Gossen Sixtomat electronic

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: 4Rider »

oKuba, moje oba mają naderwana kurtynke, a raczej rozerwana, to chyba zmęczenie materiału, ale mnie to nie przeszkadza bo zawsze mam ją zasunieta - taki patent w pomiarze jak kiedyś opisywalem z seKonic'em, w tym noname nie ma kurtynki, ale rozwiązałem to nakleiajac biała taśmę izolacyjna na element pomiarowy i wyniki mam identyczne jak w Gossenach. I sprawdza sie nawet w słabym świetle, no tak do jakiś 3EV.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

aka pisze: 10 gru 2021, 22:28 ale na zdrowy rozum to wskazówkę "na zero" ustawia się bez prądu
Tez mi sie tak wydaje, tym bardziej, ze wersje II tego swiatlomierza kalibruje sie wlasnie bez baterii. Jesli jest tak jak mysle, to znaczy, ze jest jakies mechaniczne uszkodzenie, ktore powoduje, ze ta srubka „nie dziala“.

Problem w tym, ze z gory, po odkreceniu pokrywki i tak nic nie widac. Wszystko takie filigranowe. Nie na moje nerwy i rece
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 10 gru 2021, 22:32 bo zawsze mam ją zasunieta
Czyli mamy ten sam sposob :-D Troche liczylem na tego sixtomata, gdyz taki calkiem poreczny, a tu znowu kicha
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: 4Rider »

oKuba, wiesz mam taką zasadę, że jeśli chodzi o zabytki starsze niż ja to preferuje te bezbateryjne, ale z tym Twoim jeszcze nic ostatecznego i trzeba się wstrzymać z wyrokiem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

4Rider, Zobaczymy. Nic mnie nie kosztowal, oprocz baterii, wiec nie jestem specjalnie na niego zly..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: 4Rider »

oKuba, to dobrze że nie jesteś na niego zły, bo to mogłoby się skończyć jego dezintegracja ;-)
Pamiętam jak żona lata temu bywała na mnie zła, ale kończyło się to na szczęście dezintegracja moich aparatów nie mnie, bo ja wciąż tu jestem :-D
A szczerze to ja też rozpizilem parę aparatów osobiście, bo... byłem na nie zły ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 10 gru 2021, 22:56 szczerze to ja też rozpizilem parę aparatów osobiście, bo... byłem na nie zły
Oj oj, takich rzeczy to ja nie czynie. Po prostu nie zabieram sie za naprawe takowych mechanicznych ustrojstw. Zdecydowanie nie moja dzialka
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

aka pisze: 10 gru 2021, 22:28 To czekaj na baterie, ale na zdrowy rozum to wskazówkę "na zero" ustawia się bez prądu. Lunasix tak ma i to chyba jest logiczne. Włożysz baterie to się okaże co i jak.
Wlozylem. Po to tylko aby stwierdzic, ze ustawia sie beznapieciowo. Tak wiec kicha i jest pewnie jakies uszkodzenie mechaniczne, gdyz krecenie srobka nic nie daje. No wiec odpuszczam.

Ale nie ma tego zlego, co by ba dobre nie wyszlo. Szukajac alternatyw trafilem na Gossen Digisix 2, ktorego amazon dostarczyl juz w piatek. Gabarytowo moglby by byc jak dla mnie troche wiekszy, ale cala reszta jest jak najbardziej ok, lacznie z pomiarem kontrastu..
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: aka »

oKuba pisze: 14 gru 2021, 19:27 Gossen Digisix 2
To jest dobre rozwiązanie! Mały, leciutki, aż trzeba uważać żeby się nie zapodział w kieszeni z drobnymi ;-)
A ile na Amazonie kosztuje? W polskim sklepie internetowym osiem stówek.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

aka, 149,- ojro czyli przeliczajac 30 ojro mniej
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: aka »

oKuba pisze: 14 gru 2021, 21:42 aka, 149,- ojro czyli przeliczajac 30 ojro mniej
O widzisz, natchnęło mnie i sprawdziłem na amazon.pl - 712.23 zł i darmowa dostawa. Do głowy mi nie przyszło, że amazon w PL ma taki asortyment (albo w DE, byle dostawa nie była za 20 Euro). Kto wie, może sobie zafunduję do Rolleifleksa bo Lunasix to grzmot że ho ho.
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: oKuba »

aka pisze: 14 gru 2021, 21:51 albo w DE, byle dostawa nie była za 20 Euro
Mam opcje prime (dosc sporo zamwiam) wiec przesylka jest darmowa, nawet ta dostarczana w ten sam dzien. Uzaleznione jest to od tego gdzie sie mieszka/ przesylka ma zostac dostarczona. Aglomeracje w plusie. Swiatlomierz zamowiony o 6 rano a o 16 juz zostal dostarczony
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: aka »

oKuba pisze: 14 gru 2021, 22:01 zamowiony o 6 rano a o 16 juz zostal dostarczony
Nic tylko można popaść w manię impulsowych zakupów ;-) A na poważnie to w Polsce Amazon póki co przegrywa z Allegro. Inny rynek i mniej zasobny klient. A swoją drogą, kiedyś zamówiłem na Amazonie etui do telefonu - leciał z zachodniego wybrzeża US cztery dni!!!
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Gossen Sixtomat electronic

Post autor: Ms. Robot »

aka pisze: 14 gru 2021, 22:06mniej zasobny klient.
nie zgodziłabym się z tą uwagą
jest to trochę stygmatyzujące
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
ODPOWIEDZ