ile wynosi cło za aparaty z Japoni

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ile wynosi cło za aparaty z Japoni

Post autor: flonidan »

Witam.Chciałbym sprowadzić z Japoni aparat Fuji GW 960 ,ale nie wiem ile by wyniosło cło np. od 350 $.Proszę o pomoc.
jacek
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

Najlepiej zadzwonić do urzędu celnego,dwa lata temu dzwoniłem w sprawie filmów z Chin miła pani udzieliła mi wszelkich informacji.
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Towar do 150 ojro podlega opłacie Vat, powyżej jest dodatkowo cło.
Wygląda to mniej więcej tak:
(Koszt towaru + koszt przesyłki) * Cło * VAT + (koszta przewalutowania + koszt przesyłki za pobraniem z urzędu celnego)
Cło w to zazwyczaj kilka procent (http://www.portal-celny.pl/content/staw ... m-zwijanym). Trzeba zadzwonić do urzędu celnego żeby się upewnić co do Japonii.

Ja jeśli chcę coś sprowadzić spoza UE to zakładam z góry że zapłacę dodatkowo ok 30% - jeśli cena dalej jest atrakcyjna to biorę, jeśli nie szukam dalej w europie.
Oczywiście jest zawsze jakaś szansa że towar nie będzie oclony i nie zostanie pobrany vat, jednak w przypadku bardziej skomplikowanego aparatu foto raczej bym na to nie liczył.
Nie wiem jak to dokłądnie w urzędzie celnym wygląda ale podejrzewam że wstępnie prześwietlają paczki i w wszystko co wydaje się wartościowe jest obiektem zainteresowania.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

lata temu dostałem hassela z Szanghaju albo Singapuru, ( nie pamiętam, nie chce mi się szukać papierów ) opisany jako gift, wartość 100$, celni upomnieli się o fakturę zakupu ( od giftu :P ) napisałem oświadczenie że jest to podarunek, i naliczyli cło od wartości 100$, akurat dolar z 3.7 skoczył na jakieś 4 - 4.5 do tego musiałem zapłacić za dostarczenie paczki do mnie i opłatę za pobranie opłaty, co dla mnie jest totalnym absurdem bo paczka jest adresowana na moj adres a nie na celny i to oni skoro zatrzymali to dalej powinni za swoje dostarczyć, w końcu ktoś tam gdzieś wziął już za to kase żeby do mnie doszło
ogólnie to jeden wielki przekręt we wszystkim z każdej strony :/
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

No niestety masz rację, 'przekręt'...
Ostatnio miałem kilka razy nieprzyjemność z paniami z celnego.

Nie dość, że rozbebeszają paczki i wysyłają je dalej spięte gumką recepturką, to jeszcze pomysł, żeby clić i vatować wszystko łącznie z transportem to mocne przegięcie.

Na dodatek podobno jeśli Cię oclą raz to wszystkie paczki do Ciebie automatycznie będą wyskakiwały jako do sprawdzenia.

Mi się na początku parę razy udało ale były to paczki z chin z jakimiś pierdołami, później jak już mnie namierzyli tak każda paczka nie zależnie od tego co jest w środku jest sprawdzana i podatkowana, dlatego wszystkie zakupy liczę tak jak Marianov
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

flonidan pisze:Witam.Chciałbym sprowadzić z Japoni aparat Fuji GW 960 ,ale nie wiem ile by wyniosło cło np. od 350 $.Proszę o pomoc.
Pomóż sobie sam... a właściwie poproś o pomoc Isztar.
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL

Małą podpowiedzią niech będzie to, że cło na większość importowanego sprzętu fotograficznego jest okrągłe.
taharii pisze:Na dodatek podobno jeśli Cię oclą raz to wszystkie paczki do Ciebie automatycznie będą wyskakiwały jako do sprawdzenia.
Nie potwierdzam.
Paczki sprawdzane są wyrywkowo, aczkolwiek jeśli w danym roku importujesz dużo rzeczy, to większe prawdopodobieństwo, że naliczą Ci opłaty celno podatkowe.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Wyrywkowość w moim przypadku oznacza w tym roku dwie bez przeglądu i kolejne 6 jedna po drugiej dokładnie sprawdzane i opodatkowane.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

Wielkie dzięki-to jednak muszę się trzy razy zastanowić-jeśli dodatkowo celnicy rozbebeszają paczki to nie mam pewności ,że aparat dojdzie nie uszkodzony.Niestety żyjemy w państwie ,gdzie najwyższą władzą jest urząd skarbowy.Kiedyś jak coś załatwiałem w urzędzie skarbowym to do jakiejś kierowniczki eskortował mnie ochroniarz z karabinem maszynowym.Poczułem się wtedy jak chłop pańszczyżniany.
jacek
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

enthropia pisze:Nie potwierdzam.
Paczki sprawdzane są wyrywkowo, aczkolwiek jeśli w danym roku importujesz dużo rzeczy, to większe prawdopodobieństwo, że naliczą Ci opłaty celno podatkowe.
A ja potwierdzam. Od kiedy zapłaciłem pierwszy haracz to już każda paczka która przychodzi do mnie z poza obszaru celnego UE jest sprawdzana. Nie każda jest ovatowana i clona, ale każda weryfikowana.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

J.A. pisze: Nie każda jest ovatowana i clona, ale każda weryfikowana.
Źle się wyraziłem, mało precyzyjnie.
Właśnie to miałem na myśli, że sprawdzana jest każda paczka, z tym że raz polega to na przystawieniu pieczątki "Objęto procedurą dopuszczenia do obrotu" i paczka nie jest otwierana, a innym razem paczka jest otwierana i jej zawartość jest dokładnie kontrolowana.

Mi zdarzało się tak, że paczki były otwierane a mimo tego nie naliczali cła i vatu.
Mogę też dodać, że paczki z USA zawsze miałem clone i opodatkowane, paczki np. z Chin już niekoniecznie.
Powiedziałbym raczej, że jak się w danym roku stosunkowo dużo rzeczy sprowadzi to w końcu przywalają cło/vat. Ostatnie opłaty płaciłem w kwietniu 2011, w listopadzie tego roku sprowadzałem kilka drobiazgów i nic nie naliczyli.

Poza tym wydaje mi się, że tu dużo też zależy od konkretnego urzędu, pory roku czy wielkości i deklarowanej wartości paczki.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

enthropia pisze:Poza tym wydaje mi się, że tu dużo też zależy od konkretnego urzędu, pory roku czy wielkości i deklarowanej wartości paczki.
Powiedziałbym, że bardziej od fazy Księżyca, jeśli wiesz co mam na myśli ;-)
Lux mea lex
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

No to może się przyda? http://www.kalendarz-365.pl/ksiezyca/fazy-ksiezyca.html
Tak cyrklować wysyłkę aby się jakoś zgrać z odpowiednią fazą.... no chyba, że to będzie Pan celnik wtedy cały plan w cholerę.....
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

technik219 pisze:Powiedziałbym, że bardziej od fazy Księżyca, jeśli wiesz co mam na myśli ;-)
Znając krajowe realia jest to bardzo prawdopodobne. :-)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
AlleKurier
-#
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2013, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AlleKurier »

Witam! W imieniu firmy allekurier.pl chciałbym zachęcić Was do naszych usług. Przepraszam, że się wcinam w dyskusję, ale może kogoś z was zainteresuje Import towarów z Japonii - jeśli tak, zapraszam na naszą stronę internetową. Zachęcam do zapoznania się z naszym aktualnym cennikiem:)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 09:47 przez AlleKurier, łącznie zmieniany 2 razy.
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Jeśli gwarantujecie pominięcie ceł... wchodzę w to :D
ODPOWIEDZ