Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

rbit9n,

I u mnie ten numer tez zaczyna sie na 5322, czyli ten sam rocznik na to wychodzi. Mam takie podejrzenie, ze ta scianla dociskowa jest niekompletna. Nigdy nie widzialem takiej jak ta moja, ktora nie jest plaska a ma wglebienia. Ale tez nie jestem specem od starych aparatow.

Zaswietlenia sa, ale zaczynaja sie dalej, nie po trzeciej klatce jak poprzednio. Zakleilem tasma to srodkowe okienko i wyciagalem film z aparatu w worku a mimo wszystko sa. Pozniej wrzuce jak wygladaja te negatywy.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

W zalaczniku negatywy. Pomiedzy klatkami tez widac, ze swiatlo pada na emulsje. Dzisiejsze sa b. jasne, gdyz to mgla byla w polaczeniu ze sniegiem i szronem

I jeszcze pytanie. Czy Wasze scianki maja uszczelki z dolu i gory?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

I tajemniczy LW z pierwszego dnia br.:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mamiya NC1000S
Mamiya 50/1.4
Agfa Aviphot 200
ID-68 21* 8'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, Fajna miejscowka. A co to za skrot LW? Od lubie wojne? ;-)

Czern jest jakas taka lekko dziwna. Inna niz zazwyczaj
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 16 sty 2022, 08:53 A co to za skrot LW?
To skrót od skrótu HSW (a nie od Twej propozycji/próby - złośliwej jak często - rozwinięcia) :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 16 sty 2022, 09:29 To skrót od skrótu HSW
Ten to znam oczywiscie: Huta Stalowa Wola. Dzieki ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, Nie, Historyczna Stolica Warmii - jak mawiają bo jeszcze jedno miasto do tego pretenduje.
Jak chcesz możesz tam ze mną pospacerować: https://www.flickr.com/photos/4rider/al ... 5768041058
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 16 sty 2022, 09:42 Jak chcesz możesz tam ze mną pospacerować:
W miescie nigdy nie bylem, a szkoda. Nadaje sie bardzo do cz-b motywow. Galerie przejrzalem. Sporo fajnych miejscowek i ujec
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: rbit9n »


oKuba pisze:W zalaczniku negatywy. Pomiedzy klatkami tez widac, ze swiatlo pada na emulsje. Dzisiejsze sa b. jasne, gdyz to mgla byla w polaczeniu ze sniegiem i szronem

I jeszcze pytanie. Czy Wasze scianki maja uszczelki z dolu i gory?
u mnie są tylko cztery kawałki aksamitki w końcach zagłębień klapy:

Obrazek

Obrazek

tu zdjęcia strony górnej, ale w dolnej też są. a tak to wszędzie goła blacha, tylko malowana.

pod wizjerem i dalmierzem to w tym rowku nawet jakieś błyszczące metale widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wczoraj w nocy jak przeglądałem internety, to widziałem taki model jak Twój, z tłoczoną płytką dociskową i z wkładką 6×4,5, co mnie zaciekawiło, bo wkładka miała ślady używania z blokadą zasuwy, a te drzwiczki chyba takiejże nie posiadają.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

rbit9n, Dzieki wielkie. Przyjrze sie temu ponownie jak wroce do domu. U mnie aksamitu nie widac, a tylko jeden (!) podlozny rowek ma cos w rodzaju uszczelki, wyglada jak plaski sznurek. Zrobie zdjecia.

Chyba bez fachowej reki sie nie obejdzie. Szkoda by bylo odpuscic, gdyz obiektyw fajnie rysuje i dalmierz funkcjonuje rowniez poprawnie
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: PPaweł »

oKuba pisze: 15 sty 2022, 23:05 Pomiedzy klatkami tez widac, ze swiatlo pada na emulsje.
Czekaj, czekaj. Ja się chyba domyślam, co to może być. Równe brzegi zawsze takie same, zawsze w takim samym położeniu względem klatki. Tak? Nie jakaś plama z przecieku. To jest jakiś "dziki" obraz ze źródła światła, który wszedł bardzo bokiem obiektywu i odbił się od powierzchni mieszka. Miałem coś takiego u siebie:
odblask1.jpg
odblask1.jpg (11.57 KiB) Przejrzano 873 razy
odblask2.jpg
odblask2.jpg (25.57 KiB) Przejrzano 873 razy
Zauważ, że te frędzle na dole zaświetlenia są identyczne na kompletnie niezależnych zdjęciach. To jest krawędź szwu mieszka.
Jeżeli jeszcze mi się nie myli, i masz koło obiektywu ten odchylany filtr, no to mogło się z niego zrobić piękne lusterko do rzucania takich podświetleń.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

PPaweł, Ale wtedy musialy by byc na wszystkich klatkach no i nie na przerwach pomiedzy nimi. Chyba jednak nie
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 16 sty 2022, 12:12 MZ to może być emanacja paranormalna pierwszego właściciela - być może chce przekazać jakąś wiadomość lub też zamanifestować swe niezadowolenie?
O to to. Tego naturlanie nie wzialem pod uwage. Zupelnie prawdopodobne. Jesli nie odpusci, to bede musial z tym jakos zyc
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

Otworzylem nowy watek o zaswietleniach
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, no widziałem i przeniosłem do wątku osobnego, któryś to utworzył ;-)
I ta wiadomość tu też stała się duchem istnieje tylko w Twej odpowiedzi 8-)
Może to omen?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ