Filtry do Hassela

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Filtry do Hassela

Post autor: kal800 »

Hej,

Jak wygląda sprawa z dostępnością filtrów do Hassela? Trochę się zdziwiłem, jak zobaczyłem bagnet zamiast gwintu na obiektywie. Konkretnie potrzebuję polara i filtr żółty i pomarańczowy do B&W. Patrzyłem po sklepach, ale tam są albo filtry na gwint albo kwadratowe typu Cokin... Mam Planara C 80 mm (docelowo CF).

Kal
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtry do Hassela

Post autor: bowie »

Na ebay jest tego sporo, na allegro też się trafiają. Cena raczej wysoka. Bay 60 jest najbardziej popularny. Ewentualnie, jak masz swoje filtry wkręcane powyżej 62mm, to w raysfoto możesz kupić redukcję marumi z gwintu na bagnet. Uważaj tylko na winietę przy polarze.
Swoja drogą, mocowanie bagnetowe filtrów, to porażka. Nie dość, że drogo, to często kiepsko się to trzyma na obiektywie. Zawsze się boję, że w plecaku czy w torbie zleci z obiektywu i porysuje szkło...
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

ja zakupiłem przejściówkę z bagnetu na gwint :) Dostępne na ebay
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kal800 »

a polar kołowy na 67 mm nie będzie winietował na Planarze 80?

Kal
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

kal800 pisze:a polar kołowy na 67 mm nie będzie winietował na Planarze 80?
Ja korzystałem z filtrów cokina na tej przejściówce i nic mi nie winietowało więc tym bardziej jak bezpośrednio nakręcisz 67mm na 58mm (przejściówka) nic nie będzie winietować.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Filtry do Hassela

Post autor: przemur »

kal800 pisze:Hej,

Jak wygląda sprawa z dostępnością filtrów do Hassela? Trochę się zdziwiłem, jak zobaczyłem bagnet zamiast gwintu na obiektywie. Konkretnie potrzebuję polara i filtr żółty i pomarańczowy do B&W. Patrzyłem po sklepach, ale tam są albo filtry na gwint albo kwadratowe typu Cokin... Mam Planara C 80 mm (docelowo CF).

Kal
IIRC, 80mm wersja C ma Bay 50 a CF i pozniejsze juz Bay 60. W pierwszym przypadku mozna kupic przejsciowke na 58mm a w drugim na 67mm. Tak czy inaczej, ja na twoim miejscu bym pewnie kupil przejsciowke, redukcje 67->58 i stosowal filtry 67mm....

Jak koledzy pisali - przejsciowka tansza na eBayu niz na Allegro...
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

jezeli nie przejsciowka, to mozna poszukac na ebayu amerykanskim. Czasem komplety filtrow sprzedawane sa za bezcen. Np. komplet 6 filtrow B+W za ok. 450 zl. Naprawde warto.

pzdr.
A.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Jak zastosuję przejściówkę to chyba oryginalnej osłony już nie zamontuję, prawda?
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Ja od wielu lat korzystam z przejściówki na 77mm i tylko takich (tych samych) filtrów używam zarówno w hasselu, LF, oraz w cyfrówce.
ODPOWIEDZ