Gdzie kupujecie baterie SR44?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: Z_photo »

J.A. pisze: 04 sty 2022, 20:54 ... w OM1 prościej i szybciej jest wlutować diodę w obwód zasilania.
Jest pewne ryzyko z tym związane.
Przewód zasilający biegnący od gniazda baterii w tym aparacie nierzadko jest nadwyrężony korozją, choć wizualnie może prezentować się dobrze. Próba wlutowania diody może się skończyć koniecznością wymiany tego przewodu lub jego fragmentu - choć jakoś szczególnie skomplikowane to nie jest.
Druga rzecz: gniazdo baterii przytwierdzone jest do korpusu podatnym na uszkodzenia wkrętem z tworzywa sztucznego. Trzeba być ostrożnym, jeśli operacja wlutowania diody wiązałaby się z koniecznością wymontowania gniazda baterii.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 03 sty 2022, 22:58 Mam dwa: 35 GT i PL
A powiedz proszę jak się sprawuje ten obiektyw Minotar?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

aka pisze: 12 sty 2022, 16:00 A powiedz proszę jak się sprawuje ten obiektyw Minotar?
To bardzo przyzwoite szklo jest moim zdaniem. Nie wiem czy znajde negatywy na szybko, gdyz mam je posegregowane rocznikami, ale bez opisu, ale jak znajde to wrzuce jakis przyklad
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 12 sty 2022, 16:06 jak znajde to wrzuce jakis przyklad
Może sobie kupię, ale GT lub ML ze względu na baterię 6V. ML ma drabinkę zamiast wskazówki to może mniej awaryjny jest?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

aka, W zalczniku tabelka z wyszczegolnieniem typu zasilania. Ta drabinka jest troche upierdliwa, gdyz nie widac jej w wizjerze
Załączniki
CA3B7F9E-EE79-4B34-A12D-BB9B12384B21.jpeg
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 12 sty 2022, 17:07 tabelka z wyszczegolnieniem typu zasilania
O, dzięki. Coś pokręciłem z tym GT. Coś upoluję, najpewniej GT i zrobię sobie adapter z diodami.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

aka, Na ponizszej stronie gosc twierdzi, ze nie jest potrzebne obnizanie napiecia z 6V dlatego, ze kamera obniza je automatycznie. Ja tez nie go nie redukuje i wyglada na to, ze pomiar swiatla jest poprawny. Zobaczymy jak bedzie po naswietleniu filmu. Zrobilem dopiero kilka klatek a wczesniej w tym GT mialem inna baterie. Ale pomiar na wskazowce wyglada na poprawny porownujac go z zewnetrznym swiatlomierzem. A to ten link:

https://www.jorek-foto.de/vintage-minox ... pandable=6
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 12 sty 2022, 20:21 wyglada na to, ze pomiar swiatla jest poprawny
Dzięki, to dobra wiadomość. Te minoksy są ciekawe i chociaż nie mają dalmierza to mają priorytet przysłony, a to dla mnie zdecydowanie lepsze niż priorytet czasu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: 4Rider »

Wracając do swiatlomierza Soligor UF-II (wszysko wskazuje że na baterie rteciowa) po założeniu baterii alkaicznej (innej nie znalazłem w tym rozmiarze) dawał pomiary +1 EV względem egzemplarza na 1,5V (też Soligor UF-II) i względem Mamiya NC1000S.
Jednak po naklejeniu paska białej taśmy izolacyjnej na element pomiarowy jego wskazania są zgodne z pomiarami Gossenow selenowych z zaslonieta zaslonka. Wszystkie (dwa Gosseny i no name) dają te same wyniki co ten Soligor po tej drobnej modyfikacji.
Wkrótce sprawdzę go w boju.

PS: te Varty SR44 z Bratex mają datę 03/24 - ale ich przydatność do użytku to 3 lata od daty produkcji (chyba), więc są całkiem świeże, CR2 które przyszły w tej samej dostawie mają datę 12/30 - a te mają 10 lat od daty produkcji.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: rbit9n »

przypomniało mi się, że do aparatów, które potrzebują dwóch bakterii SR44, jedna na drugiej, z powodzeniem używałem litowej CR1/3N.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 31 sty 2022, 09:19 przypomniało mi się, że do aparatów, które potrzebują dwóch bakterii SR44, jedna na drugiej, z powodzeniem używałem litowej CR1/3N.
Problem z litowymi jest taki w porownaniu ze srebrowymi, ze padaja duzo szybciej. Tez kiedys uzywalem a teraz juz nie.
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: Z_photo »

rbit9n pisze: 31 sty 2022, 09:19 ... do aparatów, które potrzebują dwóch bakterii SR44, jedna na drugiej, z powodzeniem używałem litowej CR1/3N.
Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie - ze względu na charakterystykę rozładowania tych baterii.
Załączniki
charakterystyka.jpg
charakterystyka.jpg (45.2 KiB) Przejrzano 1233 razy
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: rbit9n »

o, właśnie tego wykresu szukałem, bo pamiętałem, że Olympus nie zalecał tych baterii w instrukcji OM-2N.
a przypomniało mi się o tych bateriach, po lekturze instrukcji Nikona FM2/T.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: Z_photo »

Olympus OM-2/OM-2n jest aparatem wymagającym dobrego jakościowo, stabilnego źródła zasilania. Baterie litowe tego wymogu nie spełniają.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: miki11 »

Za całe 4 złocisze kupujesz 8 sztuk LR44 w sklepie z ciuchami KIK. To jest sieciówka.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ