Galeria Pejzaż Łagodny

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Czy weźmiesz udział w współtworzeniu Galerii Pejzaż Łagodny?

Tak
19
79%
Nie
5
21%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: rbit9n »

grzybki pycha Jakubie, zrobiłby w marynacie, albo chociaż dżem z muchomora, carramba!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 24 gru 2021, 10:20 grzybki pycha Jakubie
Dziękuję, ale dopiero się rozkręcam, do połowy stycznia będzie ich na flickr 4 tuziny, no żonie obiecałem, bo ona taka mykofilka ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

Grzybki ladne, ale jak dla mnie zbyt kolorowe ;-)

Ten kadr kapliczki po skosie: zawsze jak tak kadruje, to w koncu nie podoba mi sie takie ujecie, jakies takie niedopelnione, nie wiem jak to lepiej opisac. Ja rezygnuje z takich kadrow, chociaz czasami trzeba zrezygnowac z motywu, gdyz nie da sie inaczej..
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: zladygin »

oKuba pisze: 24 gru 2021, 10:50 Grzybki ladne, ale jak dla mnie zbyt kolorowe ;-)
Dla mnie w ogóle kolor jest zbyt mało czarno-biały :-)
oKuba pisze: 24 gru 2021, 10:50 Ten kadr kapliczki po skosie: zawsze jak tak kadruje, to w koncu nie podoba mi sie takie ujecie, jakies takie niedopelnione, nie wiem jak to lepiej opisac. Ja rezygnuje z takich kadrow, chociaz czasami trzeba zrezygnowac z motywu, gdyz nie da sie inaczej..
O której kapliczce piszesz?
Ciekawe. Możesz wyjaśnić, co to jest "po skosie"? Tak "pół profilu, pół en face"?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 24 gru 2021, 10:50 gdyz nie da sie inaczej..
Z auta nie chciało mi się wyjść, a tą kapliczkę fotografowałem już kilkakrotnie, jak i inne, ale nigdy nie mogę się powstrzymać gdy jadę sam z aparatem na miejscu pasażera ;-) Ale racja po Twojej stronie, acz nie zupełnie, tu po skosie bardzo mi pasuje:
Obrazek
Fujica GW690
HP5+ @1600
ID-68 22* 9'


są różne przypadki i wypadki, ważne by się nie dać zakonserwować w żadnych ramach, no rules jak mówią w Lomo :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 24 gru 2021, 11:02 tu po skosie bardzo mi pasuje:
Mnie rowniez, ale to inny skos jest ;-)

Ja pisze o takim gdzie jest kawalek ulicy, rzeki, lub innego wypelniacza, ktory w sumie niezbyt sie do motywu uklada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 24 gru 2021, 11:13 Ja pisze o takim gdzie jest kawalek ulicy, rzeki, lub inmego wypelniacza, ktory w sumie niezbyt sie do motywu uklada
Tu zupełna zgoda. Przyjmijmy że inaczej się nie dało ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

zladygin, oKuba, a co do koloru to czasem używam, teraz już tylko w małym obrazku, a dlaczego?
A no dlatego że Marysia lubi :-) A szczególnie gdy idziemy na grzyby, bo i zdjęcia na Jej zlecenie ;-)
A i mnie BW w maluchu jakoś już nie kręci, no za małe to i jakieś plaszczate ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 24 gru 2021, 11:21 A i mnie BW w maluchu jakoś już nie kręci, no za małe to i jakieś plaszczate ...
E tam, e tam.. b&w jest w kazdym formacie dobre. Tak, ze tak :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

Ta kapliczka jest w zbliży w poście z 23 grudnia, a tu w cała górka kapliczkowa :-)
Obrazek
Mamiya-6 Six IV
Zuiko 3,5/7,5 cm
ORWO UN54@200
ID-68 22* 8'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
pawell31
-#
Posty: 149
Rejestracja: 11 cze 2010, 20:39
Lokalizacja: ndm

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: pawell31 »

Busch Pressman D 4x5
1/25s f5.6
Adox CHS 100 9x12cm
Rodinal 1+50

Obrazekwalker by Paweł, on Flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

Są i grzybki w BW:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkie zestawem:
Minolta Dynax 4
Sony DT 30/2.8
(taśmy różne w ID-68)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: oKuba »

pawell31, Ciekawy motyw, dobrze zobaczony. Ostrosc troche dziwnie „wedruje“ ale to poniekad wina motywu

4Rider, Ten pierwszy z kocimi oczami to moj faworyt. Ladnie rysuje ten DT 30
pawell31
-#
Posty: 149
Rejestracja: 11 cze 2010, 20:39
Lokalizacja: ndm

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: pawell31 »

To zamierzony efekt. Co ciekawe ten obrośnięty konar jest odchylony do tyłu nie w stronę aparatu.I ma wysokość około 4metrów. Próbowałem sfotografować to już parę razy średnim formatem, ale widząc na matówce co wyjdzie odpuszczałem. W tym aparacie widać dokładnie gdzie jest ostrość i można się pobawić tilt i shiftem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

Dziś spuszczę na Was trochę czornego deszcza :arrow:

Karuzela bez Madonny
Obrazek
Zimowy balet z balotami
Obrazek
Mamiya C3
Mamiya 105/3.5
Fomapan 200
Id-68 22* 5'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ