Ilford Galerie Digital

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skraburski
-#
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2011, 22:38
Lokalizacja: Wrocław

Ilford Galerie Digital

Post autor: skraburski »

Mama trochę fajnych fotek z cyfry i chciałbym je wywołać na prawdziwym papierze.
Może znacie jakiś lab w polsce robi odbitki na Ilford Galerie Digital?

coś w stylu http://www.ilfordlab.com/?
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

jezeli chodzi o printy z digital to sa to printy z drukarki na papierze fotograficznym a nie na papierze do druku. Wywolanie digital na papierze fotograficznym robi sie po wydrukowaniu negatywu na folii i nastepnie naswietlaniu pod powiekszalnikiem lub metoda stykowa. Najlepiej jest to opisane w Making Digital Negatives for Contact Printing autor Dan Bulkholder . Dobry Digital Lab jest w stanie wydrukowac negatyw o wymiarach przekraczajacych 1.5 m na boku. Nie widzialem osobiscie negatywow do koloru, wylacznie czarno biale. Troche informacji mozna znalezc na stronie www.printlab.com
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Czolem!

To co piszesz trumil9 dotyczy "chalupniczego" sposobu naswietlania plikow cyfrowych na papierze fotograficznym. Natomiast istnieja systemy (np. DURST Lambda HS) ktore umozliwiaja bezposrednie naswietlenie papieru z pliku za pomaca naswietlarki laserowej na papierze o szerokosci (Lambda HS) do 127 cm. Nie wiem, kto robi to w Polsce, ale jest kilka firm np. w Berlinie i innych niemieckich miastach. Z wlasnego doswiadczenia znam Foto Company Altona
z Hamburga.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

AJK pisze:Czolem!

To co piszesz trumil9 dotyczy "chalupniczego" sposobu naswietlania plikow cyfrowych na papierze fotograficznym. Natomiast istnieja systemy (np. DURST Lambda HS) ktore umozliwiaja bezposrednie naswietlenie papieru z pliku za pomaca naswietlarki laserowej na papierze o szerokosci (Lambda HS) do 127 cm. Nie wiem, kto robi to w Polsce, ale jest kilka firm np. w Berlinie i innych niemieckich miastach. Z wlasnego doswiadczenia znam Foto Company Altona
z Hamburga.
Ale to co robi durst lambda, to nic innego jak to co robią wszelkiej maści laby cyfrowe klasy d-lab np.
Fotonet w Tychach robi na Durście Theta.
Są jeszcze powiększalniki cyforowe, które działają jak prokektory kina domowego. Nie wiem jak z kolorem, ale na pewno cz-b.

Ja najlepsze efekty uzyskałem naświetlają błony graficzne w drukarni i używając ich jako negatywu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

J.A. pisze:Ale to co robi durst lambda, to nic innego jak to co robią wszelkiej maści laby cyfrowe klasy d-lab np.
Fotonet w Tychach robi na Durście Theta.
Niezupelnie - Theta i inne laby cyfrowe robia na materialach do procesu RA4. Natomiast skraburskiemu chodzi o naswietlanie na papierze czarno-bialym (vide Ilford Galerie Digital).
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 20:38 przez AJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
skraburski
-#
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2011, 22:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: skraburski »

AJK - dokładnie o to mi chodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

skraburski pisze:AJK - dokładnie o to mi chodzi :mrgreen:
W takim razie jest jeszcze ->coś takiego<-. W Olsztynie jakiś fotograf na tym pracuje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
skraburski
-#
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2011, 22:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: skraburski »

masz moze namiary na niego?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Niestety nie mam na niego namiarów.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ