Dla oderwania od spraw wojskowych

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: J.A. »

M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

O!
I to jest coś nowatorskiego, choć nie dziwi,
toż sztuka to przede wszystkim koncepcja i idea -
[i tu (wraz z tytułem) w czystej postaci filozoficznej: istota rzeczy,
byt samoistny - jestem, bo jestem, bez zbędnych pytań typu:
kim jestem skoro jestem? lub po co/dlaczego jestem?]

Zresztą tak jest z każdą dziedziną działalności człowieka,
może w innej kolejności: idea i koncepcja.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: Imperitus »

J.A., pfffff, sztuka konceptualna to stary wymysł. Poczytaj o metrze sześciennym powietrza, albo 1 i 3 krzesła
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 03 cze 2021, 11:55 sztuka konceptualna to stary wymysł
Wszystko już było. Autor lepszy cwaniak, a kupujący jeśli sprzeda certyfikat kiedyś z zyskiem (co jest możliwe) to znaczyć będzie że dobrze zainwestował. Tylko gdzie tu przyjemność dla szarego miłośnika/odbiorcy sztuki? Ciekawe jak wernisaż wyglądał i czy będą wystawy w światowych galeriach sztuki? Słowem - idiotów nie brak, bez względu na dziedzinę życia. :-(
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: J.A. »

Imperitus pisze: 03 cze 2021, 11:55 J.A., pfffff, sztuka konceptualna to stary wymysł. Poczytaj o metrze sześciennym powietrza, albo 1 i 3 krzesła
Ale właśnie to dowodzi, że cały pomysł jest tylko po to by zarobić. Nikt poza wąskim gronem „bogatych pojebów”, się tym nie ekscytuje, a większość, to nawet nie wie o tego istnieniu. Pisząc większość nie mam na myśli naród chiński
Pamiętasz reklamę skody? To właśnie tak wygląda. Żadnej wartości dodanej. Żadnego przekazu. Żadnychemocji. No może poza tym czy się uda zarobić.

aka
Nowe szaty cesarza.

Czy naprawdę poziom zidiocenia już dotarł do tego miejsca?
Przecież to jest groteska i drwina.
„Śmierć frajerom”.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

J.A. pisze: 03 cze 2021, 15:11 Czy naprawdę poziom zidiocenia już dotarł do tego miejsca?
Najbardziej w.... jak u polityków aspirujących lub będących u władzy się to samo widzi.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 15:11 „Śmierć frajerom”
A nie czytałem. Autora nie lubię za jego prymitywnie prezentowane poglądy na rzeczywistość polityczną. Takie mam doświadczenie jako widz. Ale tytuł przywołany bardzo trafnie!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 03 cze 2021, 15:11 Ale właśnie to dowodzi, że cały pomysł jest tylko po to by zarobić. Nikt poza wąskim gronem „bogatych pojebów”, się tym nie ekscytuje,
Są tu 3 Nieprawdy:

1.Zarobić? 15K € za współczesne dzieło sztuki to niewiele i na długo nie wystarczy dla Pana Artysty.
2. O "bogatych pojebach" może napisać tylko ktoś kto zawiści. Ekscentryk to nie synonim pojeba.
3. Mnie to zainteresowało - bo może pojebem i jestem z tym że nie bogatym :-P


Musisz być strasznie zakompleksiony i sfrustrowany, bo z tego co czytam Twoje wpisy,
to wszystko i wszystkich krytykujesz, a najgorsze jest to że wydaje Ci się że tylko Twój pogląd jest właściwy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 1.Zarobić? 15K € za współczesne dzieło sztuki to niewiele i na długo nie wystarczy dla Pana Artysty.
Właśnie tyle zarobił. Koszty własne? Raczej niewielkie. No chyba, że certyfikat potwierdzony notarialnie.
4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 O "bogatych pojebach" może napisać tylko ktoś kto zawiści.
Właściwe dać rzeczy słowo, czy jakoś tak...
4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 Ekscentryk to nie synonim pojeba.
A ktoś tak uważa?
4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 Mnie to zainteresowało
Wybacz, ale to jeszcze nie czyni z "autora" artysty, a z jego pomysłu dzieła. Taki Opałka np. zawarł jakąś myśl w tym co robił i trwały ślad pozostał. Też konceptualista...
Swoja drogą, nad polskim morzem można kupić zamknięty w puszcze powiew bryzy.. Tanio, no ale bez certyfikatu i autor pewnie nieznany szerzej ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 03 cze 2021, 17:24A ktoś tak uważa?
Tak - Jerzy A.
aka pisze: 03 cze 2021, 17:24 Swoja drogą, nad polskim morzem można kupić zamknięty w puszcze powiew bryzy..
Przecież to nie to samo. Przecież wiesz. Tu nikt nikogo nie oszukał.
aka pisze: 03 cze 2021, 17:24 Wybacz, ale to jeszcze nie czyni z "autora" artysty
Ależ on jest artystą, wygóglałem sobie - malarzem i skończył Akademię Sztuk Pięknych we Florencji.
Jeśli skończysz polibudę jesteś inżynierem, a jeśli akademię sztuk pięknych jesteś dyplomowanym artystą.
aka pisze: 03 cze 2021, 17:24Koszty własne?
Tego nie wiemy. Ale na pewno wykształcenie i doświadczenie. To raczej już leciwy człowiek.
Nie wyskoczył z tym żaden młodzian, bo nikt by tego nie kupił.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:27 Tu nikt nikogo nie oszukał.
Że niby w puszcze nie ma bryzy?
4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:27 Ależ on jest artystą, wygóglałem sobie - malarzem i skończył Akademię Sztuk Pięknych we Florencji.
Jeśli skończysz polibudę jesteś inżynierem, a jeśli akademię sztuk pięknych jesteś dyplomowanym artystą.
Bycie nawet uznanym artystą, z dorobkiem i uznaniem rynku sztuki nie gwarantuje, że się wpadnie na pomysł jak wyżej po którym pozostanie kilka notek prasowych i kawałek papieru "certyfikat" niby co potwierdzający?
Skończenie ASP z obronioną pracą nie czyni nikogo artystą, a jedynie magistrem sztuki. W Polsce artystą staje się po przejęciu do odpowiedniego związku np. ZPAF, a to wymaga wykazania się odpowiednim dorobkiem.

Zagadka - jakie studia trzeba skończyć by zostać magistrem techniki? Miałem znajomka z takim tytułem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka, nie ma tam bryzy - bryza z definicji to rodzaj wiatru.
2. W Polsce tak, ale nie wiemy jak poza Polską, tu u nas wszystko musi być sformalizowane. Dorobek facet musi jakiś mieć skoro sprzedał to za 15K €.
3. Nie wiem - ale mogę sobie wygoglac ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 cze 2021, 18:18 nie ma tam bryzy
Napisałem "powiew bryzy", ale nie o to chodzi. Tu chociaż puszka jest, a u tego artysty nie ma nic. Sorry, jest certyfikat, ale do puszki można dołączyć paragon. Nawet zapisu video nie ma bo i niby co by na nim być? Nic, dokładnie nic, ani materii, ani emocji. No ewentualnie emocje towarzyszące wydawaniu i przyjmowaniu kasy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka, drugi raz napisałeś tylko "bryza" no ale nie o to chodzi ;-) ale powiewu też się chyba nie da złapać jak oddechu, on trwa w jakimś odcinku czasu i znika, może tam być najwyżej jaka pozostałość, nawet może nadająca się do jakiejś analizy chemiczno-fizycznej, ale to już na pewno nie jest powiew, jak martwe ciało nie jest już człowiekiem. To jest oszustwo.

A co do tego kontrowersyjnego dzieła, to mozliwe był to tylko pomysł na reklamę, a może sposób na przekazanie dotacji dla biednego artysty przez zaprzyjaźnionego "bogatego pojeba" - wiele jest możliwości, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia ;-)

Nie będę tego bronił "jak niepodległości" - ot ciekawostka i tyle.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: Danielaug »

:-D :-D Nie znam tego artysty i nigdy o nim nie słyszałem. Ale coż...... sprzedał coś = nic za 15k euro. Może rzeczywiście był to sposób na zwrócenie uwagi na siebie lub coś innego. Ta "rzeżba" ma pobudzać wyobraźnię. Kurcze ale mi się podoba. Wyobraziłem sobie....... o nie, nie powiem.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 Musisz być strasznie zakompleksiony i sfrustrowany, bo z tego co czytam Twoje wpisy,
to wszystko i wszystkich krytykujesz, a najgorsze jest to że wydaje Ci się że tylko Twój pogląd jest właściwy.
Bardzo trafne podsumowanie. Ja przychylil bym sie do pewnego cytatu filmowego:

„You know, you're in more dire need of a blow job than any white man in history“
ODPOWIEDZ