Geopolitycznie....

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Geopolitycznie....

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 10 lip 2021, 18:43
aka pisze: :mrgreen:
Ja wiem. Ale jak bys wybieral guna ktorego masz miec do obrony. To czym bys sie kierowal ? No tak to dziala. A ze brzmi dziwnie. Co zrobisz kak nic nie zrobisz
W Polsce to se możemy postrzelać na strzelnicy i ewentualnie trzymać w domu to i owo jak się ma zezwolenie. Dla rozrywki/przyjemności to pojemność magazynka jest bez znaczenia. W ciągu 40 lat nawet w Polsce ośmiostrzałowce typu TT zastąpiła broń z magazynkami na 15-16 sztuk (głównie "polski" Walter P99). Jak powiadał stary rusznikarz w Łuczniku - broń z magazynkiem na 8 sztuk to dla oficera, żeby miał czym sobie w łeb palnąć jak mu żona rogi przyprawi. ;-)
Ot i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Geopolitycznie....

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 10 lip 2021, 17:18 Ja mysle ze klasycznie. Zeby wygeac mowili to co ludzie chcieli uslyszec. Wygrali to robia co trzeba. Nic nie zdemoluja. A ze chwilowo socjal wzrosnie inflacja i bezrobocie. Wroci do normy. Kwestia tylko kto na tym straci najwiecej. Jak zwykle moim zdaniem. Najbiedniejsi. A podobno dla nich to wszystko
nie podzielam Twojego optymizmu-realizmu. Świat się zmienia, Ameryka tkaże.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Geopolitycznie....

Post autor: jac123 »

Otóż to. W Ameryce wróci do tzw. normy, już np. odblokowali kasę na przemysł aborcyjny. Ale np. w Europie dali zielone światło dla Niemiec, czyli również dla ruskich. Pierwsze efekty już są, np. ochrona myszy na trasie Balticpipe i być może zablokowanie całego projektu. Albo sprawa kopalni Turów, przecież to robota Niemców, którzy poczuli wiatr w żagle. Trumph ich jednak hamował nieco.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Geopolitycznie....

Post autor: skiper75 »

jac123 pisze:Otóż to. W Ameryce wróci do tzw. normy, już np. odblokowali kasę na przemysł aborcyjny. Ale np. w Europie dali zielone światło dla Niemiec, czyli również dla ruskich. Pierwsze efekty już są, np. ochrona myszy na trasie Balticpipe i być może zablokowanie całego projektu. Albo sprawa kopalni Turów, przecież to robota Niemców, którzy poczuli wiatr w żagle. Trumph ich jednak hamował nieco.
Tyle ze z Twojej wypowiedzi wynika ze powrot do rzekomej normalnosci to zasluga joe. Chyba mnie nie zrozumiales. Albo ja nie zrozumialem Coebie. Lol
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Geopolitycznie....

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 10 lip 2021, 22:22 Chyba mnie nie zrozumiales. Albo ja nie zrozumialem Coebie. Lol
Bo Jahwe ludziom języki pomieszał (i w głowach też) 8-)
- oto moje słowo na niedzielę 🔆
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Geopolitycznie....

Post autor: aka »

Z innej, ale geopolitycznej beczki - kto wygra finał w euro-piłkę kopaną? Komu kibicujecie i dlaczego?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Geopolitycznie....

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 lip 2021, 11:56 Komu kibicujecie i dlaczego?
Wygooglałem kto gra i wybieram Włochy.
A dlatego, że mają dobrą i urozmaiconą kuchnię i mentalnie są mi bliżsi i jeszcze dlatego,
że zakupy od Włochów bardziej mnie satysfakcjonowały niż te od Anglików,
a teraz to się wogle wyeliminowali (Anglicy) ze swymi ofertami z moich potencjalnych zakupów,
a i dlatego że Włochy są z nami Polakami w jednej Wspólnocie, a Anglicy odwalili głupotę
i nawet chcieli się wycofać, ale nie bardzo mieli jak i pociągli za sobą biednych Szkotów co zostać chcieli, o ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Geopolitycznie....

Post autor: skiper75 »

aka pisze:Z innej, ale geopolitycznej beczki - kto wygra finał w euro-piłkę kopaną? Komu kibicujecie i dlaczego?
Anglia.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Geopolitycznie....

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 lip 2021, 12:19 i dlatego że Włochy są z nami Polakami w jednej Wspólnocie
Ale wiesz, że oni są pierwsi do pójścia drogą UK wg speców od UE?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Geopolitycznie....

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 lip 2021, 12:46 Ale wiesz, że oni są pierwsi do pójścia drogą
A mnie się wydawało że PL z tego co tu patrzę co się dzieje :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Geopolitycznie....

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 lip 2021, 12:59
aka pisze: 11 lip 2021, 12:46 Ale wiesz, że oni są pierwsi do pójścia drogą
A mnie się wydawało że PL z tego co tu patrzę co się dzieje :mrgreen:
E tam... co Ty tam w tych lasach warmińskich widzisz? Do wyjścia z EU potrzebna jest wola społeczeństwa, a Polacy to tak w 80 procentach są euroentuzjastami. Z Włochami jest zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Geopolitycznie....

Post autor: jac123 »

Jadłem dzisiaj hamburgera. To znak, że wygra Anglia.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Geopolitycznie....

Post autor: aka »

jac123 pisze: 11 lip 2021, 16:31 Jadłem dzisiaj hamburgera. To znak, że wygra Anglia.
Pytanie było też "komu kibicujesz i dlaczego?". Kto wygra to wiadomo, laserowcy!
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Geopolitycznie....

Post autor: jac123 »

Nikomu. Jak klękają przed meczem, to znaczy rozum bozia odebrała.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Geopolitycznie....

Post autor: skiper75 »

No i na kolacje pizza
ODPOWIEDZ