Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 12 sty 2022, 09:47 Nie uzurpuje sobie prawa znajomosci wszystkich tytulow i calej literatury, jesli to ma byc wykladnikiem „rozumienia“ zdjec.
Dobre zdjecie jest dobrym zdjeciem i nie potrzebuje tytulow, objasnien ani odnosnikow.
Widocznie nie jesteś odbiorcą docelowym akurat tego nurtu mej twórczości swobodnej.
A co do zasad, ja mam następną, której się trzymam: nie komentuje tego czego nie rozumiem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 12 sty 2022, 09:55 A co do zasad, ja mam następną, której się trzymam: nie komentuje tego czego nie rozumiem.
Postepuj jak chcesz. Wolnosc wyboru; rowniez i innej opcji..

Tak na pozegnanie ;-)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: zladygin »

4Rider pisze: 12 sty 2022, 09:55 A co do zasad, ja mam następną, której się trzymam: nie komentuje tego czego nie rozumiem.
No to jesteś poza mainstreemem :shock: . Teraz komentowanie tego, czego się nie rozumie, to zasada podstawowa :mrgreen: .
Niekoniecznie dotyczy to korexa
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 12 sty 2022, 10:10 No to jesteś poza mainstreemem . Teraz komentowanie tego, czego się nie rozumie, to zasada podstawowa .
Niekoniecznie dotyczy to korexa
Co do maninstreemu to nie koniecznie, bo bo duża część skojarzeń nawiązuje do niego i do wiedzy ogólnej i do odczuć ludzkich
(co wykażę również jutro), acz pretendowanie do bycia poza mainstreemem byłoby na równi miłe jak i snobistyczne ;-)
Co do reszty pełna zgoda i chyba dotyczy również czasem i mnie na korexie, ach te zasady, komuż nie zdarza się ich łamać ?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: jac123 »

Nadawać zdjęciom tytuły lub nie , to odwieczny dylemat.
Mało które zdjęcie opowiada jakąś historię i jest czytelne dla ogółu lub jakiejś części społeczeństwa związanego kręgiem kulturowym. Najczęściej są to miłe dla oka obrazy.
W każdym razie, dobre zdjęcie na pewno obejdzie się bez tytułu.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 12 sty 2022, 10:10 W każdym razie, dobre zdjęcie na pewno obejdzie się bez tytułu.
Dobrze prawi!
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 12 sty 2022, 16:51 Ale mnie jednak nie o to chodzi, publika publiką, ale wolę
Z woleniem jest tak, ze kazdy moze wolec do woli. Jak ci sie taki akurat rodzaj fotografii podoba to jest to absolutnie ok, ale nie staraj sie udowadniac, ze to jest ta „lepsza“ i tylko „wybrani“ ja potrafia docenic i tak dalej w ten desen. Byc moze i tak jest, ale byc moze tez i nie.

Dobra fotografia nie potrzebuje tytulow, wyjasnien i odnosnikow. Tak, ze tak. Moim zdaniem
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 12 sty 2022, 14:07
jac123 pisze: 12 sty 2022, 10:10 W każdym razie, dobre zdjęcie na pewno obejdzie się bez tytułu.
Dobrze prawi!
Fotografia jest sztuką wizualną, ile znacie obrazów, grafik, plakatów i rzeźb bez tytułu? Kilka znanych jest, kilka!
No cóż ale niektórzy robią tylko zdjęcia -> bez tytułu, do szuflady, bez znaczenia ...
[oczywiście ostatecznie to wszystko jest bez znaczenia, nadawanie znaczenia jest czasowe, krótkotrwałe, ale jednak o to chodzi]

Gadacie Panowie bardzo tendencyjnie - w stylu każdy lubi pomidorową i pizze,
tudzież górkę i chmurkę lub samotne drzewo na środku pola :mrgreen:
Otóż nie każdy i owszem można walić dosłownością po oczach i to się właśnie ludziom podoba:
bez tytułu i 65K odsłon, ale wali dosłownością po oczach i nie daje pola do interpretacji... Czy dobre? Ponoć bardzo dobre ...
Obrazek

Ale mnie jednak nie o to chodzi, publika publiką, ale wolę te kilkadziesiąt tudzież kilkaset osób czujących niż te 65K zjadaczy pizzy :-P
I rzeczone drzwi nie do szafy zostały zauważone tam, gdzie miały być zauważone i tak jest co dzień, oto to krótkotrwałe znaczenie
- nadane i już zapominane ... a życie trwa dalej, aż do końca, gdzie już nic nie będzie ważne, dezintegracja,
nawet nie spokój i cisza, po prostu nic, pustka, nieistnienie ..

Ale drzwi nie do szafy, są mało ważne, ale czasem raz na 66 powiedzmy powstają takie, których znaczenie trwa znacznie dłużej ...

this is the end my only friend ...
Obrazek
... the end
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, Uwazaj bo zaedytujesz sie na smierc ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

Nuestras (y tuyas) tumbas ya han sido cavadas.

A i nie wciskaj mi swoich atrybutów i pragnień w stylu:
oKuba pisze: 12 sty 2022, 17:16 ale nie staraj sie udowadniac
Bo to jedyny wniosek z którym można się zgodzić komentujący mój wpis poniżej Twego,
co sobie wyobraziłem nadając swój post o określonej godzinie, gdyż miało to jakieś znaczenie , to ten:
oKuba pisze: 12 sty 2022, 17:16 Z woleniem jest tak, ze kazdy moze wolec do woli.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider, No i gra
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: 4Rider »

oKuba, gra i buczy :-)
Bo przez chwilę wydawało mi się że to Ty i Jacek próbujecie coś udowodnić, pisząc: nie musi
jakbym ja gdzieś twierdził że: musi, oczywiście że: nie musi i dobrze że to Wasze twierdzenie
zawiera w sobie że: może i w tym nie jest ostateczne. Obrazy są oczywiste i nieoczywiste,
często komentarzem do sytuacji czy próbą przekazu myśli tudzież skojarzenia i w moim wypadku tytułu się nie dodaje,
tytuł powstaje jednocześnie z obrazem, po prostu powstają razem, są parą od narodzin i pozbawienie ich tytułu byłoby barbarzyństwem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 12 sty 2022, 18:00 parą od narodzin i pozbawienie ich tytułu byłoby barbarzyństwem.
Dobre, dobre to jest
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: oKuba »

Zdjecie-odpowiedz na dwa watki:

1. Foma 100 kapana w Rodinalu 1+50, w czasie podstawowym 9 minut; tutaj 14 minut w 16C. Jak dla mnie ok.

2. Przyklad z Bessy RF 6x9. Wszystko ok. Objektyw rysuje wg. mnie calkiem calkiem. Ale.. od trzeciej klatki mam masywne przeswietlenia jakby pochodzace od scianki. Klatki od nr 4 do konca nie nadaja sie do niczego

Ponadto film mi sie wczesniej "skonczyl". Ostatnia klatka nie ma 6x9. Prawdopdobnie moj blad. Klatki zaczalem liczyc od prawego okienka a pewnie powinienem od lewego i dlatego zabraklo filmu? Czy moglby to ktos potwierdzic?
Załączniki
Angel.jpg
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Galeria - na kazdy temat i dla kazdego

Post autor: PPaweł »

Z liczeniem klatek chyba masz rację. Jak robiłeś 6x9, to ten numer jest w narożniku klatki, więc skoro zacząłeś od okienka w środku, to miałeś pół klatki przesunięcia. A co do zaświetlenia, to nie odkleił się na przykład mieszek?
ODPOWIEDZ