Foton S.A. Bydgoszcz a sprawa polska

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

Narodowość to też archaizm, ludzie dopóki nie wyginiecie (lub nie zmienicie mentalności, co jest mało prawdopodobne) to niewiele się zmieni na tej Planecie, niniejszym dalej wieszczę eksterminację Ludzkości przez Obcych w imię Ziemi.

Też mi coś - Naród :oops:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

technik219 pisze: 20 paź 2019, 19:40
aka pisze: 20 paź 2019, 19:18 wszak piszesz "nam", czyli jakieś grupie, której czujesz się członkiem?
Tak. Mimo wszystko czuję się "członkiem" tego narodu, który zamieszkuje obecnie tereny pomiędzy Bugiem a Odrą. A potwierdziłeś istotnie, tyle, że ja dodałem pewną uwagę, którą przeoczyłeś lub nie zrozumiałeś jej związku z pierwszą częścią wypowiedzi. Tę o łańcuchu.
aka pisze: 20 paź 2019, 19:18 a przysłowiowy chłopo-robotnik to w straży przemysłowej odsypiał orkę, a nie na stanowisku wymagającym kwalifikacji.
Jesteś tego pewny? FSO miało chyba najbardziej rozbudowaną straż przemysłową w tej części Europy ;-) Ale zostawmy to, bo odbiegliśmy od Fotonu.
Czujesz się "członkiem" tego narodu... dobrze, ale nie przypisuj mu tej paskudnej cechy, o której piszesz. No chyba nie powiesz o sobie, że jesteś/byłeś zwolennikiem takiej postawy? Ja zdecydowanie protestuję przeciw generalizowaniu, przypisywaniu całemu narodowi czegoś, co jest charakterystyczne dla jakieś grupy, z pewnością będącej znaczącą mniejszością.

Nie stosuj pejoratywnego określenia chłopo-robotnik (takim chyba jest w Twojej wypowiedzi?) do osób dojeżdżających do pracy z poza Warszawy. Zdecydowana większość z nich to byli pracownicy dobrze przygotowani do pracy, która wykonywali, często bardzo wysoko kwalifikowani np. narzędziowcy. Twoje wyobrażenie o tych osobach ma rodowody w czasach awansu społecznego w latach powojennych. Swoją drogą dziś ich miejsce zajęli ci, których określa się mianem "słoików". Podróżowanie zastąpiła migracja.

Do Fotonu też pewnie dojeżdżali pracownicy z poza Warszawa lub Bydgoszczy ;-) Rzeczywiście dyskusja odbiegła od głównego tematu wątku. Tak więc, kończąc wymianę zdań, pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: J.A. »

technik219 pisze: 20 paź 2019, 19:00 Co masz na myśli? O Lepperze mam dosyć pozytywne zdanie - to był człowiek prostolinijny i z tego względu nie nadawał się do polityki, ale na trybuna ludowego. Nie kojarzę jego działań na polu gospodarki.
rozliczyć sitwę. Przecież tacy ludzie nie popełniają samobójstwa. Dostał mafijną propozycję, albo odejdziesz sam, albo z całą rodziną.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 20 paź 2019, 19:53 ... to niewiele się zmieni na tej Planecie, ....
Uff, to dobrze. A po co coś zmieniać, źle jest?
Nie lubię rewolucji - wczoraj czerwonych, dzisiaj tęczowych, jutro jeszcze innych ....
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 20 paź 2019, 23:05
Uff, to dobrze.
No jest super, więc zupełnie nie wiem o co mi chodzi...

https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: The way I am »

aka pisze: 20 paź 2019, 17:15
J.A. pisze: 20 paź 2019, 16:39 Zawodowo mam do czynienia z przemysłem. Często bywam w różnych firmach w całej Polsce. Uwierz mi tak wysoko nos z jednoczesnym nieudacznictwem jest tylko w stolicy.
A ileż to przemysłu masz w Warszawie? Twoja uwaga z nosem pasuje do tej rzeszy korpoludków, których w takiej ilości na km2 nie ma, poza Warszawą, nigdzie indziej. Konformizm i totalny brak samokrytycyzmu, tym większe, im młodszy osobnik, często absolwent wyższej szkoły lansu i fajansu. Taki co to nie wie, że nie wie.
W Warszawie najmniej to jest warszawiaków.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

The way I am pisze: 21 paź 2019, 07:45 W Warszawie najmniej to jest warszawiaków.
I z dnia na dzień coraz mniej ... A w Poznaniu jak tam? Nie pytam o warszawiaków ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

Ech, nie ma jak w Cittaslow 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 09:04 Ech, nie ma jak w Cittaslow 8-)
I tak, i nie... Na przykład do czarno-bialych masz daleko ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 21 paź 2019, 09:32
4Rider pisze: 21 paź 2019, 09:04 Ech, nie ma jak w Cittaslow 8-)
I tak, i nie... Na przykład do czarno-bialych masz daleko ;-)
Odległości w dzisiejszych czasach się nie liczą już zbytnio, mogę kupić wszystko co mieszkaniec Warszawy, ba wszystko co nowojorczyk czy rezydent Kula Lumpur 8-)

No ale są inne plusy ujemne, ale bilans ustawiam na plusy dodatnie ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 09:41 ale bilans ustawiam na plusy dodatnie
I dobrze. Nie można mieć wszystkiego. Ideałem byłby Lidzbark, albo i Górowo tak ze 30 km od cywilizacji ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 21 paź 2019, 10:17
I dobrze. Nie można mieć wszystkiego. Ideałem byłby Lidzbark, albo i Górowo tak ze 30 km od cywilizacji ;-)
Do Olsztyna jadę 40-50 minut, ale nie cierpię tego miasta, najpierw uciekłem z Częstochowy do Krakowa, później z Krakowa do Częstochowy (po drodze był Londyn i Dublin), aż w końcu jestem tu, a planuję wieś warmińską 8-)

PS: w Górowie nie jest już tak spokojnie, wiele tam tzw. patologii...no z mej obserwacji...a i ludzi po ulicach dużo więcej się kręci jak i w Ornecie, ale ona ładna jest, a Dobre Miasto to już tranzyt totalny...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

4Rider pisze: 21 paź 2019, 10:42 Górowie nie jest już tak spokojnie, wiele tam tzw. patologii...
No patrz, taka mała mieścina, na końcu świata!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: J.A. »

The way I am pisze: 21 paź 2019, 07:45 W Warszawie najmniej to jest warszawiaków
aha, czyli Warszawiacy to fachowcy, a reszta to słoiki.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Foton S.A. Bydgosz - prośba o identyfikację filmu

Post autor: aka »

J.A. pisze: 21 paź 2019, 12:28
The way I am pisze: 21 paź 2019, 07:45 W Warszawie najmniej to jest warszawiaków
aha, czyli Warszawiacy to fachowcy, a reszta to słoiki.
Dziwnie wnioskujesz. Z wypowiedzi The way I am nic takiego nie wynika. Jeśli uznać z za warszawiaka osobę tu urodzoną, wyedukowaną i pracującą to stwierdzenie, że "W Warszawie najmniej to jest warszawiaków" wydaje się prawdziwe. Ortodoksi uznają za warszawiaka dopiero trzecie pokolenie tu wychowane. Przy takim kryterium to ... szkoda gadać. Wszystkie aglomeracje miejskie przeżywają najazd młodzieży z tzw. prowincji i jest to zjawisko podobne do tego po II wojnie światowej. Tylko ustrój się zmienił, ale powód jest ten sam.
ODPOWIEDZ