co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

FomaFan
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2022, 20:34
Lokalizacja: Gliwice

co właśnie wywołałeś?

Post autor: FomaFan »

krzychu128 pisze: 15 kwie 2024, 09:26 Zerem które skutecznie przytemperowało jeszcze mniejsze zera.
Ty, temperówka, spuść trochę z tonu, gdyż jak do tej pory to zasłynąłeś na forum głównie z pieniactwa i nic merytorycznego do żadnej dyskusji nie wniosłeś i to pomimo tego, że jak twierdzisz jesteś na forum długo.

A co do skuteczności, to raczej to innym oceniać a nie samej temperówce. Samochwalstwo to bardzo nieładna cecha. Ale też poniekąd typowa dla samozwańczych artystów.
Z_photo
-#
Posty: 1032
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Z_photo »

krzychu128 pisze: 15 kwie 2024, 09:26 Na przyszłość pamiętaj dziadku aby z szacunkiem traktować młodziaków.
Szacunek należny jest każdemu - do momentu kiedy ewentualnie udowodni, że na ten szacunek nie zasługuje.
Ty jesteś bliski udowodnienia tego, a być może w ocenie części uczestników tego forum już tego dokonałeś.

Przytemperuj swoje młodzieńcze, artystyczne ego - będzie nam łatwiej dyskutować.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
miki11
-#
Posty: 1483
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

co właśnie wywołałeś?

Post autor: miki11 »

Chyba przydałaby się interwencja Moderatora z "nożyczkami" w tym wątku.
_________________
Łatwe nie cieszy
krzychu128
-#
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2010, 02:54
Lokalizacja: Rzeszów

co właśnie wywołałeś?

Post autor: krzychu128 »

Z_photo pisze: 15 kwie 2024, 11:05 Ty jesteś bliski udowodnienia tego, a być może w ocenie części uczestników tego forum już tego dokonałeś.
Tak jak już wspomniałem opinie w internetach mnie nie interesują, świetnie mi się żyje w realnym świecie.

Jednocześnie jeśli moja forma wypowiedzi zmieni nieco tory myślenia tym którzy jak to sami określili „nie są od pomagania” to mój cel został osiągnięty.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

krzychu128 pisze: 16 kwie 2024, 16:16 Jednocześnie jeśli moja forma wypowiedzi zmieni nieco tory myślenia tym którzy jak to sami określili „nie są od pomagania” to mój cel został osiągnięty.
Już wiem jaki masz poza rozrośniętym ego, problem. Ty zwyczajnie nie rozumiesz tego co czytasz. Nigdzie nie napisałem, że nie jestem od pomagania.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

krzychu128 pisze: 16 kwie 2024, 16:16 Jednocześnie jeśli moja forma wypowiedzi zmieni nieco tory myślenia tym którzy jak to sami określili „nie są od pomagania” to mój cel został osiągnięty.
Już wiem jaki masz poza rozrośniętym ego, problem. Ty zwyczajnie nie rozumiesz tego co czytasz. Nigdzie nie napisałem, że nie jestem od pomagania.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
krzychu128
-#
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2010, 02:54
Lokalizacja: Rzeszów

co właśnie wywołałeś?

Post autor: krzychu128 »

To nie tylko o Ciebie chodzi, nie jeden początkujący na to forum przyszedł, zadał proste pytanie i jeszcze szybciej wyszedł.
Przepraszam, ale w ciągu tygodnia mam obowiązki i nie mam przestrzeni uczestniczyć w tej dyskusji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Jednym słowem nie potrafiąc wskaza potwierdzenia zarzutu, wycofujesz się.

Paradne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Z_photo
-#
Posty: 1032
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Z_photo »

krzychu128 pisze: 16 kwie 2024, 16:44 (...), nie jeden początkujący na to forum przyszedł, zadał proste pytanie i jeszcze szybciej wyszedł.
Tak mogło być - o ile na forum pojawił się nie z pytaniem, tylko z roszczeniem o udzielenie porady.

Takich roszczeniowych i niecierpliwych forumowiczów ja ignoruję, choć normalnie staram się życzliwie odpowiadać - oczywiście o ile orientuję w kwestii której dotyczyło zapytanie.
Jeżeli ktoś roszczeniowy i niepotrafiący się stosownie zachować opuści forum nie doczekawszy się odpowiedzi, to nie uważam tego za stratę.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 459
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

co właśnie wywołałeś?

Post autor: EE2 »

Ale się zadyma zrobiła w temacie :mrgreen: Większa niż na tym nieprawidłowo wywołanym anonimowym Fotonie :roll:
Nie obrażam się na forum. Wstrzymałem się chwilowo od udziału w dyskusji bo szło to w złą stronę. Wywołałem w tym, co miałem dostępne, nie wiedząc nawet co to jest za film i jak był naświetlany.
Aby przywrócić dyskusję na właściwe tory załączam zdjęcia wywołanego filmu na podświetlarce. Te paski to wina samej podświetlarki gdyż źródłem światła są w niej dwie świetlówki 8W zasilane klasycznym elektromagnetycznym statecznikiem. Na filmie nic takiego nie ma.
Fotopan 01.jpg
Fotopan 02.jpg
Fotopan 03.jpg
I to samo ale po odwróceniu kolorów i zmianie na odcienie szarości w Irfan View:
Fotopan 01 rev.jpg
Fotopan 02 rev.jpg
Fotopan 03 rev.jpg
Szkoda, że nie mam skanera do filmów typu 120.

Pozdrawiam
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

EE2 pisze: 16 kwie 2024, 19:45 Wywołałem w tym, co miałem dostępne, nie wiedząc nawet co to jest za film i jak był naświetlany.
Bez urazy, ale co jest irytującym, to fakt, ze nie wyciągasz wniosków. Miales wlasciwy wywolywacz, ale nie uzyles go prawidlowo. Zamiast rozcieczac wywolywacz w nieskonczonosc i beltac przez godzine, nalezalo zrobić mocny roztwór i negatyw wywolac krotko. Temat przewijal sie kilkukrotnie juz przez caly watek. Co w tym jest niezrozumiałego?
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 459
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

co właśnie wywołałeś?

Post autor: EE2 »

Bez urazy ale nie wiem ile razy pisałem, że nawet nie wiem co to za film. A nie wiedząc co to jest jak miałem dobrać czas wywoływania?
Brak tej istotnej informacji sprawił, że postanowiłem to zrobić tak a nie inaczej. Szczerze to ja się w ogóle nie spodziewałem, że cokolwiek mi wyjdzie bo film stary, nie wiadomo jaki, nie wiadomo jak przechowywany i jak był naświetlany. A jednak coś wyszło. Mimo hejtów postanowiłem pokazać co uzyskałem. Nie mam skanera do średniego formatu więc póki co mogę tylko pokazać zrobione telefonem zdjęcia negatywu na podświetlarce.

P.S. Na kilku stronach internetowych o fotografii tradycyjnej jest opisana metoda wywoływania starych filmów w Rodinalu 1+100 przez godzinę z dodatkiem KBr w ilości 1g KBr na 1L roztworu. Oczywiście KBr jako antyzadymiacz. Ty i paru innych piszecie o mocnym roztworze i krótkim wywoływaniu. Chyba najwyższa pora aby doposażyć swoje domowe fotolaboratorium w KBr bo starych filmów do wykorzystania mam spory zapas tak więc jest na czym przeprowadzać testy.
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Z_photo
-#
Posty: 1032
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Z_photo »

EE2 pisze: 16 kwie 2024, 22:25 Chyba najwyższa pora aby doposażyć swoje domowe fotolaboratorium w KBr bo starych filmów do wykorzystania mam spory zapas tak więc jest na czym przeprowadzać testy.
Na tych starych filmach są zarejestrowane obrazy, czy też dopiero rozważasz użycie tych filmów do fotografowania?
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 459
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

co właśnie wywołałeś?

Post autor: EE2 »

Z_photo, Będę je naświetlał osobiście. W zeszłym roku zostałem przez znajomego obdarowany :-)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Z_photo
-#
Posty: 1032
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Z_photo »

EE2 pisze: 16 kwie 2024, 22:58 Z_photo, Będę je naświetlał osobiście. W zeszłym roku zostałem przez znajomego obdarowany :-)
W takim przypadku wiesz (lub możesz ustalić) co to za filmy, jaki jest ich wiek, jak były przechowywane - a to pozwoli naświetlić je i obrobić w sposób optymalny.
Jeśli z tych ustaleń wynika/wyniknie, że to baaaaardzo stare filmy i byle jak przechowywane, to moim zdaniem nie warta skórka wyprawki.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ