dobry termometr

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

ja używam takiego:

Obrazek

dla mnie jest ok, zaletą jest szybki odczyt. tylko nie potrafie znaleźć takiego termometru w żadnym polskim sklepie (może po prostu nie wiem o co pytać).

p.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ja z rteciowego byłem zadowolony
pytanie po co komu taka dokłądnosc? a chocby po to by wiedziec czy jest 20 czy prawie 21 stopni, a to ..... no chwilowo nie mogę znaleźć korekty ilforda czas wolania w zaleznosci od temp, ale to nawet do minuty moze wychodzic, czy to duza korekta niech ocenią bardziej doswiadczeni

w złaczniku katalog termometrów firmy w której ja kupowałem
celowałem w temometry ze strony drugiej labaratoryjne i urzytkowe rteciowe i alkoholowe
mial to byc rteciowy z podzialką 0.1 z zakresem 0 do 50
dostałem bagietkowy z zakresem -10 do 50 którego nie ma nawet w cenniku cenie jaka była ustalona z powodu opoznienia realizacji zamowienia ( rteciowych po prostu nie trzymają u siebie na magazynie ze wzgledu na szczegulne rpzepisy przechowywania )
na dole jest mail tam kierowac wszelkie zapytania, miła firma mił kontakt telefoniczny polecam jak ktos bedzie zainteresowany


edit
jest to termometr bimetaliczny chyba, przynajmniej tak wynika z opisu termometrów w sklepie do któego ktos dał link wyzej
Załączniki
Termometry szklane 10_03.pdf
(1.53 MiB) Pobrany 3322 razy
Ostatnio zmieniony 09 lut 2011, 23:13 przez Malfas, łącznie zmieniany 1 raz.
Kubiq
-#
Posty: 55
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Kubiq »

Czy wskazania elektronicznego termometru za 5zł przeznaczonego do mierzenia "gorączki", będą poprawnie wskazywały przy mierzeniu temp. cieczy na tyle, na ile dokładny jest termometr?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 13:09 przez Kubiq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Może tak, może nie. Kiedyś miałem taki z Lidla i zaczynał pomiary od ok. 30 stopni. Mam też inny, solidny - i tu jest chyba od 15 stopni. Ale kłopot bym miał z czyszczeniem końcówki...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Marek Marecki
-#
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marek Marecki »

Do chemii używam spirutysowego z podziałką 0,5 stopnia. W hurtowni ze sprzętem laboratoryjnym kosztował mnie chyba poniżej 20zł. Mam jakiś elektroniczny "do gorączki" i do chemii nie nadawałby się ani trochę - kończy on pomiar i wyje, gdy szybkość przyrostu temperatury którą mierzy spadnie poniżej jakiejśtam wartości. Naprawdę - spirytusowe i rtęciowe termometry występują w tak szerokiej gamie skal, dokładności i cen, że nie zawracałbym sobie głowy placowo-allegrowymi elektronicznymi gadżecikami. Co innego porządny elektroniczny miernik.
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

Raffpsix pisze:Hmmm a po co komu takie dokładności? Ja pracuję na starym spirytusowym i jest ok. Czy błąd pomiarowy powiedzmy o 1°C ma aż tak wielkie znaczenie? Pytam bo czasami zdarza mi się nie trzymać równe 20 z powodu zwykłego lenistwa.
Gdy termometr ma dokładność 1°C, to gdy wskazuje temperaturę np. 20°C, to rzeczywista temperatura jest gdzieś pomiędzy 19°C a 21°C. Gdzie dokładnie ? Tego nie wiesz [; I w każdym może być gdzieś indziej w tym przedziale, w jednym 20,5 °C a w drugim 19,8°C i nadal mieści się w błędzie. Oczywiście o ile termometr nie jest robiony z czapy, że tak powiem, i nawet dokładność jest też pi razy drzwi wyznaczona.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Kubiq pisze:Czy wskazania elektronicznego termometru za 5zł przeznaczonego do mierzenia "gorączki", będą poprawnie wskazywały przy mierzeniu temp. cieczy na tyle, na ile dokładny jest termometr?

niektóre termometry medyczne są skalibrowane by wskazywać temperaturę od 30'C..

w domu posiadamy cyfrowy termometr do mierzenia temperatury.. i właśnie tak jest skalibrowany..


pozdrawiam
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

nord pisze:
Kubiq pisze:Czy wskazania elektronicznego termometru za 5zł przeznaczonego do mierzenia "gorączki", będą poprawnie wskazywały przy mierzeniu temp. cieczy na tyle, na ile dokładny jest termometr?

niektóre termometry medyczne są skalibrowane by wskazywać temperaturę od 30'C..

w domu posiadamy cyfrowy termometr do mierzenia temperatury.. i właśnie tak jest skalibrowany..


pozdrawiam

aaaaaaaaaaaaaaaaaa bo , Panie kolego tu się kłania kalibracja procesu..
Już kilka razy zwracałem uwagę że 2 osoby wywołując ten sam negatyw , w tym samym wywoływaczu i tej samej temperaturze np 20 stp.
osiagna odmienne efekty
ponieważ u jednego i u drugiego termometr pokazuje 20 stopni a faktycznie jest to 19 a u drugiego 21 stopni.

I dla tego trzeba sobie zrobić kalibrację procesu.

i na 19 czy 21 będzie ok.
ju_87
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

JaZ99 pisze:Jeśli ktoś ma kasę, może kupić cyfrowe:

http://www.termoprodukt.com.pl/termometry.html

orientacyjne ceny (z googla): dokładność +/- 0,1°C - ~250zł, dokładność +/- 0,03°C ~800zł
Dzwoniłem do tej firmy mają też porządny termometr dokładność +/- 0,3 sto cena 140netto+23%Vat
cena i dokładność już do zaakceptowania.
a tu link do produktu
http://www.termoprodukt.com.pl/dt34.html
ju_87
zuzlo
-#
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2009, 09:10
Lokalizacja: HD/Krakow

Post autor: zuzlo »

CHoSSeN OnE pisze:
Raffpsix pisze:Hmmm a po co komu takie dokładności? Ja pracuję na starym spirytusowym i jest ok. Czy błąd pomiarowy powiedzmy o 1°C ma aż tak wielkie znaczenie? Pytam bo czasami zdarza mi się nie trzymać równe 20 z powodu zwykłego lenistwa.
Gdy termometr ma dokładność 1°C, to gdy wskazuje temperaturę np. 20°C, to rzeczywista temperatura jest gdzieś pomiędzy 19°C a 21°C. Gdzie dokładnie ? Tego nie wiesz [; I w każdym może być gdzieś indziej w tym przedziale, w jednym 20,5 °C a w drugim 19,8°C i nadal mieści się w błędzie. Oczywiście o ile termometr nie jest robiony z czapy, że tak powiem, i nawet dokładność jest też pi razy drzwi wyznaczona.
Gwoli scislosci dodam, ze statystycznie tylko 68 razy na 100 (68%) temperatura rzeczywista bedzie w przedziale 19-21 C. W pozostalych 32. przypadkach bezie to mniej niz 19 lub wiecej niz 21. Dlatego precyzyjne urzadzenia sa tak drogie.
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

zuzlo pisze:
CHoSSeN OnE pisze:
Raffpsix pisze:Hmmm a po co komu takie dokładności? Ja pracuję na starym spirytusowym i jest ok. Czy błąd pomiarowy powiedzmy o 1°C ma aż tak wielkie znaczenie? Pytam bo czasami zdarza mi się nie trzymać równe 20 z powodu zwykłego lenistwa.
Gdy termometr ma dokładność 1°C, to gdy wskazuje temperaturę np. 20°C, to rzeczywista temperatura jest gdzieś pomiędzy 19°C a 21°C. Gdzie dokładnie ? Tego nie wiesz [; I w każdym może być gdzieś indziej w tym przedziale, w jednym 20,5 °C a w drugim 19,8°C i nadal mieści się w błędzie. Oczywiście o ile termometr nie jest robiony z czapy, że tak powiem, i nawet dokładność jest też pi razy drzwi wyznaczona.
Gwoli scislosci dodam, ze statystycznie tylko 68 razy na 100 (68%) temperatura rzeczywista bedzie w przedziale 19-21 C. W pozostalych 32. przypadkach bezie to mniej niz 19 lub wiecej niz 21. Dlatego precyzyjne urzadzenia sa tak drogie.
Chodzi o te bez atestów i innych takich ? Bo chyba atesty i inne "pieczątki" są robione po to, by urządzenia trzymały się wyznaczonego błędu. Inaczej nie widzę sensu robić doświadczeń i badań(;
zuzlo
-#
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2009, 09:10
Lokalizacja: HD/Krakow

Post autor: zuzlo »

To co napisalem dotyczy bledu pomiaru, jezeli urzadzenie ma atest, to znaczy, ze jest on prawdziwy i otrzymywane wyniki beda sie rozkladaly tak jak podalem: 68 % bedzie lezalo w przedziale 19-21 C. A np. 95 % wynikow w przedziale 18-22 C. Widac wiec, ze w przypadku termometru o dokladnosci 1 C, ktorym mierzymy rzeczywista temperature 20 C, 5 pomiarow na 100 da wynik ponizej 18 lub powyzej 22 C, 95 pomiarow da wynik z przedzialu 18-22 i tylko 68 z przedzialu 19-21 C.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Miernictwo miałem wieki temu, więc mogę się mylić, ale czy nie jest tak, że dokładność urządzenia pomiarowego podaje się dla poziomu ufności 95%? Czyli, że dla termometru o dokładności +/- 0,1°C 95% pomiarów będzie się mieścić w tym zakresie?
zuzlo
-#
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2009, 09:10
Lokalizacja: HD/Krakow

Post autor: zuzlo »

JaZ99 pisze:Miernictwo miałem wieki temu, więc mogę się mylić, ale czy nie jest tak, że dokładność urządzenia pomiarowego podaje się dla poziomu ufności 95%? Czyli, że dla termometru o dokładności +/- 0,1°C 95% pomiarów będzie się mieścić w tym zakresie?
To pewnie zalezy od normy. W technice faktycznie podaje sie czasem blad na poziomie 95 % i sa to wtedy dwa tzw. odchylenia standardowe, ale jest to chyba wyraznie powiedziane (podaje sie odpowiedni wspolczynnik k - czy jak go tam zwal -, w tym wypadku k=2). Jezeli nie ma zadnego "komentarza" na temat dokladnosci, to przyjmuje sie raczej, ze mamy do czynienia z bledem standardowym, czyli poziom ufnosci wynosi 68 %.
Awatar użytkownika
sony
-#
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2011, 11:06
Lokalizacja: Mielec

Post autor: sony »

z racji tego, że używam multimetru przy okazji posiadał sondę z dobrym pomiarem temperatury także wykorzystuje go również w ciemni. Sonda z zestawu pozwala na pomiar temperatury do 250' C, a generalnie miernik ma zakres od -40' do 1000' C

http://allegro.pl/profesjonalny-multime ... 52693.html

na razie ten patent się sprawdza
ODPOWIEDZ