ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: PPaweł »

Może ja jestem nie na czasie, ale jak pamiętam, to kontener na gruz to było jakieś 300 złotych chyba. Taki nieduży, ale tona na pewno by tam weszła. Gdzie chcą pięć razy tyle?
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: skpt »

Też miałem przygodę z tym fenidonem z aktynu. Na szczęście jak sam składam to wołam testowo jakiś testowy arkusik pojedynczy najpierw.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: shredderr »

skpt pisze: 21 lis 2021, 12:28 Też miałem przygodę z tym fenidonem z aktynu. Na szczęście jak sam składam to wołam testowo jakiś testowy arkusik pojedynczy najpierw.
Wpadki Aktynu dotyczą tylko fenidonu, czy także metolu i innych reduktorów ?
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

Kiedyś ktoś pisał ,że była wpada z Metolem -sprzedawali przez pomyłkę inną substancję.Wymieniali towar bez mrugnięcia oka.Wątpię ,że taka firma jak Aktyn ma związki niskiej jakości ,albo zanieczyszczone.Te wszystkie sytuacje to raczej wina pracowników ,bo teraz to pracownicy są strasznie ograniczeni i bałaganierze.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, 11:52 przez flonidan, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: skpt »

shredderr pisze: 21 lis 2021, 13:26 Wpadki Aktynu dotyczą tylko fenidonu, czy także metolu i innych reduktorów ?
W moim wypadku fenidonu. Metol i hydrochinon były ok.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: oKuba »

flonidan pisze: 21 lis 2021, 14:06 Miał swietny zespoł i doświadczony.Zatrudnił na ich miejsce Ukraińców i w ciągu miesiąca miał zniszczone wszystkie maszyny.Wiadomo Ukraińcy jak ich się spytasz znają się na wszystkim a papiery mają kupowane na targu.
Czyli otrzymal to na co zasluzyl. Z tym generalizowaniem jednak bylbym bardziej powsciagliwy. To ze kazdy Ukrainiec to oszust poslugujacy sie lewymi papierami jest tak samo prawdziwe, jak to, ze wszyscy Polacy to zlodzieje. Wszedzie sa tacy i tacy..
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: rbit9n »

shredderr pisze:
skpt pisze: 21 lis 2021, 12:28 Też miałem przygodę z tym fenidonem z aktynu. Na szczęście jak sam składam to wołam testowo jakiś testowy arkusik pojedynczy najpierw.
Wpadki Aktynu dotyczą tylko fenidonu, czy także metolu i innych reduktorów ?
na forum piórowym, jeden kolega, który zawodu jest chemikiem, a amatorsko (wtedy) robił atramenty w domu, pisał, że miał problemy z jakąś inną substancją, nie pamiętam jaką, ale ważne że była zanieczyszczona żelazem. to było na bank coś wykorzystywane także w fotografii. chyba kiedyś o tym pisałem na forum.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: technik219 »

rbit9n pisze: 21 lis 2021, 15:37 to było na bank coś wykorzystywane także w fotografii.
Może azotan srebra, składnik "wiecznego atramentu"?
Lux mea lex
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: PPaweł »

flonidan pisze: 21 lis 2021, 14:06 Zatrudnił na ich miejsce Ukraińców i w ciągu miesiąca miał zniszczone wszystkie maszyny.Wiadomo Ukraińcy jak ich się spytasz znają się na wszystkim a papiery mają kupowane na targu.
Nie negując zdarzenia, zalecałbym jednak unikanie tak zdecydowanych sądów o pracujących w Polsce imigrantach w ogóle, a o Ukraińcach w szczególności. Każdy przyjmujący się do takiego rodzaju pracy "zna się na wszystkim", Polak powiedziałby mu dokładnie to samo. A z kupowaniem papierów na targu też bym się nie rozpędzał, bo może to i nie jest Szwajcaria, ale szkoły i uniwersytety oni tam mają, nie muszą wszystkiego na targu kupować. Facet od maszyn po prostu nie dopilnował szkolenia i pracy.
A tak już zupełnie przy okazji, to jak raz ja pracuję od pewnego czasu w programistycznej firmie ze Lwowa i robię tam bardziej zaawansowane rzeczy, niż przez ładnych kilka lat dostawałem od polskich emanacji firm zachodnich. Traktowanie pracownika też mają lepsze.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: rbit9n »

technik219 pisze:
rbit9n pisze: 21 lis 2021, 15:37 to było na bank coś wykorzystywane także w fotografii.
Może azotan srebra, składnik "wiecznego atramentu"?
nic z tych rzeczy, albo konserwant, albo jakiś "bufor".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: Imperitus »

rbit9n pisze: 21 lis 2021, 20:45
technik219 pisze:
rbit9n pisze: 21 lis 2021, 15:37 to było na bank coś wykorzystywane także w fotografii.
Może azotan srebra, składnik "wiecznego atramentu"?
nic z tych rzeczy, albo konserwant, albo jakiś "bufor".
Może kwas galusowy?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

Rzeczywiście standardy pracy i w ogóle wszystko na Ukrainie jest lepsze.Byłem tam raz i nie wrócę nigdy bo przeżyłem szok cywilizacyjny.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, 11:55 przez flonidan, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: oKuba »

flonidan pisze: 24 lis 2021, 19:00 Ja tam nie ogólniam
Niestety to robisz i tym razem rowniez. Widocznie juz tak masz i nie mam zamiaru Cie edukowac. Wszystko zostalo juz powiedziane
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: PPaweł »

flonidan pisze: 24 lis 2021, 19:00 jakbyście posłuchali rzeczy co robili ich dziadkowie i babcie.Przez 30 lat słuchałem o potwornych rzeczach
To idź na terapię. Znalazł się, kurde, Jehowa, co będzie do dziesiątego pokolenia rozliczał ludzi za to, co robili ich dziadkowie. Ciesz się, że nie słyszałeś tego, co oni mają do powiedzenia a Twoich prababciach i pradziadkach, bo też tego było sporo.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: Imperitus »

LD, benzotriazol polecam kupować w sklepach konserwatorskich, blik na przykład. Czystość dostateczna z tego co mi wiadomo
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ