co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

aka pisze: 07 lut 2022, 19:39 Zrób powiększeniom zdjęcie choćby komórką
Na razie nie da rady, bo film suszy się w drugim domu. Mam tylko kiepskiej jakości nagrane wideo z pobieżnego ruchu telefonem wzdłuż negatywu (pośpiech), odwrócę je w Final Cut i wyślę, ale pewnie ledwie co będzie widać.
aka pisze: 07 lut 2022, 19:39 A co do zlecania skanowania to tylko w pewne ręce bo się możesz zdziwić rezultatem.
Wiem, już raz oddawałem do zaprzyjaźnionego zakładu fotograficznego na wywoływanie i skanowanie dwa filmy, jeden kolorowy i drugi B&W i wyniki były naprawdę fajne, oprócz tego, że filmem B&W była Fomapan 200, robiona małpką w domu więc nic innego nie mogło z tego wyjść. Kupiona tylko dlatego, że mam Allegro Smart i już wolałem zamiast wysyłki zapłacić to 5 zł więcej i mieć dodatkowy produkt.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 20:08 przez PhiLiXer, łącznie zmieniany 1 raz.
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

PhiLiXer, lepiej zrobić fotkę odcinka negatywu. I najlepiej na jasnym, mlecznym tle, np. monitora świecącego na biało. Przypominam sobie moje odczucia i ekscytację gdy przeszło pół wieku wstecz wywołałem swój pierwszy film. Powodzenia i nie zapominaj o starej zasadzie: "doświadczenie czyni mistrza". :-) Co wcale nie znaczy, że ja uważam się za jakiegokolwiek mistrza.
Fan Pentax'a.
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

powalos pisze: 07 lut 2022, 20:51 PhiLiXer, lepiej zrobić fotkę odcinka negatywu. I najlepiej na jasnym, mlecznym tle, np. monitora świecącego na biało.
Ja to doskonale wiem, ale kiedy to nagrywałem za 5 minut miałem wyjść i już nie miałem czasu na cięcie. Już tak kiedyś robiłem jak znalazłem jakieś stare negatywy w domu, ale teraz nie ma takiej potrzeby - mam skaner w mojej drukarce AIO. 1200 DPI na A4, może uda się coś zobaczyć. :mrgreen:
powalos pisze: 07 lut 2022, 20:51 Przypominam sobie moje odczucia i ekscytację gdy przeszło pół wieku wstecz wywołałem swój pierwszy film.
U mnie to chyba było nawet coś więcej jak ekscytacja. Po prostu istny szok, że taki niezdarny człowiek jak ja właśnie zrobił zdjęcie od zera do końca. No, może nie samego końca ale to już niebawem. I też nie od początku, bo filmu nie wyprodukowałem, ale za to już trzeba podziękować inżynierom Agfy :-) .
powalos pisze: 07 lut 2022, 20:51 Powodzenia i nie zapominaj o starej zasadzie: "doświadczenie czyni mistrza".
Dziękuję, a tą zasadę cały czas miałem w głowie jako odpowiedź na pytanie "A co będzie jak coś nie wyjdzie?"
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

PhiLiXer pisze: 07 lut 2022, 18:20 Mam jeszcze 3 filmy, do następnych użyję Zenita, którego muszę jeszcze kupić
Nie idź w tę stronę jeżeli nie chcesz tracić nerwów i zdrowia na "użeranie" się ze sprzętem.
Fan Pentax'a.
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

powalos pisze: 07 lut 2022, 21:26 Nie idź w tę stronę jeżeli nie chcesz tracić nerwów i zdrowia na "użeranie" się ze sprzętem.
No właśnie nad tym mam dylemat. Jedni twierdzą, że to się do niczego nie nadaje i sprawia mnóstwo kłopotów, a drudzy żeby nie dać sobie wmówić, że zenit to dziadostwo. Jeśli już mam wybrać coś innego, to mógłby mi ktoś polecić jakieś w miarę dobre lustro dla początkującego do 250 zł? Zależy mi na tym, żeby była to lustrzanka, bo strefowy system ust. ostrości mnie przeraża.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

Ja tam Zenity lubię, ale one faktycznie mają dość małe możliwości, a skoro masz dopiero kupować, to za podobne pieniądze zdobędziesz coś choćby z większym zakresem czasów migawki. Może być choćby Praktica, może być też Zorkij, albo Fed z dalmierzem (tu oczywiście zmiana obiektywu nie jest tak łatwa). O, jak masz 250 złotych do wydania, to możesz popatrzeć za Minoltami serii Maxxum/Dynax, czy jak je tam na który rynek zwali.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

O, nawet takie coś może się zdarzyć: https://www.olx.pl/d/oferta/minolta-apa ... bd4d53761d
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

Jedyne nad czym jeszcze myślałem to jak już sprzedam Zenita (jestem świadomy jego małych możliwości) to Canon EOS 3000. Ktoś by mógł opisać swoje relacje z tym body?

P.S. Chyba jednak ominę ten plan z kupowaniem zenita na miesiąc, a potem sprzedażą.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

PhiLiXer, Wez do serca dobre rady powalos‘a i nie wydywaj kasy na dziadostwo. Unikniesz w ten sposob wielu rozczarowan tym bardziej, ze obecnie material filmowy nie jest tani a frustracja ze zjechanego negatywu czasami nie do odzalowania. Kiedys jechalo sie na tym co bylo dostepne, teraz naprawde nie ma takiej potrzeby.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

PhiLiXer pisze: 07 lut 2022, 21:30 jakieś w miarę dobre lustro dla początkującego do 250 zł
Kupuj od sprzedawcy z pozytywnymi komentarzami i od takiego, który sprzedaje sprzęt foto. Pierwszy godny uwagi, z AF, proszę: https://allegro.pl/oferta/canon-500n-28 ... 1797365660# Taniej z obiektywem i AF wśród Canonów nic godnego uwagi nie ma.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

PhiLiXer, za te 250 zł to mogę Tobie oddać Nikona F70 z AF Nikkorem 28-70/3.5-4.5. U mnie leży, a lepiej żeby komuś służył. Dojdzie pewnie ze 20-30 zł za przesyłkę ale sądzę, że naprawdę warto. W razie czego to pisz na PW. Ale odpowiem racze już jutro.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

powalos pisze: 07 lut 2022, 22:19 PhiLiXer, za te 250 zł to mogę Tobie oddać Nikona F70 z AF Nikkorem 28-70/3.5-4.5
Propozycja godna uwagi. Z lepszego źródła trudno będzie trafić.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

PhiLiXer pisze: 07 lut 2022, 21:36 Chyba jednak ominę ten plan z kupowaniem zenita na miesiąc, a potem sprzedażą.
No takie coś to na pewno nie ma sensu. A już zwłaszcza próba sprzedania czegoś tak masowego na tak mało chłonnym rynku :-)
Hm... A jakby tak kupować Zenita, malować na czerwono i sprzedawać jako KPZR Special Edition przemyconą z Kremla w trumnie z Bierutem?
PhiLiXer
-#
Posty: 97
Rejestracja: 16 kwie 2021, 11:23
Lokalizacja: Myślenice/Skomielna Czarna

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PhiLiXer »

Ok, Nikon od powalosa zamówiony, a ja przesyłam kilka zdjęć z tego pierwszego negatywu. Wiem, jakość pozostawia sporo do życzenia, ale póki co nie mam lepszego sposobu na uchwycenie. Najprawdopodobniej w poniedziałek będzie już skan ze skanera.
A, no i małpa zrobiła mi figla :-) . Wizjer pokazywał obraz o wieeele bliższy niż widział go obiektyw, dlatego niektóre obiekty są oddalone bardziej, niż bym sobie tego życzył. Na szczęście nowe lustro już w drodze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ