Galerie on-line

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

paola
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2010, 01:11
Lokalizacja: Toruń

Galerie on-line

Post autor: paola »

Witam:-) Co sądzicie o galeriach, jakie można założyć na portalach sztuki, takich jak Artveo.pl czy digart ? Warto się skusić na prezentacje swoich fotografii na tego typu serwisach?
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Nie warto. Naprawdę zalogowałaś się tylko po to, aby o to spytać?
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Jerzy pisze:Nie warto. Naprawdę zalogowałaś się tylko po to, aby o to spytać?
Jerzyk może się tak chłopak rozpędza :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Sławek, to chyba dziewczyna jest.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
paola
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2010, 01:11
Lokalizacja: Toruń

Post autor: paola »

Jestem płci żeńskiej...
Również Was bardzo serdecznie witam, bo jak widzicie jestem tutaj nowa. Pooglądałam, poczytałam niektóre wątki na forum, zarejestrowałam się, po czym napisałam ten post. Czy coś jest sprzecznego w tym z regulaminem? Jeśli tak, to proszę zgłosić to do moderatora. Ten dział tyczy się galerii on-line z tego, co mi wiadomo, więc wydaje mi się, że piszę na temat i w dobrym miejscu.. ? Jak napisałam wyżej, interesuje mnie Wasze zdanie na temat portali sztuki. Ostatnio tematyka twórczości w sieci jest jednym z obszarów mojego szczególnego zainteresowania. Stąd ów powyższy post - tak ot, na dobrym początek mojego obcowania na tym forum.
Jerzy - dlaczego nie warto? Ja widzę w tym jakieś plusy.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Witaj
Jerzy - dlaczego nie warto? Ja widzę w tym jakieś plusy.
Oczywiście są plusy, ale z doświadczenia swojego (i innych) wiem, że jednak.. lepiej wybrać samemu zdjęcia i stworzyć coś na wzór przywatnej galerii/portfolio, ewentuanie bloga.

Większość galerii tego typu na określoną specyfikę, niezawsze będzie się to zgadzało z Twoim punktem widzenia. Digart to chyba naczelny przykłąd takiej grupy ludzi...

Spróbuj - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po pewnym czasie usunąć taką galerię ;-)
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

zieloo pisze:Witaj
Jerzy - dlaczego nie warto? Ja widzę w tym jakieś plusy.
Oczywiście są plusy, ale z doświadczenia swojego (i innych) wiem, że jednak.. lepiej wybrać samemu zdjęcia i stworzyć coś na wzór przywatnej galerii/portfolio, ewentuanie bloga.

Większość galerii tego typu na określoną specyfikę, niezawsze będzie się to zgadzało z Twoim punktem widzenia. Digart to chyba naczelny przykłąd takiej grupy ludzi...

Spróbuj - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po pewnym czasie usunąć taką galerię ;-)

Faktycznie dziewczyna :) przepraszam.

Zgadzam się z zieloo w 100%. Usuniesz galerię tylko się najpierw zdenerwujesz ze 32 razy ;)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Powiem tak jak Jerzy: nie warto.

paola - jak weźmiesz do ręki prawdziwą odbitkę, to zrozumiesz dlaczego.
paola
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2010, 01:11
Lokalizacja: Toruń

Post autor: paola »

Rozumiem, że są minusy.
lepiej wybrać samemu zdjęcia i stworzyć coś na wzór przywatnej galerii/portfolio, ewentuanie bloga.
Ale przecież do takiej galerii na portalu również sam wybierasz, co chcesz pokazać szerszej "widowni". Dla mnie dużym plusem jest możliwość komentowania, oceniania prac przez innych.

------------------------------------------------- Łączenie postów -------------------------------------------------
Usuniesz galerię tylko się najpierw zdenerwujesz ze 32 razy ;)
Albo i 33? ;-) widzę, że już masz jakieś doświadczenia niemiłe w tym względzie...
jak weźmiesz do ręki prawdziwą odbitkę, to zrozumiesz dlaczego.
No oczywiście, to prawda, że jedno nie równa się drugiemu. Ale na przykład malarze tradycyjni pokazują się w sieci i to nawet nie tylko na forach tematycznych. Właśnie sobie przeglądam tutaj różne prace. [/quote]
Ostatnio zmieniony 01 paź 2010, 11:09 przez paola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

paola pisze:Dla mnie dużym plusem jest możliwość komentowania, oceniania prac przez innych.
Na bleeogu również można oceniać.

Twoj wybór 8-)
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

paola pisze: Albo i 33? ;-) widzę, że już masz jakieś doświadczenia niemiłe w tym względzie...
nie mam ponieważ przewidziałem to i nic nie pokazuję. mam swojego bloga gdzie ktoś może coś napisać ale idea bloga jest zupełnie inna.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
suchar
-#
Posty: 63
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: suchar »

paola pisze:Dla mnie dużym plusem jest możliwość komentowania, oceniania prac przez innych.
To nie jest plus. Rzadko można trafić na kogoś, kto zna się na rzeczy. W większości przypadków prace oceniają sobie nawzajem ludzie, którzy tak samo niewiele wiedzą na temat fotografii. Skutkuje to utrwalaniem niekoniecznie dobrych wzorców. Dlatego też blog jest lepszym rozwiązaniem, bo nie służy on prostemu poddawaniu prac pod ocenę rzeszy anonimowych, zazwyczaj nic niewiedzących użytkowników sieci.
Pzdr
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

zieloo pisze:Spróbuj - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po pewnym czasie usunąć taką galerię ;-)
Akurat w przypadku Digarta stoi :-/ Żeby usunąć konto trzeba napisać list (taki papierowy, wysłany Pocztą Polską) na adres onetu. Nie da się tego zrobić z poziomu samego digarta. Jest to zupełnie absurdalny wymóg regulaminu przykuwający użytkowników do serwisu. I abstrahując od tego bezsensu, jak ktoś wspomniał wyżej, poziom większości komentujących na digarcie nie jest zbyt wysoki.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Chlam szerzy sie z prawa i z lewa. Z cyfry go wiecej bo szybciej mozna wyprodukowac "zdjecia" z cyfry, oraz w wiekszych ilosciach. Ciemniowe knoty tez mozna krytykowac, nie sa one niczym nobilitowane, nawet tym, ze przy obrobce takiej czy innej uzyto chemie i brak swiatla zamiast komputera. Niech sie dobra fotografia sama broni, nie trzeba dopisywac do niej zadnych ideologii. Ciekawy jestem czy przed wprowadzeniem technik cyfrowych wszystko co bylo wyprodukowanie na analogu bylo sztuka? Chociazby w 50%?, albo w 30%?
Nic nie warty portret, krajobraz, martwa natura, akt jest nic nie warty obojetnie czy zostal wyprodukowany w ciemni czy z uzyciem cyfry i komputera. I sam fakt, ze nie uzywalo sie podgladu pliku ale stykowki - niczego w jakosci nic nie wartego - nie zmienia.
Powyzsze jest moim prywatnym zdaniem i nie bede z innymi polemizowal na ten temat
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Ja kiedyś miałem konta na wszystkich tych digartach, deviantach, itp, ale wszystko pousuwałem bo jakoś tak po prostu mi to nie pasowało... może jak znowu zacznę robić zdjęcia i kupię dobry skaner to powrzucam wszystko na własną stronę :roll:
ODPOWIEDZ