Gdzie się chwalić, pokazywać, dyskutować?

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Niedawno znalazłem coś takiego:

http://www.artlimited.net/

Może to Ci się spodoba?
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

enthropia pisze:
efes pisze:Porównanie tego do Kraka czy Wrocka nie jest w pełni uzasadnione, bo tych nazw w słownikach nie ma.
Ewidentnie nie zrozumiałeś.

Ja nie nazywam kliszy filmem podobnie jak filmu nie nazywam kliszą. Bułki nie nazywam też chlebem a samochodu osobowego autobusem.
Klisza, według słownika, to może być to samo, co film, dlatego ludzie traktują te dwa słowa jako swoje synonimy. Tak samo, jak Krak to to samo, co Kraków, a Wrocek to to samo, co Wrocław.

Bułka to co innego niż chleb, a samochód osobowy to co innego niż autobus. Potwierdzi to słownik współczesnego języka polskiego, jak i żywnościowe i motoryzacyjne pozycje z gatunku encyklopedycznych.

Twoja argumentacja jest czysto potoczna, wywodząca się z subiektywnego przeświadczenia "jak jest", które usiłujesz ekstrapolować jako prawdę obiektywną. A przyjmując paradygmat obiektywności nauki, prawda obiektywna jest inna, co potwierdzają przytoczone przeze mnie pozycje, decydujące o semantyce polskiego słownictwa.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Błędnie zakładasz, że słownik to wyrocznia.
Wiesz co wg. słownika 100 lat temu znaczyło słowo pasjonat? A wiesz co znaczy obecnie?
Słownik zasze bedzie o dwa kroki z tyłu za żywym językiem. Bo zanim jakaś forma dostanie błogosławieństwo i znajdzie się w słowniku, najpierw musi stać się formą powszechną. Odwrotnej drogi nie ma.
Stąd:
Klisza nie jest filmem, choć ogół i słownik tak uznał.
Nawet wiele lat funkcjonujące powiedzenie "klisza pękła", pochodzi wprost od materiału z jakiego jest zrobiona.
Nikt nie mówił "błona pękła" bo zabrzmiałbo by to groteskowo i dało skojarzenie z czymś absoutnie nie światłoczułym 8-)
Klisza, błona i film, to materiały światłoczułe.
Bułka, rogal, bagietka, chleb, to pierczywo pierkarnicze, nie cukiernicze.
Octavia i Transit, to samochody.
Jako, że wszycy, ogół mówiących rozumie różnicę między chlebem i bułką, Octavią i Transitem, każdy używa prawidłowych nazw dla owych przedmiotów.
Niestety ogół mówiących nie rozróżnia błony, od kliszy, a kliszy od filmu. Dla tego używają tych nazw zamiennie, synonimowo.
Ale środowisko fotograficzne powinno wiedzieć czym się różnią klisze od filmów i odbitki od powiększeń.
Tak jak chemicy rozróżniają zlewki i kolby. Tak jak dla większości wkręt i śruba to jest to samo, ale w branży to coś zupełnie innego.
Wg. słownika zając i wilk mają oczy, a wg. myśliwych zając ma trzeszcze, a wilk ma lampy.
Zając nie ma łapek, tylko skoki (tylne przednich nie pamiętam), a wilk nie ma ogona tylko wiechę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Zawiązał się na OffTopic, więc kontynuujmy:
J.A. pisze:Wg. słownika zając i wilk mają oczy, a wg. myśliwych zając ma trzeszcze, a wilk ma lampy.
Zając nie ma łapek, tylko skoki (tylne przednich nie pamiętam), a wilk nie ma ogona tylko wiechę.
...ale oba (i wszystkie inne zwierzęta) zamiast krwi mają "farbę" co ma na celu pozbawienie ich cech istot żywych i czujących, a to z kolei ma zagłuszyć wyrzuty sumienia myśliwych-zabójców: przecież nie strzelamy w serce, tylko "na komorę", zwierzę nie ma krwi tylko "farbę".
J.A. - sam zacząłeś. Nie dawaj więcej przykładów z "tej" dziedziny - zepsułeś mi nastrój na resztę dnia.
W temacie:
krzysiek413, jako początkujący potrzebujesz kontaktu z innymi, co zrozumiałe i naturalne. Jednak musisz mieć na uwadze to, że każda grupa oddziałuje dwojako: mobilizuje i hamuje. Mobilizuje w początkowym okresie, kiedy masz możliwość nauczyć się czegoś nowego - warsztatu, techniki itp. Jeśli to zostanie wyrównane, a Ty na tym nie poprzestaniesz tylko chcesz rozwijać się dalej, wtedy grypa zaczyna Cię hamować, ściągać cugle. Bo większość grupy okrzepła w swoich poczynaniach i nie widzi potrzeby dalszych poszukiwań i rozwoju. Bo im tak dobrze. Ty musisz swoją wizję ukształtować sam. Bo to Twoja wizja, bo będziesz wyrażał to co TY czujesz i jak TY patrzysz na świat. Musisz dojść do tego wszystkiego sam. Oglądaj zdjęcia innych i czytaj jak najwięcej o sztuce. Nawet nie o fotografii, ale o sztuce w ogóle. Wszystko, co wpadnie Ci w ręce. Aż wyrobisz sobie swój osobisty pogląd na sztukę i to co sam chcesz robić i w jaki sposób. Bo artysta to indywidualista.
Lux mea lex
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

J.A. pisze:...a wilk nie ma ogona tylko wiechę.
Wiechę to sobie możesz powiesić na budowanym domu...oczywiste bowiem jest, że wilk ma na .......... polano. :mrgreen: (wiem, wiem, wiecha to alternatywa dla polana)

[ Dodano: Śro 22 Sty, 2014 ]
technik219 pisze: ...ale oba (i wszystkie inne zwierzęta) zamiast krwi mają "farbę" co ma na celu pozbawienie ich cech istot żywych i czujących, a to z kolei ma zagłuszyć wyrzuty sumienia myśliwych-zabójców: przecież nie strzelamy w serce, tylko "na komorę", zwierzę nie ma krwi tylko "farbę".
Jako "myśliwy-zabójca" z całą odpowiedzialnością chciałbym powiedzieć, że piszesz straszne ........... Są to ............ stereotypy wynikające z głębokiej niewiedzy i niezrozumienia tematu.

Przepraszam pozostałych kolegów, że muszą to czytać, ale nie znoszę takiego bezmyślnego ........... Więcej nic już na ten temat nie napiszę. Przyrzekam :-)

od nord:

kolego jerezano, tym razem interwencja kończy się na edycji kolokwializmów i pouczeniu - w stosunku do wszystkich użytkowników korexu, odnosimy się z co najmniej szacunkiem :roll:

pouczenie zaś musi nieść jakiś morał, a za ów morał niech posłuży uwaga, że następnym razem pouczeń już nie będzie.

polska język :mrgreen: to bogata język, jest z czego korzystać.
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 19:42 przez jerezano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

jerezano, to ty idź sobie wyczyścić fuzję, a my w tym czasie podyskutujemy na tematy fotograficzne.
Lux mea lex
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

od nord:

...w stosunku do wszystkich użytkowników korexu, odnosimy się z co najmniej szacunkiem [/quote]

Nie odnosiłem się bez szacunku do użytkownika Korexu tylko to głupot, które wypisuje.
Kolegę technika szanuję, owszem, ale póki co wyłącznie ze względu na jego wiedzę fotograficzną :-)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

jerezano pisze:

Nie odnosiłem się bez szacunku do użytkownika Korexu tylko to głupot, które wypisuje.
Kolegę technika szanuję, owszem, ale póki co wyłącznie ze względu na jego wiedzę fotograficzną :-)

szacunek to jedno a kultura wypowiedzi to drugie. szczerze radzę abyś wziął sobie to do serca. ten portal ma to do siebie, że wszelkie przejawy braku kultury są tępione, jak kułactwo w rosji radzieckiej ;-)
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Twoim zdaniem głupie gadanie o ponad 100 tys. ludzi w Polsce to jest przejaw kultury i dobrego smaku? Gratuluję!
Poza tym, nie użyłem żadnych specjalnie niecenzuralnych słów, daj więc sobie spokój z pogróżkami i moralizowaniem. W ten sposób sankcjonujesz te nieprzemyślane wypowiedzi...
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

nord pisze: ten portal ma to do siebie, że wszelkie przejawy braku kultury są tępione, jak kułactwo w rosji radzieckiej ;-)
A to ciekawe. A Tobie to się klawisz Shift zaciął? :mrgreen:
Bo moim skromnym zdaniem nagminne rozpoczynanie każdego zdania z małej litery jest wyjątkowym objawem braku kultury i ignorancji. Masz więc zamia sam się ukarać?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

enthropia pisze:
nord pisze: ten portal ma to do siebie, że wszelkie przejawy braku kultury są tępione, jak kułactwo w rosji radzieckiej ;-)
A to ciekawe. A Tobie to się klawisz Shift zaciął? :mrgreen:
Bo moim skromnym zdaniem nagminne rozpoczynanie każdego zdania z małej litery jest wyjątkowym objawem braku kultury i ignorancji. Masz więc zamia sam się ukarać?

nie wiem, ale cierpisz kolego na bardzo przykrą dolegliwość czepialstwa. to musi być ogromnie męczące skoro aż tak to z ciebie wychodzi.

a skoro tak ciebie męczy brak shiftu, to informuję twoją niewiedzę, że w czasach gdy na świecie pojawił się internet i ludzkość zaczęła się za jego pomocą komunikować używanie tego klawisza w celu uzyskania dużej litery była traktowana jak duży nietakt. należę do ludzi, którzy byli bodaj jednymi z pierwszych, którzy wykorzystywali w naszym kraju, taką formę komunikacji i absolutnie nie widzę powodu aby zmieniać ten zwyczaj,nawyk, czy jak to nazwać?

przykro mi, że narażam twoje poczucie estetyki na uszczerbek, ale wynika to tylko z twojej niewiedzy.

nie pozostaje mi nic innego jak prosić cię, abyś na przyszłość poniechał, swoich uszczypliwych uwag. na pewno sam nie jesteś doskonały na pewno masz wiele wad i braków i raczej na tym polu powinieneś wykazać się dużą aktywnością. przypowieść o źdźble i belce, jest wciąż aktualna, choć minęło ponad dwa tysiące lat.

tak wiem, pomijam również przecinki i robię błędy ortograficzne, ale nie cierpię z tego powodu.

pozwolę sobie skorzystać z nadanych mi mocy :roll: i zamykam ten temat.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

enthropia pisze:A to ciekawe. A Tobie to się klawisz Shift zaciął? :mrgreen:
Bo moim skromnym zdaniem nagminne rozpoczynanie każdego zdania z małej litery jest wyjątkowym objawem braku kultury i ignorancji. Masz więc zamia sam się ukarać?
przerabiałem to na jednym forum poświęconym piórom wiecznym. to była moja najkrótsza rejestracja na jakimkolwiek forum kiedykolwiek.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
hobbes
-#
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2008, 15:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie się chwalić, pokazywać, dyskutować?

Post autor: hobbes »

krzysiek413 pisze:Witam Wszystkich,
Już jakis czas robie zdjęcia amatorsko
Startowałem z pentaxem k-r a aktualnie pstrykam Zenitem i Kievem 88.
Ponieważ początki z kliszą bywają trudne ale szczęśliwie udaje się wywoływać i podziwiać swoje dzieła w domowym zaciszu.

Niestety, jako amator i początkujący adept poszukuję miejsca gdzie mógłbym się pochwalić tym co w kuwetach sie narysowało i ku moim zaskoczeniu- nie znalazłem takiego wartościowego miejsca.
Owszem trafiłem na 500px (czuje że to bardziej szkoła photoshopa niż fotografii) Flickr(żeby coś znaleźć to nieźle trzeba się nascrolować myszką)
Jakieś Super Photo Portfolia które o kant dupy potłuc.

Pytanie do Was: Czy znacie jakieś wartościowe miejsce które z ręką na sercu byście mi polecili? Gdzie oprócz próśb o suby i plusiki oraz emotikontki w komentarzu mógłbym przeczytać coś ciekawego na temat mojego zdjęcia? Czyjąś opinie czy komentarz lub krytykę?

Czuje że ten tematm mógł być już wałkowany ale szkoda że nie jest nigdzie na tym forum przypięty- ułatwiło by to sprawę początkującym.

pozdrawiam!
Ogólnie zgadzam się z tym co napisał Nord. Nie szukaj tego co błyszczy.. bo to zazwyczaj światło odbite (sic!). :) Na flickrze jest parę grup -- ale po tej zmianie wyglądu, sporo wartościowych ludzi wyemigrowało na ipernity.com . Tam działa to jak stary flickr i są odpowiednie grupy z takim W.Moerschem na czele. Można pooglądać doskonałe prace, podpytać, poczytać - nikt nikogo nie obraża ani nie opowiada piramidalnych bzdur. Z polskich stron w dziedzinie wiedzy.. pozostaje korex, a w dziedzinie wystawiennictwa swoich prac - to wszędzie jest to ryzyko że spotkasz samonamaszczonych miszczów, pieniaczy, itd..itd. Kwestia tego czego szukasz i jaki masz margines tolerancji na tektsty typu "krzywy horyzont", "3xtak", "3xnie" ..itp. W każdym razie _żadnej_ polskojęzycznej galerii internetowej nie polecam. :)))

Grupy na FB - to też pomyłka.. jakieś dyrdymały o "pierwszym świetle" bo wielki format, itd.. inne zamienione w słupy ogłoszeniowe. No szukaj - ale raczej próbuj wyłapywać indywidualne kontakty, które wydadzą Ci się wartościowe - w tym tkwi raczej potęga i możliwości internetu, niż w zbieraniu jakichś przekrojowych opinii i wrażeń - ale to w najlepszym razie polepszy Tobie na chwilę samopoczucie tylko, a wiedzy raczej nie poszerzy.
pozdr.
--D.
"Nec habeo, nec careo, nec curo".
robert87
-#
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2014, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert87 »

Jak najbardziej polecam deviandart:)
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Sam się zastanawiam nad założeniem konta na jakimś polskojęzycznym serwisie, tylko gdzie by uzyskać konstruktywną krytykę i pomocną opinię? Bo chyba jedynym jakkolwiek działającym jest DigArt ale sporo osób się wypowiadało że już dawno się zamienił w małe grupy wsparcia które sobie chwalą pracę nawzajem a resztę besztają...
ODPOWIEDZ