Deutsche post i czas oczekiwania

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

Jak długo czekaliście na paczkę z Niemiec? (nie elektronika, mała paczka M) 5.12 nadano przesyłkę i jej aktualny status mówi, że 8 grudnia przetworzona została w ich centrum logistycznym. Od tego czasu status nie zmienił się. Pisałem z nadawcą i on też jest zdziwiony. Wiem, że są święta, ale czas 2 tygodni nie wydaje się lekko niepokojący?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: zladygin »

A co mówi szukanie w poczcie polskiej?
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

zladygin pisze: 18 gru 2022, 16:14 A co mówi szukanie w poczcie polskiej?
"Wystąpił problem techniczny, zgłoś go administratorowi serwisu"
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

zladygin pisze: 18 gru 2022, 16:14 A co mówi szukanie w poczcie polskiej?
Czyli to poczta polska dostarcza przesyłki od deutsche post? Na zdjęciu etykiety, którą wysłał mi niemiecki nadawca widnieje też logo DHL u dołu
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: zladygin »

To poszło pocztą, czy dehaelem? Z DHL nie łączą mnie najlepsze stosunki ;-)
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

zladygin pisze: 18 gru 2022, 16:20 To poszło pocztą, czy dehaelem?
To jest bardzo dobre pytanie i muszę je skierować do nadawcy. Na etykiecie widnieją zarazem oba loga, aczkolwiek numer przesyłki jest przypisany do Deutsche Post
zladygin pisze: 18 gru 2022, 16:20 Z DHL nie łączą mnie najlepsze stosunki
Pan z Niemiec chyba też nie ma dobrych doświadczeń bo zdaje się, że już się poddał i zaproponował mi zwrot pieniędzy. Powiedziałem mu, że możemy jeszcze trochę poczekać, bo on na tym straci (i to nie mało - wystawił stearman press za naprawdę niedużą kwotę)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: zladygin »

Ja bym spokojnie poczekał jeszcze. Moja przesyłka z usa 8 grudnia była w Los Angeles. I to by było na tyle.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: aka »

Gromon pisze: 18 gru 2022, 15:51 Jak długo czekaliście na paczkę z Niemiec?
Proste pytanie - ile kosztowała przesyłka i jaka ma wagę? Jeśli to list polecony ekonomiczny to 2 tygodnie nie jest przesadnie dużo, ostatnio miałem dostawę w 12-tym dniu od wysyłki. DHL Express raz miałem w dwa dni, a raz wysłana w środę była w poniedziałek. Spokojnie czekaj. DHL Express dostarcza do Poznania, a tam przejmuje paczkę DHL Parcel i zmienia numer, a jeśli nadawca nie podał emaila adresata to śledzenie kończy się w Niemczech, jeśli podał to dostaniesz maila. List polecony pojawia się w PP po wysłaniu przez DP do Polski, a to może potrwać ładnych parę dni. Etykieta prawdę Ci powie. Jak Ci przysłał zdjęcie to tam wszystko jest. Wszystko można wyśledzić.
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

Przesyłka M za 10 eur - 2 kg. To chyba najtańsza opcja i domyślam się, że nie ma ona pełnego "trackingu". No nic, jak trzeba czekać to trzeba czekać. Po prostu nie byłem pewien bo to mój pierwszy zakup czegokolwiek z zagranicy.
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: oKuba »

Gromon pisze: 18 gru 2022, 17:20 najtańsza opcja
To najtansza ale i najgorsza opcja; bez upezpieczenia oraz bez trackingu przesylki. 3,50 euro wiecej i mialbys obie opcje
Ostatnio zmieniony 18 gru 2022, 18:15 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

oKuba pisze: 18 gru 2022, 17:27 To najtansza ale i najgorsza opcja; bez upezpieczenia oraz bez trackingu przesylki. 3,50 euro wiecej i mialbys opcje
Następnym razem tego błędu nie popełnię.
Fredrixxon
-#
Posty: 186
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Fredrixxon »

Spokojnie, między systemami poczt sa takie czarne dziury. Nawet w ramach ue.
Moja przesyłka wyruszyła z Azji tydzień temu (mam podgląd nadania) i zniknęła. Ale wiem, że równo za miesiąc pojawi sie w Europie i znowu ją zobaczę.
Największym błędem jest kupowanie grudniu :)
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

Fredrixxon pisze: 19 gru 2022, 18:31 Największym błędem jest kupowanie grudniu :)
Była naprawdę świetna okazja i kilku chętnych. Na szczęście wiem, że nie zostałem oszukany i paczka faktycznie została nadana. Chyba, że w środku będzie najtańszy paterson na 135 mm.
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: oKuba »

Gromon pisze: 19 gru 2022, 19:32 Na szczęście wiem, że nie zostałem oszukany i paczka faktycznie została nadana.
Pytanie tylko czy nie zaginie, czego Ci nie zycze. Skoro taka okazja cenowa, to dlaczego az tak skrajnie pojechales w oplacie za przesylke? Pytanie retoryczne.

Takie przedswiateczne poslizgi czasowe to normalka nawet przy przesylkach krajowych. Mam nadzieje, ze final okaze sie pomyslny..
Awatar użytkownika
Gromon
-#
Posty: 112
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:05
Lokalizacja: Katowice

Deutsche post i czas oczekiwania

Post autor: Gromon »

oKuba pisze: 19 gru 2022, 20:43 Takie przedswiateczne poslizgi czasowe to normalka nawet przy przesylkach krajowych. Mam nadzieje, ze final okaze sie pomyslny..
To mnie właśnie martwi. Jeśli się okaże najgorsze to cóż, trudno. To będzie dość bolesna nauczka, ale nauczka. Nie sądziłem, że może być tyle problemów z przesyłką z Niemiec. Prędzej spodziewałbym się tego po tych z Azji. Plus taki, że nadawca również się tego nie spodziewał i sam zaproponował mi zwrot połowy kosztów - wydaje mi się to sprawiedliwe.
ODPOWIEDZ