dobór materiału

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

dobór materiału

Post autor: ulv »

Witam,

ponieważ w lipcu wybieram się do Aten, a potem na Samos z ambitnym planem wykonania wielu fotografii to jestem na etapie gromadzenia materiałów. Nastawiam się głównie na fotografię średniakiem i w kolorze (ale wezmę ze sobą kilka rolek Tri-xa i Acrosa ;-)). O ile do fotografii w dzień zamierzam użyć Velvi 50 i Provii 100 to mam dylemat wieczorny. Do tematów imprezowo-knajpianych, około streetowych zastanawiam się nad Fuji 800z. Czy to dobry wybór? Jakie ma ziarno i kolor, bo szczerze mówiąc jest mi to całkiem obcy materiał. Nie wiem też czy Mamiya to najlepszy sprzęt do tego typu fotografii :-/

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

ulv pisze:Do tematów imprezowo-knajpianych, około streetowych zastanawiam się nad Fuji 800z.
Taki 'ślubny' materiał, całkiem przyzwoity (polecam delikatnie prześwietlić). Odradzam superię 800 (400 może być, ale czy ci wystarczy?), jeśli masz trochę czasu to sprawdź czy superia 1600 ci odpowiada (świecona np. na +0.5-1EV).

W mamci masz MLU, więc część drgań zniwelujesz, ale czy to wystarczy nie wiem... TLR byłby wg mnie lepszy ;-)
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Tak też uczynię, bo o ile ze slajdami jestem obeznany, to w przypadku kolorowych negatywów miałem tylko do czynienia z Superią i Realą w niskich czułościach daaawno temu. Dzisiaj jeszcze leci zamówienie (chemii zapas muszę też uzupełnić).

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp

Post autor: jac123 »

Do widoczków Reala jest super.
Weź też poprawkę na lekkie zamglenie w okolicach nadmorskich, niezbędny byłby filtr.
ODPOWIEDZ