Galeria Pejzaż Łagodny

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Czy weźmiesz udział w współtworzeniu Galerii Pejzaż Łagodny?

Tak
19
79%
Nie
5
21%
 
Liczba głosów: 24

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider, Dobrze ten efekt znam, niezle mnie to irytowalo. Ale co jest ciekawe. Otoz ostatnie dwie lub trzy 120 z tej samej serii / ktorych od czasu sparzenia juz nie uzywalem/ tego bledu nie zawieraja.

Albo przypadek, albo jest faktycznie tak, jak kiedys czytalem na jednym forum, ze material jest zbyt swiezy i musi polezec znaczy najpierw swoje odlezec. Nie bede jednak tego testowac a 120 Foma 200 unikam jak ognia.

Ta karuzela to malo lagodna jest ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 gru 2021, 09:45 Dobrze ten efekt znam
Też znałem, ale miałem nadzieję że się poprawiło, gdyż w tym roku wiele rolek zrobiłem 400 głównie, ale i trochę 100. no ale jednak nie.
oKuba pisze: 28 gru 2021, 09:45 niezle mnie to irytowalo.
Na tej ostatniej rolce mnie już nie, bo wiedziałem czego się spodziewać i w głowie te zdjęcia już miały dodany ten efekt i mnie ta ostatnia rolka pasuje, no ale już mi wystarczy tej wartości dodanej, nie mogę się zmanierować ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider, I ze tak jeszcze zapytam: to u Was nie sprzataja tych balotow na zime pod jakies wiaty? Tutaj tak jest, chyba, ze ofoliowane to leza w stertach przy polach
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 gru 2021, 09:51 400 głównie, ale i trochę 100
W tych jeszcze defektow nie mialem. Jak do tej pory tylko w Foma 200, 120. Dlatego unikam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 gru 2021, 09:45 Ta karuzela to malo lagodna jest
Ach cytat nawiązujący do tytułu galerii pochodzi też z mało łagodnej piosenki, a on właśnie stamtąd:

https://www.youtube.com/watch?v=AgSIRIwJWoA
Anathema - Sunset of The Age

Tron smutku
... w umierającej esencji
Płaczące piękno
... spętana aura
Zapomniane oceany nadziei
... Zdradził afonię
Ponury śmiech w nieutulonym raju
Jako jedyny zawsze szukający
Pejzaży łagodnych

Pośród zachodu słońca
Z radosną maskaradą ...
... lato umarło
Ostatnio zmieniony 28 gru 2021, 10:00 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 gru 2021, 09:52 Was nie sprzataja tych balotow na zime pod jakies wiaty?
No sprzątają ale nie wszystkie, to się nawet sprzedaje, jeden kosztował w zeszłym roku 70 PLN - mama dla kozy i na wyściółkę do kurnika kupowała ...
Może za dużo mieli, a może na wiosnę nawóz z tego zrobią, niestety nie jestem zbytnio w temacie, takie przypuszczenia ...
A te ofoliowane to wiem że na kiszonkę - ta folia odcina dopływ powietrza i się tam w środku kisi ta słoma lub siano, u nas też takie są, rolnictwo wszędzie takie same chyba w EU ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 gru 2021, 09:56 niestety nie jestem zbytnio w temacie, takie przypuszczenia


Ja rowniez nie, nawet zupelnie, ale nie zauwazylem takich na polach o tej porze roku. Po zniwach to i owszem ale pozniej to znika..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 gru 2021, 10:09 nie zauwazylem takich na polach o tej porze roku
Gdy się tak głębiej zastanowiłem, to też w tym roku widzę to pierwszy raz - z zeszłych lat tego nie pamiętam, a na pewno miałbym coś na zdjęciach, powiem Ci że sporo tego nawet, masz rację dziwne ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 gru 2021, 09:56 też z mało łagodnej piosenki
Naprawde sluchasz takiej muzyki? Dobrowolnie? ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 gru 2021, 10:12 dziwne ...
Mnie to wyglada na niezamierzone dzialanie. Moze choroba lub nawet smierc rolnika i nie mial kto tego z pol zebrac? Mysle, ze takie siano pewnie zniszczeje, ale jak juz wspomnialem, zupelnie sie na tym nie znam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 gru 2021, 10:19 Moze choroba lub nawet smierc rolnika i nie mial kto tego z pol zebrac?
To można wykluczyć, bo takie baloty widziałem ostatnio na wielu polach w miejscach oddalonych o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów, a sporo jeżdżę po okolicach wciąż poszukując pejzaży łagodnych ...
Jako ciekawostkę podam, że część tutejszych rolników po wczesnych żniwach sieje słoneczniki lub rzepik i gdy to trochę już podrośnie przed zimą orają to i w ten sposób użyźniają glebę - to się nawet jakoś nazywa, ale wypadło mi z głowy jak ...
Ach i nie jest to siano, siano jest z trawy z łąki, to jest słoma, stosowana jako wyściółka do obór i jako kiszonka jako pasza, ale to suche też koza jadła ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

Jeszcze trochę czornego deszcza o różnym natężeniu:
Obrazek
Obrazek
Mamiya C3
Mamiya 105/3.5
Fomapan 200
Id-68 22* 5'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

Kiszonka dla Czwartego
Foma 200, PMK, 135
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 29 gru 2021, 09:46Kiszonka
A dziękuję, mam nadzieję że to sianokiszonka, bo słomokiszonki jakoś nie trawię ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 29 gru 2021, 09:50 mam nadzieję że to
Dokladnie taka, jaka lubisz ;-)
ODPOWIEDZ