Fomapan 100/120 - U L T R A 1 0 0 - O co chodzi?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

przemur pisze: Za to wiem juz na 100% jaka jest bezposrednia przyczyna - nie kreci sie rdzen i filmy na nim. Albo mam dol tanku zbyt wyrobiony, albo... cos niedokladnie dociskam gorna pokrywe... :-( Ktos ma doswiadczenie z tankami Jobo?
Nie wiem czemu, ale zawsze muszę podważać 100% pewność. Rdzeń i film na nim się nie kręcą. Albo inaczej kręcą się razam z tankiem. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak miałby się kręcić w tanku, na rdzeniu są ząbki i na dnie puszki też. Wstaw sam rdzeń do pustej puszki i lekko nie dociskając obracaj nim. po chwili poczujesz jak rdzeń zabiera ze sobą puszkę. Chyba że masz uszkodzony rdzeń, albo zabieraki w puszce.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no chyba o to chodzi Koledze, że mu się nie kręci rdzeń razem z puchą, bo się ząbki wyrobiły.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

rbit9n pisze:no chyba o to chodzi Koledze, że mu się nie kręci rdzeń razem z puchą, bo się ząbki wyrobiły.
Dokładnie tak :-( Te na dnie koreksu... wredna sprawa, bo nie mozna ocenic czy film sie dobrze wywoluje czy 'stoi w miejscu' dopoki sie nie zobaczy rezultatu. :-/

Sprobuje dorobić te ząbki Poxipolem... Multanków 5 na allegro i ebayu tyle co kot napłakał... zresztą większych procesorów też (wtedy chętnie bym zaczął korzystać z Experta).
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

przemur pisze:Dokładnie tak :-( Te na dnie koreksu... wredna sprawa, bo nie mozna ocenic czy film sie dobrze wywoluje czy 'stoi w miejscu' dopoki sie nie zobaczy rezultatu. :-/

Sprobuje dorobić te ząbki Poxipolem... Multanków 5 na allegro i ebayu tyle co kot napłakał... zresztą większych procesorów też (wtedy chętnie bym zaczął korzystać z Experta).
No to żle Cię zrozumiałem. Lejek z pokrywy wchodzi dość pasownie w rdzeń. Użyj dwóch cienkich gumowych (silikon) podkładek. tak żeby zrobić "sprzęgnięcie rdzenia z dnem i lejkiem. To powinno załatwić sprawę. Raczej nie dawałbym żadnego kleju.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ