Guma

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

dugi1985 pisze:Że dwuchromian potasu jest trujący to wiem
Znam wiele bardziej trujących substancji chemicznych ;-)
dugi1985 pisze:na ile jest szkodliwe suszenie gum w łazience w domu? Czy te opary są aż tak tragicznie trujące?
Bardziej szkodliwe jest chodzenie po ulicach. Serio. Katalizatory spalin i zawarta w nich platyna to dopiero jest kancerogenne świństwo.
dugi1985 pisze:a na moim blogu jeden z czytelników strasznie ostrzega przed szkodliwością.
Pozostawiam bez komentarza ;-) Panikarzy u nas dostatek.
Pomyśl tylko: Marian Dederko żył 88 lat, Witold Dederko żył 82 lata, a obaj taplali się w dwuchromianie po łokcie. Nie panikuj więc.
Lux mea lex
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Dzisiaj powiedział mi to samo pewien dr hab fotografii (wykładowca ASP w Katowicach). Opowiadał mi jak 20 parę lat temu masowo robił na studiach sitodruki i babrał się ostro w dwuchromianie amonu i potasu gołymi łapami i do tej pory nic mu niema. Tylko ten dziwny zapach jest z dwuchromianu czy resztki formaliny zaczynają śmierdzieć jak papier namoknie emulsją gumową? Dobrze że obaj mnie uspokoiliście bo zaczyna mi się ten rodzaj fotografii coraz bardziej podobać.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jeśli chodzi o dwuchromian, to nie jest zalecane naciąganie go ustami do pipety. poza tym, jak pisze kol. technik219, jest wiele więcej trujących substancji wokół nas. na przykład świetlówki kompaktowe.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Zdrowy rozsądek.
Pewien pan ze Świerku jeden z kierowników rozruchowych* reaktora Maria, mówi. "Lizać tylko to co jest do tego przeznaczone" :-P






*Reaktor badawczy Maria pracuje w krótkich cyklach produkcyjnych izotopów. Startuje na tydzień, czasem na dwa, potem jest wyłączany itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

Ludzie utrwalają płyty szklane w cyjanku potasu (bez zakładania rękawiczek) przez lata i też żyją.
Jak ze wszystkim,trzeba być ostrożnym i już.
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

W paru miejscach w sieci spotkałem się z tym że do emulsji gumowej dodaje się amoniaku. Mam pytanie po co ?

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2014 ]
Kolejne dziwne pytanie. Czy ktoś drukował negatywy do gumy na kalce technicznej? Jeżeli tak to jaki był efekt?
ODPOWIEDZ