Foton S.A. Bydgoszcz a sprawa polska

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

To bycie warszawiakiem jakoś dziwnie kojarzy mi się z ustawami noryberskimi.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 13:56 To bycie warszawiakiem jakoś dziwnie kojarzy mi się z ustawami noryberskimi.
Szaleju się najadłeś czy świeże powietrze Ci zaszkodziło? Ciekawe z czym Ci się kojarzy bycie krakusem?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

Skojarzenie oparte na wspomnianym powyżej ortodoksyjnemu spojrzeniu na sprawę.
Używając eufemizmów można pisać o ksenofobii i snobizmie.
Acz mam nadzieję że to już marginalne myślenie wśród mieszkańców rzeczonej tu stolicy.
Co do krakusow i inszych to ta sama rzecz, nie czuj się wyjątkowym że względu na lokalizację ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 14:29 Skojarzenie oparte na wspomnianym powyżej ortodoksyjnemu spojrzeniu na sprawę.
Używając eufemizmów można pisać o ksenofobii i snobizmie.
Acz mam nadzieję że to już marginalne myślenie wśród mieszkańców rzeczonej tu stolicy.
Co do krakusow i inszych to ta sama rzecz, nie czuj się wyjątkowym że względu na lokalizację ;-)
Obywatelu, nie pieprz bez sensu! Strzeliłeś jak ... Nie jestem warszawiakiem. To, że tu mieszkam to jeszcze za mało.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 21 paź 2019, 14:51
Obywatelu, nie pieprz bez sensu! Strzeliłeś jak ... Nie jestem warszawiakiem. To, że tu mieszkam to jeszcze za mało.
Ciągle się staram ale jakoś mi nie wychodzi, a zresztą kto jest arbitrem w sprawie "pieprzenia bez sensu"?

Sam się przypucowałeś do warszawiaków stając w ich obronie
(i rzucając na pożarcie krakusów - co było odniesieniem w mej wypowiedzi),
acz nie byli przez mnie atakowani 8-)
A wspominając: "To, że tu mieszkam to jeszcze za mało." - w pewnym sensie się ze mną zgadzasz i to Twe wypowiedzi stawiają
się jakoś w opozycji do rzeczonego sensu :mrgreen:

A w sprawie wielbłądów już wypowiadałem się wielokrotnie, no więc tego... :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 15:08 Sam się przypucowałeś do warszawiaków stając w ich obronie
Gdzie to stawałem w czyjejś obronie? Warszawiacy nie potrzebują obrony, a ja się do nich nie przypucowałem.
4Rider pisze: 21 paź 2019, 15:08 (i rzucając na pożarcie krakusów - co było odniesieniem w mej wypowiedzi),
acz nie byli przez mnie atakowani
Tak? Otóż właśnie mało gdzie, tak jak w Krakowie silne jest poczucie bycia "....em" (w Krakowie to jest się krakusem, pewnie wiesz skąd ta językowa różnica). Nie ma mowy o rzucaniu na pożarcie, ani odnoszenia do Twojej wypowiedzi .
4Rider pisze: 21 paź 2019, 15:08 A wspominając: "To, że tu mieszkam to jeszcze za mało." - w pewnym sensie się ze mną zgadzasz i to Twe wypowiedzi stawiają
się jakoś w opozycji do rzeczonego sensu
Mieszkać w jakimś mieście to za mało. Czy krakus oddelegowany do Warszawy na rok, tu mieszkający i pracujący to warszawiak? No z pewnością w żadnym sensie się z Tobą nie zgadzam w przedmiocie bycia .....em.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 21 paź 2019, 15:40 [...]
Jejciu po co się tak podniecać, czym to wszystko jest w obliczu wielkości rozszerzania się wszechświata i głupoty ludzkości...>?
Nie mam już ochoty się przekomarzać i przytaczać słów oraz ich interpretacji ---->

Chodźmy na pole przewietrzyć głowy, acz w mej wiatr hula że hej!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: The way I am »

J.A. pisze: 21 paź 2019, 12:28
The way I am pisze: 21 paź 2019, 07:45 W Warszawie najmniej to jest warszawiaków
aha, czyli Warszawiacy to fachowcy, a reszta to słoiki.
Dziwny masz tok myślenia. Osoba która przyjechała z Poznania ( urodziła się w Poznaniu) i zamieszkała w Warszawie będzie po prostu Poznaniakiem który mieszka w Warszawie i w drugą stronę. Warszawiak (
osoba urodzona w Warszawie) który zamieszkał w Poznaniu będzie tylko Warszawiakiem mieszkającym w Poznaniu.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: pelovsky »

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: jac123 »

Panowie, po co kłótnie i swary, wszak wszyscy jesteśmy Polakami! :-D
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: J.A. »

The way I am pisze: 22 paź 2019, 03:44 Dziwny masz tok myślenia
konsekwentny.
Napisałem moją obserwację, która wcale nie musi być średnią statystyczna i zupełnie mnie nie interesuje, czy ktoś jest „prawdziwy” czy przyjezdny warszawiak.
Twój wtręt, który tu cytujesz, że prawdziwych jest mało nie wnosi nic do mojej obserwacji, albo został użyty po to by zasygnalizować, że skoro prawdziwych jest mniejszość, to moja obserwacja jest niesłuszna, bo stykam się zapewne w większości z przyjezdnymi.
I tyle.

A moja obserwacja pozostaje niezmienna.
Z tyloma „dupkami” nie spotykam się nigdzie poza stolicą.

Bez obrazy dla nie dupków. Bo wszędzie są i tacy i tacy.

pelovsky, zgadza się. Mój błąd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

J.A. pisze: 22 paź 2019, 09:26 Z tyloma „dupkami” nie spotykam się nigdzie poza stolicą.
Ciężki kawałek chleba...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgoszcz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 22 paź 2019, 08:45 Panowie, po co kłótnie i swary, wszak wszyscy jesteśmy Polakami! :-D
Krzyczę: Archaizm!
Wszyscy jesteśmy Ziemianinami :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Foton S.A. Bydgoszcz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: The way I am »

J.A. pisze: 22 paź 2019, 09:26
The way I am pisze: 22 paź 2019, 03:44 Dziwny masz tok myślenia
konsekwentny.
Napisałem moją obserwację, która wcale nie musi być średnią statystyczna i zupełnie mnie nie interesuje, czy ktoś jest „prawdziwy” czy przyjezdny warszawiak.
Twój wtręt, który tu cytujesz, że prawdziwych jest mało nie wnosi nic do mojej obserwacji, albo został użyty po to by zasygnalizować, że skoro prawdziwych jest mniejszość, to moja obserwacja jest niesłuszna, bo stykam się zapewne w większości z przyjezdnymi.
I tyle.

A moja obserwacja pozostaje niezmienna.
Z tyloma „dupkami” nie spotykam się nigdzie poza stolicą.

Bez obrazy dla nie dupków. Bo wszędzie są i tacy i tacy.

pelovsky, zgadza się. Mój błąd.
Bzdury...

Rozdzieliles ludzi na słoików i fachowców. A teraz odwracasz kota ogonem.
Załączniki
SmartSelect_20191023-054756_Chrome.jpg
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Foton S.A. Bydgoszcz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: Nomad »

Jeb! W podstawę powiększalnika.
Miało być o Fotonie! A nie jakie kto ma zdanie o mieszkańcach tej czy innej miejscowości.
Do Hyde parku z offtopem!
ODPOWIEDZ