Fotografia miesiąca

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Fotografia miesiąca

Post autor: matti_1989 »

Co sądzicie o takiej akcji? Co miesiąc jedna osoba nadaje temat fotografii (coś do "szerokiej" interpretacji) Wstawiamy co tam nam się udało zrobić. I jakiś głosowanie do tego. Można podyskutować kto w jakiej technice zrobił itp. Jako, że to forum fotografii analogowej to tematem np. można zrobić rodzaj materiału foto na jakim ma być zdjęcie wykonane. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. A pooglądać zdjęcia też fajnie na forum, bo ostatnio dużo dużo piszemy a ze zdjęciami krucho.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

jest jeszcze flickr korexowy
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

na digarcie wybiera się zdjęcia dnia a kto wie czy zdjęcie miesiąca również. moim zdaniem korexowe forum to nie jest miejsce gdzie powinno się urządzać tego typu akcje. proponuje digart :]
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Też jestem za tym aby to forum pozostało w "sferach" technicznych a nie "pseudo-artystycznych"
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

Fikumiku pisze:aby to forum pozostało w "sferach" technicznych a nie "pseudo-artystycznych"
Ale mi nie chodzi o takie digartowe zdjęcia dnia czy tam jak to się nazywa, ale właśnie prezentowanie zdjęć w "sferach" technicznych a nie tylko rozmowy o tym.
Np. W styczniu coś w stylu "mega ziarno" - czyli jak osiągnąć bardzo dużą ziarnistość przy użyciu różnego rodzaju kombinacji z filmami forsowaniem i wywoływaczami.
Podejrzewam, że każdy by miał inny pomysł. I nie chodzi tu o robienie żadnych artystycznych portretów itp. a o wymienianie własnych doświadczeń za pomocą konkretnych przykładów.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

zatem na flikrze ludziska prezentują swoje prace, tam można do woli dyskutować i rozważać.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

No niewiem....wydaje mi sie że i tak na tym forum każdy kto zrobi coś ciekawego..czy to mu wyjdzie duże ziarno czy jakaś inna technika nadprzeciętna....to się tym z nami dzieli(jeżeli uważa to za stosowne). A robienie z tego konkursu to...wydaje mi sie zbędne.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Fikumiku pisze:Też jestem za tym aby to forum pozostało w "sferach" technicznych a nie "pseudo-artystycznych"
A to ciekawa postawa, czyli forum fotograficzne bez zdjęć :-(
Nie każdy przecież koniecznie musi brać udział w takich prezentacjach / konkursach, ale na pewno znajdą się chętni, dlaczego z góry odbierać im tą możliwość??
Ponadto chciałabym nieśmiało zauważyć, że fotografia jest tą szczególną dziedziną w której "sfera" techniczna bardzo mocno splata się z ową"pseudo-artystczną" i to często nawet bez "pseudo". Takie oddzielanie pewnych szczególnych cech fotografii jest dowodem na zupełne jej niezrozumienie, to może nie najlepiej świadczyć o tym forum, gdzie z definicji powinni spotykać się właśnie ludzie jakby lepiej rozumiejący to medium.
Każdy występuje pod nickiem, więc konkurs jest umowny, a jego wyniki przecież niezobowiązujące i o niczym nie decydujące.
Jedyne co bym narzuciła, to uczciwe prezentowanie zdjęć wykonanych do końca "analogowo" ze skanem jedynie z odbitki, a nie z negatywu.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Joan pisze: A to ciekawa postawa, czyli forum fotograficzne bez zdjęć :-(
Postawa jak każda inna....Zresztą mase książek o fotografii jest bez zdjęć:P...chociażby klasyka...S.Sontag czy Eduardo Pantermoli(czy jakoś tak)...Tak samo jak są książki o kolorze bez kolorowych reprodukcji.....wiec nie ma w tym żadnej oryginalności.

Ja wyrażam moją opinie...niechciałbym żeby to forum stało się digartem, flickrem, itp.
Dużo ciekawszy np. byłby konkurs który wprowadzałby innowacyjność:P...technologiczną...tzn..(wymyślam na szybko) konkurs na budowe camery obscury...na najbardziej ekstremalne warunki wywołania filmu...albo wogóle na innowacyjność w technologi fotografii analogowej.....albo na jakieś domowe samoróbki....tak strzelam......takie mam MOJE głośne myśli:P


DOSIEGO ROQ!!!
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Jakiś czas temu proponowałem, aby przy okazji otwarcia grupy Korex na flikrze dyskutować o zdjęciach. Brak było chętnych. Może warto byłoby wskrzesić tę ideę? Ale raczej na flikrze. Jestem za tym, aby to forum pozostało techniczne.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Joan pisze:
Fikumiku pisze:Też jestem za tym aby to forum pozostało w "sferach" technicznych a nie "pseudo-artystycznych"
A to ciekawa postawa, czyli forum fotograficzne bez zdjęć :-(
Nie każdy przecież koniecznie musi brać udział w takich prezentacjach / konkursach, ale na pewno znajdą się chętni, dlaczego z góry odbierać im tą możliwość??
Ponadto chciałabym nieśmiało zauważyć, że fotografia jest tą szczególną dziedziną w której "sfera" techniczna bardzo mocno splata się z ową"pseudo-artystczną" i to często nawet bez "pseudo". Takie oddzielanie pewnych szczególnych cech fotografii jest dowodem na zupełne jej niezrozumienie, to może nie najlepiej świadczyć o tym forum, gdzie z definicji powinni spotykać się właśnie ludzie jakby lepiej rozumiejący to medium.
Każdy występuje pod nickiem, więc konkurs jest umowny, a jego wyniki przecież niezobowiązujące i o niczym nie decydujące.
Jedyne co bym narzuciła, to uczciwe prezentowanie zdjęć wykonanych do końca "analogowo" ze skanem jedynie z odbitki, a nie z negatywu.
a czym się wg Ciebie różni, po za oczywiście materiałem źródłowym, skan z odbitki a negatywu i jak byś chciała to egzekwować?

oczywiście mówienie o fotografii bez zdjęć jest nieporozumieniem, ale żeby od razu konkurs urządzać? przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby omawiając aspekty techniczne zdjęcia/zdjęć wrzucić link z imaga czy też skądś indziej.
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Nie jest chyba wazne jak sie okresla sample do prezentacji. Mysle, ze kazda prezentowana fotografia powinna byc czyms przemyslanym. Lub inaczej - postujacy powinien pomyslec w jakim celu umieszcza zdjecie. I to przed a nie "po". Nie bardzo rozumiem pojec takich jak pseudo artystyczne. Zgadzam sie w zupelnosci z twierdzeniem, ze forum o fotografii powinno prezentowac zdjecia a nie linki i nic nie wyjasniajace bicie piany. Jezeli dokumentuje sie jakis proces, zalacza sie zdjecia materialow, zdjecia urzadzen, to czasem trudno jest mowic a jakis wartosciach artystycznych. Takie zdjecie powinno byc "stokowe" czyli poprawne, pokazujace dokladnie przedmiot czy proces. Jednak w wielu sytuacjach lepsze jest pokazanie linku do youtube, i zastapi to caly referat. Niestety fajne inicjatywy na wielu forach sa popsute przez brak dyscypliny postujacych, ktorzy z roznych powodow nie chca sie zastanowic nad tematem a zajmuja miejsce umieszczaniem nic nie znaczacych zdjec i przypowiastek, ktore to niczego nie przedstawiaja i niczego nie dokumentuja. Typowym przykladem jest gdzies tam bokehowy watek, czy wiele galerii forumowych gdzie z zaleznosci od rodzaju uzywanego sprzetu i na tej kanwie budowanych opini o wyzszosci jednego nad drugim czy odwrotnie- lokuje sie mnostwo nic nie wartych zdjec, ktore wrecz stanowia "antyprzyklad" na wyzszosc jednego nad drugim. I odwrotnie.
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

JaZ99 pisze:Jestem za tym, aby to forum pozostało techniczne.
Ja też. Powinno zostać techniczne. A jak potrzeba podyskutować o jakimś problemie odnośnie odbitki czy negatywu, zawsze mozna wrzucić skan i dyskutować.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, 13:15 przez Minolciarz1979, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ