Coś mi srebro wyżarło

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: PPaweł »

Jest sobie Fomapan 100, wywołany w nowiutkim MD-76. I on ma na całej długości, włącznie z tą zaświetloną przy ładowaniu, przezroczyste łatki. Na odbitce wygląda to, jakby zapleśniała. W jednych miejscach nie widać tego właściwie wcale, w innych jest wszędzie, jakbym fotografował przez płatki sadzy, a blisko początku to są takie dwie klatki, gdzie to się rozlazło wręcz gałązkami. CTKJ, że tak delikatnie zapytam? Wada / uszkodzenie emulsji, czy coś z wywoływaczem?
oKuba
-#
Posty: 3174
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: oKuba »

Nie mam zielonego. Z wadami setki jeszcze sie nie zetknalem; w sredniej 200 (unikam) to nic mnie nie zadziwi. Moglbys wrzucic zdjecie negatywu?
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: PPaweł »

Oczywiście, tylko o północy nie miałem jak :-)
2021-11-14-0002.jpg
King Regula Sprinty 300, tak przy okazji. Zabawny, bo ma kwadratową przysłonomigawkę.
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: teh_R. »

A nie byłby to efekt zeżarcia emulsji przez coś?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1893
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: powalos »

Jakiś grzybek rozwinął się na powierzchni emulsji ? Tak to wygląda. Jeżeli filmy są świeże to możesz spróbować reklamować.
Fan Pentax'a.
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: PPaweł »

No tak coś podejrzewam z tym grzybem, tylko się chciałem upewnić, że to nie wywoływacz, bo bym po prostu wylał. Mam jeszcze dwa filmy, które mogą, ale nie muszą być z tej samej partii. O, ale to się prosto sprawdzi, bo po prostu utnę kawałek i wrzucę do wywoływacza. Nawet nie musi być po ciemku. Chyba, że będę miał pecha i akurat to będzie czyste, a głębiej nie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Coś mi srebro wyżarło

Post autor: 4Rider »

złoto zżera srebro. albo aluminium.
grzybów szukaj w lesie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ