info o studiach.'

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

czasu nigdy nie szkoda.... chyba wole narzekać ze pracuje jako kasjerka po magisterce niż żałować że pracuje jako kasjerka bo nie poszłam na studia ;p
A'propos, jak już mamy iść na studia to z czegoś by się przydało uczyć do egzaminów. Polecacie jakieś książki, strony www et ceterea?
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Myślę, że strony www jako galerie ujdą, ale jeśli chodzi o historię sztuki, to chyba będzie ciężko coś sensowniejszego, obszerniejszego i po polsku znaleźć w necie. Jeśli chodzi o książki, to nie rzucę konkretnymi tytułami, ale weź poszukaj na forum digart.pl, tam na pewno będzie dużo na ten temat pisanego przez ludzi ktorzy startowali na ASP, ITF itd.
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Chciałbym dodać coś od siebie.

W jednym z wątków, w którym poruszony był temat szkół fotograficznych napisałem swoja opinię na temat Szkoły Kreatywnej Fotografii przy Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Od tego czasu dostałem bardzo dużo meili, z pytaniami czy na prawdę jest tam tak źle.

Chciałem zaznaczyć, że ja tam chodziłem przez parę miesięcy, a było to dwa lata temu. Możliwe, że już coś się zmieniło, dlatego ci którzy są zainteresowani nauką w SKF, proponuje by po prostu sami podeszli na Limanowskiego lub Dekerta i zapytali uczniów, jak jest na prawdę. Nie pytajcie jednak jednego czy dwóch, a przynajmniej kilku. Możliwe, że coś sie zmieniło po tym co tutaj napisałem, a zaznaczam, że pisałem prawde.

Niech was nie zmylą opinie słuchaczy dziennych, zaoczni mają zawsze gorzej, mniej się o nich " dba "

I pamiętajcie jedno, w szkole policealnej nie nauczycie się tyle, co po zajęciach chodząc w plener z kolegami z roku.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

akiko pisze:A'propos, jak już mamy iść na studia to z czegoś by się przydało uczyć do egzaminów. Polecacie jakieś książki, strony www et ceterea?
Polecam trzy pozycje:
1. "Jak studiować historię sztuki": http://www.empik.com/jak-studiowac-hist ... d1040265,p
2. "Metody i teorie historii sztuki": http://www.empik.com/metody-i-teorie-hi ... d1040264,p
3. "Antropologia obrazu. Szkice do nauki o obrazie": http://www.empik.com/antropologia-obraz ... od900205,p

Te książki, może nie czysto strikte poświęcone fotografii, ale pozwalają spojrzeć szerzej na pojęcie "studiowania" sztuki (fotografia także jest sztuką).
akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

slawoj, dziękuję serdecznie. zawsze coś :)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

akiko - ale przed studiami jest jeszcze matura.
akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

wiem... i to mnie właśnie boli ;p szczególnie ze mnie czeka obowiązkowa z matmy ;/ ale im wcześniej się zacznę uczyć tym więcej będę umiałą. Przynajmneij tak mi sie wydaje
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

akiko pisze:ale im wcześniej się zacznę uczyć tym więcej będę umiałą
Sporo pracy przed Tobą... Zacznij od ortografii w sieci, złe nawyki trudno potem wykorzenić "na papierze" :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Jerzy pisze:Zacznij od ortografii w sieci, złe nawyki trudno potem wykorzenić "na papierze" :)
Takie błędy to ja nazywam "klawiszówkami lub palcówkami", chcesz nacisnąć jakąś literę, patrzysz a tu inna wskoczyła. Mi one bardzo często się zdarzają, dlatego muszę po kilka razy poprawiać tekst - aby było ładnie.

Co innego w realnym życiu, na papierze - jakoś nie wiem dlaczego? Może dlatego, że akurat patrzę na to co piszę (na kompie jest inaczej).

No, chyba że ktoś jest cyborgiem - to zmienia postać rzeczy :-P
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Może to kwestia wprawy, może złej klawiatury... Jak przesiadam się na klawiaturę o innej twardości, od razu piszę gorzej. Ale to OT :)

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

O mnie się nie martwcie, u mnie z pisownią wszystko ok, tylko palce odmawiają posłuszeństwa. Ale fakt, jak się złapie nawyk to trudno wykorzenić, coś o tym wiem po tym jak się nauczyłam od rdzennych Brytyjczyków pisać I (ja) z małej litery ;p. Posypały się ortografy na lekcji ;p. Ale chyba nie jesteśmy tu po to aby rozmawiać o pisowni ;p
Łucja81
-#
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2022, 13:55

info o studiach.'

Post autor: Łucja81 »

Amatorsko już od dłuższego czasu zajmowałam się fotografią, ale postanowiłam wgłębić się mocniej w temat bo wiedzy nigdy za dużo :) Zrobiłam podyplomowo fotografie na WSKZ, studia były online, nie musiałam nigdzie dojeżdżać. Materiały bardzo ciekawe i pomocne, cały czas wykorzystuje wskazówki, które tam były. Planuje zająć się profesjonalnie fotografią i to już moja ostatnia prosta żeby otworzyć własną działalność.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

info o studiach.'

Post autor: powalos »

To może pokaż coś ze swoich osiągnięć w tej materii. Chętnie się doszkolimy
Fan Pentax'a.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

info o studiach.'

Post autor: shredderr »

Łucja81 pisze: 19 kwie 2022, 13:56 Amatorsko już od dłuższego czasu zajmowałam się fotografią, ale postanowiłam wgłębić się mocniej w temat bo wiedzy nigdy za dużo :) Zrobiłam podyplomowo fotografie na WSKZ, studia były online, nie musiałam nigdzie dojeżdżać. Materiały bardzo ciekawe i pomocne, cały czas wykorzystuje wskazówki, które tam były. Planuje zająć się profesjonalnie fotografią i to już moja ostatnia prosta żeby otworzyć własną działalność.
Rejestracja 13:55, post reklamujący pewną uczelnię już minutkę później. No na pewno jest to przypadek..... :roll: :roll: :roll:
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

info o studiach.'

Post autor: aka »

shredderr pisze: 19 kwie 2022, 16:35
Łucja81 pisze: 19 kwie 2022, 13:56 Amatorsko już od dłuższego czasu zajmowałam się fotografią, ale postanowiłam wgłębić się mocniej w temat bo wiedzy nigdy za dużo :) Zrobiłam podyplomowo fotografie na WSKZ, studia były online, nie musiałam nigdzie dojeżdżać. Materiały bardzo ciekawe i pomocne, cały czas wykorzystuje wskazówki, które tam były. Planuje zająć się profesjonalnie fotografią i to już moja ostatnia prosta żeby otworzyć własną działalność.
Rejestracja 13:55, post reklamujący pewną uczelnię już minutkę później. No na pewno jest to przypadek..... :roll: :roll: :roll:
Przypadek nie przypadek, ale jaka kadra! Na przykład:

"Uznany dziennikarz i konferansjer"
"Wybitna dietetyk kliniczna, współpracująca z celebrytami"
"Autorka bloga "Jadźka Rysuje", mistrzyni w tworzeniu notatek wizualnych"

Nie drogo i bez specjalnej fatygi ;-)
ODPOWIEDZ