Historia fotografii - Mathew Brady !

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
bazyllia
-#
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Historia fotografii - Mathew Brady !

Post autor: bazyllia »

Witajcie :)
Zalogowałam się na forum nie tylko dlatego, że fotografia analogowa to moja pasja. Przede wszystkim chciałam was zapytać czy macie dostęp do jakiś materiałów (książek, gazet, stron www..) związanych z historią fotografii w Stanach Zjednoczonych?
Piszę pracę licencjacką na ten właśnie temat. Ukierunkowaną przede wszystkim na początki fotografii, dagerotypię oraz fotografię wojenną w USA. A konkretniej Civil War i rola Mathew Brady'ego w tym wydarzeniu. Wszystkie informacje o Brady'm, które udało mi się znaleźć, są niestety w języku angielskim :/ Może ktoś tutaj coś wie na ten temat?
Także ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... jest bardzo proszony o pomoc biednej studentce ;-)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

bazyllia pisze:biednej studentce
...prawdziwi studenci zazwyczaj są "biedni" - nic nowego. :-/
Urijjah Boy
-#
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Urijjah Boy »

fotograf wojenny ... w czasie wojny wydał 100 000$ na zdjęcia bo liczył że później rząd u.s.a. odkupi te fotografie ... ale oni się wypieli a on sprzedał swoje studio w nowym jorku i ogłosił bankructwo ... kongres poratował go 25 000$ ale to i tak było za mało ... umarł 15 stycznia 1896 roku o godzinie 17 bez grosza przy duszy w "prezbiteriańskim szpitalu charytatywnym" na wskutek komplikacji po wypadku samochodowym ......


http://en.wikipedia.org/wiki/Mathew_Brady ... polecam
modrzef
-#
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2008, 02:06
Lokalizacja: katowice

Post autor: modrzef »

rosenblum poświęca temu tematowi troszkę miejsca.. ale nieprzesadnie dużo.
zawsze to jednak pewien link :)

a gdzie piszesz magisterkę z takiego tematu, jesli mogę spytać?
nie jestem wariatem - jestem samolotem

www.warsztaty-fotograficzne.org
Awatar użytkownika
bazyllia
-#
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bazyllia »

[quote="Urijjah Boy"]umarł 15 stycznia 1896 roku o godzinie 17 bez grosza przy duszy w "prezbiteriańskim szpitalu charytatywnym" na wskutek komplikacji po wypadku samochodowym ......

Napisałam wreszcie tą pracę licencjacką :) Przez ostatnie lata życia Brady zmagał się z postępującą ślepotą. Zmarł w zapomnieniu. Tzn tydzień przed śmiercią zorganizowano mu niewielką wystawę w Nowym Jorku, ale nie dotarł na nią. Wpadł pod konny powóz i po kilku dniach zmarł w wyniku komplikacji powypadkowych.
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Pogratulować zakończenia epopei ;) Planujesz udostępnienie gdzieś swojej pracy?

Tak swoją drogą, to czy Ty przypadkiem nie należysz do Odbicia?
Awatar użytkownika
bazyllia
-#
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bazyllia »

Heh :D Właśnie zastanawiałam się czy przypadkiem nie widziałam Cię na forum Odbicia. Owszem, należę :P Ale jakoś Cię nie kojarzę...
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Pojawiłem się na spotkaniu raz, a później uczelnia pokrzyżowała mi trochę plany. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł się regularnie pojawiać.
empiryk
-#
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:19
Lokalizacja: Andrychów|Kraków

Post autor: empiryk »

bazyllia pisze:Napisałam wreszcie tą pracę licencjacką :)
Nie wiem, jak to jest z takimi pracami, ale może warto udostępnić publicznie (w *.PDF) taki materiał - jako elektroniczne wydawnictwo. Dla pasjonatów tego okresu jak znalazł.
ODPOWIEDZ