Grzyb - jak usunac

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

rabijki
-#
Posty: 46
Rejestracja: 09 cze 2009, 15:18
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Post autor: rabijki »

nie zagladam.
nie wlaze tam gdzie mnie nie chca.
poniewaz mowie zawsze co mam do powiedzenia to w wiekszosci miejsc mnie nie chca i staram sie z tym pogodzic.

mam za to wiecej czasu i chyba na dobre to wyszlo.

adamczyka polecam - fachura.
pozdro
olo
olo
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Też pana Adamczyka polecam. Justował mi kiedyś szkiełko i z mydła zrobiła się brzytew.

OT. Ja na Nikonie teraz wpadam tylko dział analogowy przejrzeć, ale tam jest jeszcze spokojniej niż tutaj ;-)

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
robert14
-#
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2009, 20:13
Lokalizacja: folusz

Post autor: robert14 »

Witam znalazłem obiektyw amar s lecz w środku jest parę pyłków moje pytanie jak rozebrać to ustrojstwo.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Najlepiej w serwisie. Stara zasada mówi, że jeżeli nie wiesz jak coś rozebrać, to znaczy, że lepiej, żebyś się za to brał.

Pozdrawiam
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
palindrom
-#
Posty: 30
Rejestracja: 17 sie 2009, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

robert14,
jeżeli to faktycznie "parę pyłków" to może lepiej się nie przejmować? ;)

ulv,
ja tam wolę:
Porzućcie wszelką nadzieję, a będziecie się dobrze bawić.
-- Władysław Sikora
:D
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Wszelkiego rodzaju życie nie istniałoby bez wody. Także jeśli zależy nam na dobrej kondycji sprzętu, to trzeba przechowywać go w suchych (przewiewnych) pomieszczeniach.

Natomiast większość współczesnych obiektywów, posiada w strukturze swoich powłok domieszki substancji grzybo- i bakteriobójczych.
agu
-#
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2009, 18:05
Lokalizacja: Rumia

Post autor: agu »

A jak usunąć grzyba ze starej soczewki?
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Są jeszcze metody całkowitego pozbycia się grzybów i innych mikroorganizmów, za pomocą dwóch związków chemicznych.
Jednakże są to substancje zaliczane do wyjątkowo niebezpiecznych (żeby je kupić trzeba mieć pozwolenie na stosowanie trucizn).

Tymi substancjami są:

- Azydek sodu
"Ze względu na bardzo dużą toksyczność wobec mikroorganizmów, w praktyce laboratoryjnej azydek sodu (w stężeniu rzędu 0,1%) wykorzystywany jest do zabezpieczania roztworów buforowych i in. przed rozwojem pleśni i bakterii."

- Krezol
"Posiada działanie bakterio i grzybobójcze, a także posiada, podobnie jak naftalina własności insektobójcze. Czasami stosuje się go razem z naftaliną do środków na mole, znacznie częściej jest jednak stosowany jako dodatek do płynów odkażających i środków czystości. Jego preparat jest nazywany lizolem, który jest często stosowany do odkażania pomieszczeń sanitarnych. Obecnie produkcja lizoli, w skład których wchodzi krezol jest zabroniona."

W przypadku Azydku sodu - jest to sól, która może stanowić swego rodzaju dodatkową błonę na powierzchni soczewki (lub do późniejszego usunięcia),
natomiast Krezol - jest substancją najczęściej rozpuszczoną w alkoholu, która ulega odparowaniu.
ODPOWIEDZ