Egipt w b&w

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 20 lip 2022, 20:50 „cena strachu", oczywiście z 1953 r.
Pamietam, pamietam.. Auto chyba deczko inne, ale film przedni..
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Egipt w b&w

Post autor: Henry »

Z_photo pisze: 20 lip 2022, 11:25Tego rodzaju zarzut mógłbyś postawić wielu fotografującym, którzy wypracowali swój styl lub wierni są jakiejś konwencji.
Oczywiście. Od rozpowszechnienia się Instagrama, a właściwie nawet wcześniej bo jeszcze od czasów plfoto (pamiętacie draganizery?), widzę zalew zdjęć w których forma jest nie tylko oderwana od treści, ale wręcz ją dominuje.
Z_photo pisze: 20 lip 2022, 11:25A że nie każdemu konkretny styl odpowiada to insza inszość.
Nawet od swoich zdjęć tego nie wymagam ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Egipt w b&w

Post autor: PPaweł »

Henry pisze: 21 lip 2022, 08:43 widzę zalew zdjęć w których forma jest nie tylko oderwana od treści, ale wręcz ją dominuje.
Bo to jest witkiewiczowska Czysta Forma. Godne pochwały uczenie się od mistrza. Nie ma co marudzić.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Egipt w b&w

Post autor: miki11 »

Andy Warhol by tu nie "polatał" :-)
_________________
Łatwe nie cieszy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Egipt w b&w

Post autor: aka »

Henry pisze: 21 lip 2022, 08:43 widzę zalew zdjęć w których forma jest nie tylko oderwana od treści, ale wręcz ją dominuje
Wstaw coś swojego, takiego, w którym forma nie jest oderwana od treści. Podciągniemy się trochę, intelektualnie...
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Egipt w b&w

Post autor: Z_photo »

Henry pisze: 21 lip 2022, 08:43 ... widzę zalew zdjęć w których forma jest nie tylko oderwana od treści, ale wręcz ją dominuje.
Ok, tyle że zdjęcia prezentowane tu przez @oKuba są w raczej czystej formie, bez udziwnień czy jakichś ekstrawagancji. Przynajmniej tak je odbieram oglądając na skalibrowanym i oprofilowanym monitorze.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Egipt w b&w

Post autor: Danielaug »

Hmmm.... do mnie zdjęcia oKuba wyjątkowo trafiają i przemawiają. Nie jestem artystą a tylko widzem. Dla mnie sprawa jest prosta, albo się podoba albo nie. Na forum generalnie mało osób wstawia zdjęcia ( nie oceniam bo sam zamieściłem raptem kilka) ale nie każdy ma odwagę być może bojąc się krytyki.
ps.
Czekam na następne
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Egipt w b&w

Post autor: oKuba »

W Egipcie poluzowano zasady fotografowania w miejscach publicznych:

https://amp.theguardian.com/world/2022/ ... to-a-point
ODPOWIEDZ