciśnięte ślady. Niekoniecznie na cały, wystarczy ta końcówka.
w komorze odbiorczej nieco wytarty jest dolny kawałek docisku, no ale wszystko się skręca równo.
oczywiście próbę robiłem w zamkniętym aparacie, bo w otwartym wszystko było sehr gut.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak fotografowac w formacie 6x6/6x7 aparatem na 6x9?

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze: 21 sty 2022, 11:43 próbę robiłem w zamkniętym aparacie, bo w otwartym wszystko było sehr gut
to by znaczyło, że problemu należy szukać w klapce.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Jak fotografowac w formacie 6x6/6x7 aparatem na 6x9?

Post autor: PPaweł »

No albo czymś, co ta klapka dopycha. Jeżeli jakiś kawałek jest wytarty, to sam się nie wytarł, tylko coś tam musi cisnąć i trzeć. To miejsce wypadałoby odgiąć w "luźniejszą" stronę. Oczywiście z wyczuciem.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jak fotografowac w formacie 6x6/6x7 aparatem na 6x9?

Post autor: rbit9n »

tak sobie myślę, po tych całych oględzinach, że chyba ciut zbyt luźno film się zwijał, nie aż na tyle żeby brzegi były zaświetlone, bo nie były, ale na tyle, że średnica na rolce odbiorczej była kapkę za duża, póki co podoginałem wszystkie blaszki odpowiedzialne za napięcie i chyba stąd jest jakby lepiej. w każdym razie aparatu używam od wielkiego dzwonu, to może być jak jest.

[Sorry!]
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ