Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 02 sty 2019, 15:48 4Rider, Ty też już wyluzuj.
Każdy ma prawo do własnego lubienia i za co lubienia.
A błąd jest tylko wtedy gdy wynika z przypadku. Jeżeli coś jest zamierzone, to już nie błąd tylko wybór. O trafności wyboru nie dyskutujemy, bo to już lubię nie lubię.
Wiesz zastanowiłem się nad tym i chyba nie zgodzę się ze zdaniem: "o gustach się nie dyskutuje" raczej bliżej mi do wyznania że gust się ma albo się go się nie ma, podobnie jak z wiarą, acz ta analogia chyba niezbyt trafna...
Co do lubienia to można to bardziej odnieść do zupy pomidorowej lub krewetek w cieście - to jest strefa lubienia/nie lubienia o której raczej trudno dyskutować, sztuki wizualne jak i muzyczne odnoszą się raczej do gustu, który się ma lub nie, wypowiedzi o Lomo będące disco-polo fotografii ciężko mi ocenić pozytywnie i nawet bez cienia złośliwości, no masz rację chyba nie w tym przypadku, bo zwykle przechodzę obok tego obojętnie, masz rację poniosło mnie, za co przepraszam.

PS: w każdej w/w wypowiedzi wynika że błąd pochodzi od przypadku i nie jest zamierzony - to cała osnowa tych wypowiedzi.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: rbit9n »

w jednej z wymian koreksowych dostałem powiększenie z krzywymi marginesami, pełne paprochów i innego syfu, a kiedy napisałem autorowi, co myślę o wysyłaniu takich powiększeń, dostałem odpowiedź, że to "magia analoga". otóż niechlujność i bylejakość nie ma nic wspólnego z analogiem. z cyfrą też raczej nie. takie jest moje zdanie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

Cóż mogę dodać chyba tylko: "no właśnie"...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: J.A. »

Niechlujność i bylejakość, to nie cecha tworzywa, tylko twórcy.
4Rider, niestety gust ma każdy. Możemy dyskutować, czy istnieje „dobry” czy „zły”, ale poza dyskusją jest jego istnienie. Każdy też przyjmuje coś na wiarę, bo nie ma człowieka, który sam jest w stanie każdą wiedzę zweryfikować. Przykład? Jeżeli inżynier budowlaniec powie Ci, że belki stropowe muszą być takie, a nie inne, to jeżeli sam nie jesteś osobą, która potrafi to policzyć, musisz uwierzyć mu na słowo. Inaczej narażasz się na zarwanie stropu w nowo wybudowanym domu. Podobno wszystkiego można się nauczyć, ale obawiam się, że na „wszystko” nie starczy życia
Wiara w bóstwa, jest jej sczególnym rodzajem, bo nie ma człowieka, który może dowieść lub zaprzeczyć naukowymi metodami istnienie bóstwa.
Wracając do gustu.
Kiedyś były obierki i kujawiaki vs kadryle i menuety.
Stawiam dolary przeciw orzechom, że obecnie większość wyżej oceni kujawiaka od kadryla.
Dla własnego dobra, przestań klasyfikować ludzi, co najwyżej klasyfikuj to co robią. Nie/Wielka różnica.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

nie dyskutuję z inżynierem w kwestii budowy domu bo nie mam o tym pojęcia, pokładam zaufanie że skoro gość studiował to przez parę lat ma o tym pojęcie - i ufam mu, ewentualnie udaję się na konsultację...
o religii nie dyskutuję już bardziej jestem skłonny o dyskusji o polityce, a raczej o negacji co mi się w niej nie podoba, ale raczej na szczeblu lokalnym, jak np: wczorajsze skopanie dupy rudemu faszyście który jawnie wyzywał kolesia z Bangladeszu u którego akurat kupowałem kebaba, wiem kebab a Bangladesz to daleka historia, ale akurat tak jest w moim miasteczku, nie daję pozwolenia na żadną formę dyskryminacji, mam to we krwi z mych doświadczeń wielkomiejskich.
Kadryl i kujawiak bywają potrawami. U mnie w regionie ceniona jest kiszka ziemniaczana - cóż wcale dobra, na pewno dla mnie z przyczyn humanitarnych bardziej ceniona niż ta z krwi i kaszy - co uważam za obrzydliwość.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 02 sty 2019, 15:31 Sorry ale po takiej wypowiedzi nóż się w kieszeni otwiera i występuje ból w lewym płacie skroniowym, mocny ból:" Ja uwielbiam w zdjęciach analogowych te niedoskonałości które są naturalną rzeczą w tej dziedzinie fotografii. Oraz tę całą pogoń za doskonałym zdjęciem to nie dla mnie. Nie lubię "odpicowanych i doskonale wyfotoszopowanych" zdjęć którymi wszyscy dookoła się jarają . Kocham stare zdjęcia i na pewno do cyfry nie wrócę."
Cóż totalne disco-polo fotografii - Lomo?
następna perełka w tym temacie:
"Ja w fotografii tradycyjnej lubię powolność fotografowania, kulturę pracy sprzętu fotograficznego, to że mam ograniczoną liczbę klatek no i przede wszystkim trwałość dobrze wywołanego filmu fotograficznego - to, że te zdjęcia (negatywy i pozytywy) są bardzo namacalne. A ziarno, niedoskonałości... no dużo zależy od filmu i wywoływacza ;)" - od filmu i wywoływacza. a może fotografowcza?
Kto im powie że wszelkie niedoskonałości to błędy?
Górna wypowiedź ze słowem 'jarają' jest szczególnie odrażająca...
Cholera zespół wrodzonego Lomo, czy jak?
To powiedz mi czym to jest jeżeli nie dyskryminacją?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

BoŻe zmuszasz mnie do czytania własnych słów (i większości nie moich a cytowanych) i brania za nie odpowiedzialności...
Coż przeczytałem je uważnie i nikogo w nich nie dyskryminuję, nie leży w to w mej naturze...
Możesz uznać że w powyższej wypowiedzi stawiam się w roli krytyka, nic więcej i nic mniej.
Ciężko uznać za dyskryminację krytykę, nie opiszę i nie wzywam do 'nocy kryształowej' proszę opanuj się.
Napisałem tylko że wg mnie Lomo to disco-polo fotografii nic więcej nic mniej. Nie oceniam żadnej grupy ludzi, tylko postawę qasi-artystyczną to zupełnie coś innego. Przeczytaj Despentes i wyjdź na ulicę, cholera oczy Ci się otworzą.
Pozdrawiam serDECZnie!
JAkub


PS: chcę zamknąć ten temat, naprawdę nie mam ochoty na kłótnie...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 02 sty 2019, 20:12 większości nie moich a cytowanych) i brania za nie odpowiedzialności...
musisz brać odpowiedzialność za słowa które piszesz, nawet jeżeli to tylko cytaty.

Wiesz czym się różni krytyka od dyskryminacji?
Krytyk pisze o dziele, knot, gniot, targać włosy z głowy. Ale na temat dzieła.
Gdy pisze
fotografowacza
to używa obelgi w stosunku do człowieka. A używanie obelżywych epitetów, to dyskryminacja.
Zresztą, co Ci przeszkadza, że ktoś lubi wady? Co Ci przeszkadza, że ktoś sobie ceni małą ilość kadrów?
To tak jakbyś się czepiał Rubensa, o jego modelki.
Ja też chcę skończyć tę dyskusję. Ale chciałbym, byś zrozumiał, że nie wszyscy ludzie muszą się zgadzać z TWOJĄ wrażliwością etetyczną.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 02 sty 2019, 21:22
4Rider pisze: 02 sty 2019, 20:12 większości nie moich a cytowanych) i brania za nie odpowiedzialności...
musisz brać odpowiedzialność za słowa które piszesz, nawet jeżeli to tylko cytaty.

Wiesz czym się różni krytyka od dyskryminacji?
Krytyk pisze o dziele, knot, gniot, targać włosy z głowy. Ale na temat dzieła.
Gdy pisze
fotografowacza
to używa obelgi w stosunku do człowieka. A używanie obelżywych epitetów, to dyskryminacja.
Zresztą, co Ci przeszkadza, że ktoś lubi wady? Co Ci przeszkadza, że ktoś sobie ceni małą ilość kadrów?
To tak jakbyś się czepiał Rubensa, o jego modelki.
Ja też chcę skończyć tę dyskusję. Ale chciałbym, byś zrozumiał, że nie wszyscy ludzie muszą się zgadzać z TWOJĄ wrażliwością etetyczną.
żartujesz czepiać się Rubensa o modelki lub kogokolwiek to jakiś żart, a odpowiedzialność za cytaty jest mocno ograniczona....
wiesz chciej i miej rację, ja tam nie zamierzam nikogo do niczego już przekonywać, ten etap mam już za sobą tak samo jak próby zmienienia świata na lepszy..,.. wiadomo kupa śmiechu ;-)

Ps: doczytałem o 'cenionej małej ilości kadrów' - i nic takiego nie negowałem, głupi bym chyba był bo negował bym mistrzów robiących na LF.... - do takiej głupoty nawet najbardziej pijany bym się nie posunął, bardziej wszedłbym w technikalia cięcia sobie żył i że strasznie to upierdliwe gdy ich nie widać jak się ma budowę raczej kobiecą, technicznie rzec biorąc raczej to bardzo upierdliwe (wiesz niby kupa krwi, jednak ciśnienie żadne - jak to się mówi wiele hałasu o nic) i wypadało by przemyśleć inne formy odpłynięcia, = żartowałem oczywiście ;-) dobra sorry za to londyńskie poczucie humoru, wiesz bywało się we świecie, może w pewnych miejscach za długo... :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: Imperitus »

Też denerwuje mnie postawa ruchu lomo- chociaż muszę się przyznać że sam swego czasu fomę 400 puściłem w rodinalu żeby wyszło ogromniaste ziarno, jednak zdjęcie to było formą satyrycznej rekonstrukcji historycznej więc miało być niedoskonałe- ale to tylko jeden taki wyskok ;-) . Żeby was pogodzić; jest formułka która o gustach mówi w uszczypliwy sposób:
Jeden lubi ser szwajcarski, a drugi jak mu nogi śmierdzą :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 02 sty 2019, 23:32 Też denerwuje mnie postawa ruchu lomo- chociaż muszę się przyznać że sam swego czasu fomę 400 puściłem w rodinalu żeby wyszło ogromniaste ziarno, jednak zdjęcie to było formą satyrycznej rekonstrukcji historycznej więc miało być niedoskonałe- ale to tylko jeden taki wyskok ;-) . Żeby was pogodzić; jest formułka która o gustach mówi w uszczypliwy sposób:
Jeden lubi ser szwajcarski, a drugi jak mu nogi śmierdzą :-P
jEDNAK wybiorę ser szwajcarski ;-) Foma 400 w Rodinalu to żadne ektremum z drugiej strony, puścisz malucha w 1+25 będzie fajny kontrast i znośne ziarno przy 6x6 1+50 z forsowaniem do 1600 da znakomote wyniki - potwierdzam na filkrze obrazkami, żeby nie było że ja gołosłowny.... pamiętam - już zapomniałem...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

Sorry że tego wracam nie chciałem, ale muszę. Facet trzyma moje obrazki na zjeniefajnej modroksiążce i na instagramie, ogólnie bezczelnie promuje swą stronę mymi fotografiami na instagramie moje fotografie to ponad 90% tam zamieszczonych, osobiście nie mam już dostępu do profilu więc nie mam możliwości ich skasować. Wzywam pasożyta intelektualnego ponownie do usunięcia treści mego autorstwa z wszelkich kanałów promujących analogus.eu - skoro jestem taki obrzydliwy, na cholerę kleisz się do moich zdjęć?

PS: przepraszam Piotrze i Jerzy ale to zachowanie jest skandaliczne, proszę o słowa otuchy.


https://www.instagram.com/forumanalogus/

mam do tych obrazków negatywy, są moje!

Dziś publicznie mam prawo nazwać Marcina Jurkiewicza vel Redo, Redzio złodziejem.
tydzień temu prosiłem o usunięcie treści mego autorstwa, a wciąż ich ogromna ilość jest dostępna na popularnych portalach, facet normalnie czerpie ze mnie zyski, namawiając do udziaŁu w swym portalu

PS: dziękuję Bogu że w ostatnich dniach roku kupiłem sobie nokie 3310 3G po awarii mego BB - nagrałem dziś filmik z dzisiejszą datą i nie po to by mieć dowód do sądu, bo g.... to kogo obchodzi - nagrałem to tylko po to by społeczności fotograficznej wykazać że nie ma zgody na pasożytnictwo intelektualne i tym samym wezwać Marcina Jurkiewicza vel Redo, redzio do zaprzestania swych niecnych praktyk.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 17:29 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: J.A. »

No i wszystko jasne.
4Rider, zgłoś to prokuraturze, a odszkodowanie każ zapłacić na jakiś cel charytatywny.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 03 sty 2019, 17:22 No i wszystko jasne.
4Rider, zgłoś to prokuraturze, a odszkodowanie każ zapłacić na jakiś cel charytatywny.
J.A. pisze: 03 sty 2019, 17:22 No i wszystko jasne.
4Rider, zgłoś to prokuraturze, a odszkodowanie każ zapłacić na jakiś cel charytatywny.
nie o to chodzi chodzi o rzetelność i zaufanie, nie będę się tu bardziej wgłębiał.
nie chcę forsy, chcę by ma prośba została spełniona, oburzony jestem taką hipokryzją, z jednej strony mnie się szkaluje, a po upływie wielu dni wciąż korzysta nie z mego dorobku.... na dodatek robi się to w jednym czasie, dziś zerknąłem i trudno było uwierzyć w tą głupotę...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Groźby ze strony użytkownika 4Rider

Post autor: 4Rider »

skrupulatnie policzyłem na daną chwilę na istargram jest 87 zdjęć firmowanych przez analogus z czego 59 jest moich, do tego dochodzi facebook i youtube - mało?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Zablokowany