co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Podejście leniwe nr 2 do błony mammograficznej fuji um-ma, tym razem EI 25. Dalej słabe cienie. Pewnie trzeba będzie jednak nieleniwie skalibrować.
Załączniki
2021-12-05-0003_1.jpg
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

R7, 50mm
Foma 200 @ box speed
Adox Atomal A49 1+1
17 Min, 20C, 60/60x3

Schnaco wyglada niezle
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 19:32 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

skpt, Kolega z innego forum swietli ten film na 80 ASA i wola w FX-39 II (przez 8 minut) lub w Silvermaxie przez 8,5 minuty. Efekty naprawde przyzwoite. Wysle Ci przyklad przez PW, gdyz nie chce publikowac tutaj bez jego zgody
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

oKuba, dziękuję :-). Natomiast, o ile dobrze widzę i czytam język dla mnie obcy, to Kolega pisze tam, że pomiar był na strefę II, a obrazek sugeruje, że detale w cieniach ledwie, ledwie wychodzą nad bazę filmu. Czyli, o ile dobrze rozumiem, mierząc std. strefę V byłoby jednak sporo mniejsze to ISO... Druga rzecz, że obrazek bardzo kontrastowy mu wyszedł, a celem jest u mnie papier, a nie skan. Obawiam się, że z tradycyjnym kopiowaniem byłby kłopot. Ale to gdybanie oczywiście, bez oglądu negatywu kolegi... U mnie był pomiar światła padającego.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

skpt, To na strefe II to nie byl pomiar a doswietlenie wstepne (czy to tak po polsku?) aby uporac sie z kontrastem. Z tego co pamietam to rowniez robi odbitki w ciemni, chociaz ten przyklad to skan negatywu.
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Rzeczywiście, źle zrozumiałem/przeczytałem. Dzięki.
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Mirosław »

Po długiej przerwie nie kupowania papieru Foma ostatnio sobie kupiłem tak na próbę aby przetestować Foma Speed 313 MG i muszę powiedzieć że podoba mi się ten papier.( zdj. komór. na szybko jak zwykle.)
Załączniki
7.jpg
Uzależniony od fotociemni .
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Mirosław, Wyglada bardzo przyzwoicie. Oczywiscie nie jest zabronionym ustawic smartfona rownolegle nad odbitka i ja odpowiednio wykadrowac ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

Trochę jest, bo wtedy się często odbija flesz. Acz można z kolei robić bez.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 03 gru 2021, 11:48 Mamiya-6 Six IV
Zuiko 3,5/7,5 cm
ORWO UN54@200
ID-68 22* 8'
encore ...

ale dziś zmarzłem, rano było u nas -12^C, brrr!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 08 gru 2021, 10:24 ale dziś zmarzłem, rano było u nas -12^C, brrr!
Przy wolaniu? Mieszkasz w chlodni ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 08 gru 2021, 10:34Przy wolaniu?
Nie no przy odwózce do szkoły i na powrocie przez wioski fotografując ;-)
A i dziś udało mi się zmieścić pełne 14 klatek na tym UN54 - zaczynam przy pierwszej kropce i automatyka przewijania w mej
Mamiya-6 dwunastą klatkę ustawia na numerku 11 (przerwy są około 5mm), no i następnie 13 przewijając już z podglądem mam na numerku 12, następnie na wyczucie mam klatkę 14 (ale to zależy na jaki papier jest film nawinięty, jak od Fomy lub Agfy czy Rolleia da się tak zrobić, ale z papierem Kodaka już nie bardzo bo nie mają kropek, tylko napisy przed numerkiem i robię wtedy 13) . Na Fomie wychodzi klatek 13, muszę sprawdzić Ilforda jeszcze. Czasem na tej bonusowej klatce są bonusy :mrgreen: - zaraz pokażę w Galerii Korexowej ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Dzisiaj nic (nie wolalem), ale nabylem nowy wolacz. Wiec juz wkrotce..
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 10 gru 2021, 15:41nowy wolacz
O PMK :-)
Nie wiedziałem że ktoś to oficjalnie sprzedaje, lata temu używałem składanego przez kolegę, miło wspominam,
moim zdaniem to najlepsza pyro wywojka, o to co napisał mi kolega Jamalski w dodanej notatce do wywoływacza:
PMK - rozbija neutrony i protony na kawałki, zjada antymaterię na śniadanie
średnio- i niskoczułe 9-10'
wysokoczułe 13>
rozcięczać 1A + 2B + 100 wody 21*C
mieszać co 15 sek po 2 fikołki
i tak setki wołałem przez 9' a 4-setki przez 13' w 21*C - no miodzio to wychodzi, zawsze naświetlałem nominalnie do PMK.
Ładny kolorek negatywu wychodzi, dobrze się skanuje i dobrze powiększa, a tonalność wysokiej marki.
A koncentrat bardzo wytrzymały, miałem końcówkę i wykorzystałem w 2018 roku, a złożony był w 2012.

Poszukam w PL tego specyfiku, bo naprawdę jest to wymiatacz, że hej! 8-)

No nie widzę tego w PL :-(
Ktoś coś wie?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 10 gru 2021, 17:58 No nie widzę tego w PL
Ktoś coś wie?
Tutaj tez jest tylko w jednym miejscu. Agitacja tak jak pisales. Podobno 10 lat nawet mozna trzymac. Zwrocilem na niego uwage u goscia, ktory foci na Pan 100 ilforda i bylem zaskoczony tonalnoscia tego materialu
ODPOWIEDZ