ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: oKuba »

Adams pisze: 04 lis 2021, 05:35 Oni tego nie testują , kupują worek i potem to konfekcjonują, sklep zachował się bardzo przyzwoicie.
Fakt. Raczej tez nie dzialanie celowe, widzac ich podejscie do sprawy. Ale po takich doswiadczeniach pewnie juz bym tam wiecej nie zamowil
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: LD »

oKuba pisze: 04 lis 2021, 07:10
Adams pisze: 04 lis 2021, 05:35 Oni tego nie testują , kupują worek i potem to konfekcjonują, sklep zachował się bardzo przyzwoicie.
Fakt. Raczej tez nie dzialanie celowe, widzac ich podejscie do sprawy. Ale po takich doswiadczeniach pewnie juz bym tam wiecej nie zamowil
Tylko gdzie kupować. Ja w Hardonie chciałem zamówić benzotriazol i kwas askorbinowy i niestety nie mają.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: oKuba »

Ten drugi to przeciez vit. C. Nie wiem jak w Polsce ale tutaj w kazdej drogerii i aptece do kupienia. Lub na amazonie: 1kg za 16 EUR czystosc apteczna
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: aka »

Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: Adams »

oKuba pisze: 04 lis 2021, 07:10
Adams pisze: 04 lis 2021, 05:35 Oni tego nie testują , kupują worek i potem to konfekcjonują, sklep zachował się bardzo przyzwoicie.
Fakt. Raczej tez nie dzialanie celowe, widzac ich podejscie do sprawy. Ale po takich doswiadczeniach pewnie juz bym tam wiecej nie zamowil
Teraz to ja im sprawdziłem i drugi mają już ok.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: J.A. »

LD, na Allegro.
Do wyboru do koloru
https://allegro.pl/listing?string=Kwas%20askorbinowy
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: Imperitus »

Miałem kiedyś podobną przygodę z metolem z Chempuru, ale to musiała być jakaś grubsza wpadka na zakładzie bo kobieta w dziale obsługi od razu zmieniła ton jak wspomniałem że chodzi o metol :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: LD »

J.A. pisze: 04 lis 2021, 20:36 LD, na Allegro.
Do wyboru do koloru
https://allegro.pl/listing?string=Kwas%20askorbinowy
Wiem o tym, dałem tylko przykład że nie wszystko można dostać u jednego dostawcy, nawet tak powszechne odczynniki.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

Ja mam Fenidon od Ukraińca z EBAY .600gramów wyszło za 120złotych z wysyłką.Fenidon kremowy,sprawdzony ,wowojki z niego ładnie działają.Natomiast kupiony od niego Metol jest jakiś szary -po rozpuszczeniu woła negatywy ale sądzę ,że jest zanieczyszczony .Kombinowałem aby przez Metol przepuścić alkohol propylowy skutek żaden,z acetonem to samo .Ma jeszcze jeden pomysł ,rozpuścić w zwykłej wodzie następnie przepuścić przez gęstą bibułę filtracyjną i ponowne odparowanie wody .Ale to jutro zobaczę .
jacek
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: aka »

flonidan pisze: 04 lis 2021, 21:18 Ja mam Fenidon od Ukraińca z EBAY .600gramów wyszło za 120złotych z wysyłką.
Tanio wyszło, ale szlag go trafi zanim zużyjesz.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

Udało się oczyścić metol.Najpierw rozpuszczony w wodzie i przefiltrowany przez bibułę laboratoryjna-udało sie odrzucić nierozpuszczalne fuzle .Potem suszenie roztworu i krystalizacja .Gdy uzyskałem mokre kryształy były nadal zanieczyszczone rozpuszczalnymi prawdopodobnie produktami utlenienia Metolu.Kryształy na bibułę i płukanie alkoholem izopropylowym (testowałem i wiem ,że prawie w ogóle nie rozpuszcza metolu).Uzyskałem prawie czyste lekko beżowe kryształy Metolu .Sprawdzony w testowym wywoływaczu działa prawidłowo ,nie dymi ,dobrze wyciąga szczegóły.Pewnie nie jest to ideał ale wyrzucić ok.400g Metolu do ścieków to barbarzyństwo .W sumie tani zakup wyszedł na normalny licząc alkohol,prąd na wysuszenie roztworu ,bibuły i stracony czas.
jacek
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: technik219 »

A nie prościej by było zwyczajnie, po bożemu przecedzić przez skórkę od chleba? ;-)
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: aka »

flonidan pisze: 20 lis 2021, 14:32 wyrzucić ok.400g Metolu do ścieków
Jak do ścieków? A Zielony Ład?
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

Ład ładem ale ile by kosztowała utylizacja tego METOLU legalnie.Jak znam życie to zażyczyli by sobie lekko 1000zł.
jacek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

ID-68 nie działa, co może być nie tak?

Post autor: flonidan »

U nas za wyrzucenie 1 tony gruzu życzą sobie 1500zł.Efekt jest taki ,że wysypisko jest na skraju bankructwa a leśnie drogi pełne gruzu.
jacek
ODPOWIEDZ