Glunz Model 38

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dyster
-#
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2022, 19:37

Glunz Model 38

Post autor: dyster »

Witam.
Czy ktoś zna ten aparat. Wiem trochę na jego temat, ale może ktoś używa. To jest urządzenie na płytki szklane, ale przyszło mi do głowy, że przecież można do tego rękawa włożyć zwykły film, negatyw o takich samych wymiarach 9x12. Czy to zadziała???? Podoba mi się aparat, a boję się zaczynać z kolodionami i innymi mixturami. Może to jest rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Z_photo
-#
Posty: 1026
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Glunz Model 38

Post autor: Z_photo »

dyster pisze: 11 gru 2022, 16:49 To jest urządzenie na płytki szklane, ale przyszło mi do głowy, że przecież można do tego rękawa włożyć zwykły film, negatyw o takich samych wymiarach 9x12. Czy to zadziała????
Mam nieużywany adapter, którego zastosowanie pozwala wykorzystywać błony płaskie 9x12 cm w kasetach przeznaczonych na płyty szklane. A przynajmniej sądzę że do tego służy.
Mogę odstąpić za symboliczną kwotę, w komplecie z adapterem na błony płaskie chyba 6,5 x 9 cm.
Załączniki
wkladki-Resizer-1024M.jpg
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ