hmmm sprzedaż zdjęć w internecie

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

hmmm sprzedaż zdjęć w internecie

Post autor: dejnekas »

Chłopacy Krzyżacy,
tak się zastanawiam, czy nie wiecie gdzie można w sieci umieścić stronę na której można sprzedawać zdjęcia - czyli po prostu umieścić zdjęcie a pod od razu cenę. Mam kolegę, który zajmuje się fotografowaniem dziwnych przedmiotów (małe, duże, dokumentacja fotograficzna i co jeszcze sobie stryjenka życzy) i chce to jakoś rozpropagować co by na tym zarabiać. Ja chociaż z natury rzeczy informatykiem jestem to takimi sprawami się kompletnie nie interesuję więc sam mu nie pomogę bo tu trzeba szperacza internetowego nie działacza :)

A nie ukrywam, że i mi po głowie chodzi jak się tu ustawić i zawód zmienić ale póki co mam za słabe osiągnięcia hehe.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ( stock photo ) i wyskoczy Ci pełno agencji zajmujących się tego typu pośrednictwem...
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

dzieki Troniu. Sądzisz, że to musi być poprzez taką agencję pośredniczącą? Nie można tak jak np FLCKR? - nie sprawdzałem zasad jakie tam panują.
Takie portale społecznościowe pewnie nie zgadzają się na taki "proceder".
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1042
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

dzieki Troniu. Sądzisz, że to musi być poprzez taką agencję pośredniczącą? Nie można tak jak np FLCKR? - nie sprawdzałem zasad jakie tam panują.
A kto Ci to tam kupi? Zdjęcia to nie słodkie bułki - kupują je te którzy ich szukają, a Ci szukają ich na stockach. Nie sprzedasz ich tym którzy tylko chcą oglądać jak na portalach społecznościowych.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

dejnekas - wystaw na Allegro.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Ale chlopaki to nie o mnie chodzi.

Chodzi o to, ?eby wstawic takie cos od razu w miejsce wlasciwe a nie szukac.
By? moze jak Troniu napisal to najlepsze miejsce ale w tym w ogole nie siedze wiec
Was si? pytam.

Teoretycznie Henry ma racje ale na umiejetnosci wyszukiwania innych liczyc nie mozna.
Taka oferta musi by? niemal na talerzu i nie mozna oczekiwac, ?e ktos Cie znajdzie
Bo si? mozna przeliczyc.

Portale spolecznosciowe nie sa chyba dobrym pomyslem.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1042
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Żeby to było takie proste. Raz że zdjęć do kupienia są miliony, dwa że muszą spełniać odpowiednie standardy jakościowe i prawne (brak zastrzeżonych znaków towarowych, umowy z osobami jeśli to portrety)
http://rgrubba.hostingrapid.com/index.php?id=5
http://www.banki-zdjec.pl/
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

troniu pisze:Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ( stock photo ) i wyskoczy Ci pełno agencji zajmujących się tego typu pośrednictwem...
Tak, ale większość z nich w PL internecie jest do kitu. http://www.banki-zdjec.pl/polskie-banki-zdjec.html
dejnekas pisze:Sądzisz, że to musi być poprzez taką agencję pośredniczącą?
Nie musi, możesz zbudować własną stronę i poprzez nią dokonywać sprzedaży odbitek/plików. I to jest wg mnie najlepsza z opcji. Odezwij się do mnie na PW, chętnie przedyskutuję z Tobą szczegóły, jeśli jesteś zainteresowany.
dejnekas pisze: Nie można tak jak np FLCKR? - nie sprawdzałem zasad jakie tam panują.
Takie portale społecznościowe pewnie nie zgadzają się na taki "proceder".
Na 90% nie można, po prostu nie ma takich funkcji w tego typu serwisach. Są za to komentarze, oceny i inne buźki :-?

Allegro szczerze odradzam, raz przez pokręcony idiotyczny regulamin, dwa przez równie pokręcone prowizje.
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Na deviantarcie można sprzedawać zdjęcia. Nie zmienia to faktu, że odradzam to wyjście.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

dejnekas nie chcę Cię zniechęcać, ale ...

Sprzedaż na stockach to mity. Znam kilka osób, które sprzedają i nie przynosi to kokosów. Poza tym stajesz się wyrobnikiem, bo jesli chcesz coś sprzedać musisz dostosować się do kupujących. Zdjęcia cz-b schodzą bardzo słabo więc nie wiem czy nie szkoda Twojego czasu, chęci i talentu
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

A może jednak lepiej sprzedawać odbitki niż zdjęcia? Prawdziwą wartość ma dobrze wykonana, oprawiona odbitka i chyba nie ma co rozdrabniać się i ma racje piotr , mówiąc , że "szkoda czasu, chęci i talentu".
Tyle , że do sprzedaży odbitek najlepsza jest na razie metoda analogowa. Będąc ostatnio w Krakowie uciąłem sobie pogawędkę z panią z galerii na Św. Tomasza. Okazuje się , że są ludzie kupujący fotografię i na dodatek odróżniający (ale też i ceniący wyżej) baryt od wydruku…
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Rynek tego typu fotografii jest ograniczony między innymi z powodu braku miejsc , w których można by zakupić spełniające odpowiednie standardy odbitki. Trochę inaczej wygląda zakup w necie gdzie trudno ocenić jakość , niż sprzedaż galeryjna gdzie klient nie musi się bać zakupu przysłowiowego „kota w worku”.
W każdym większym mieście jest jakieś miejsce gdzie można kupić lepsze lub gorsze prace miejscowych plastyków. Ile znacie galerii oferującej fotografię ?
mishieck
-#
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2009, 19:54
Lokalizacja: O! Pole...

Post autor: mishieck »

Można spróbować przez Photoshelter (np. taki przykładowy Robert Caplin sprzedaje tak swoje zdjęcia).

Tyle, że nie ma nic za darmo (abonament na Photoshelter), dwa - trudno powiedzieć jak będzie wyglądać skuteczność w polskich/europejskich warunkach.
ODPOWIEDZ