co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 06:55 wspaniale mieć w kieszeni dostęp do 80% wiedzy całej ludzkości
Ty tak na poważnie?
Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 06:55 Dzieci wychowane bez żadnych zainteresowań i ideałów będą oglądać tę papkę medialną bo nie znają nic innego...
To akurat bez smartfona od wieków się udawało...
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 06:55 Ja tam uważam że smartfon to świetna rzecz, należy tylko nauczyć dziecko jak to wspaniale mieć w kieszeni dostęp do 80% wiedzy całej ludzkości.
Hmmm, dlaczego zatem w większości szkół jest zakaz używania smarkfona? Ograniczają dzieciom dostęp do wiedzy? :-P
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 07 wrz 2021, 07:29
Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 06:55 wspaniale mieć w kieszeni dostęp do 80% wiedzy całej ludzkości
Ty tak na poważnie?
Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 06:55 Dzieci wychowane bez żadnych zainteresowań i ideałów będą oglądać tę papkę medialną bo nie znają nic innego...
To akurat bez smartfona od wieków się udawało...
Tak, poważnie. Mam przed sobą jakiś nowy preparat odkwaszający- od ręki pobieram jego kartę charakterystyki. Żadnego problemu.
Co do drugiego- trudno się nie zgodzić.
A zakaz szkolny- jest czas i miejsce na używanie takich urządzeń
Wystarczy tylko pamiętać- wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Technologia jest dla ludzi i nie widzę powodu żeby tak na to narzekać, natomiast uzależnienia to inna sprawa ale nie o tym mówimy
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 07:52 pobieram jego kartę charakterystyki.
Tego pobierasz, innego nie pobierzesz - producent czy dystrybutor publikuje w sieci lub nie. Nawet jeśli pojęcie "wiedzy ludzkości" ograniczyć do tego typu wydawnictw, to też do 80% raczej daleko. Sieć zastąpiła lub uzupełniła tradycyjne medium w postaci papierowych wydawnictw, ale to co wcześniej (przed internetem) powstało do sieci trafia w baaardzo małej części. No chyba, że incydentalnie wrzucone na chomika czy gdzieś tam pirackie (bardziej lub mniej) skany książek np. z naszej dziedziny - fotografii.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka, wiadomo że po pewne rzeczy trzeba chodzić do biblioteki, ale i tak ilość treści dostępnych w internecie jest porażająca. Korzystałeś kiedyś z Polony?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Imperitus, nie jest problemem ilość i miejsce dostępności wiedzy.
Obecnie to jest problem niechęci, wręcz ostentacyjnej pogardy dla wiedzy (na Naszym forum również).
Smartfon, jak każde narzędzie, jest tylko narzędziem. Młotek z kompozytowymi trzonkiem nie spowoduje, że większość populacji wbije 3 calowego gwoździa za drugim uderzeniem.
Tak samo albo jeszcze bardziej ze smartfonem, trzeba umieć go używać. Trzeba też umieć oddzielić fałszywe informacje od prawdziwych.
Przed erą internetu nie dało się (praktycznie) publikować różnych bzdur. Teraz wystarczy mieć „zasięgi” jak celebryci i w świat idą dowolne głupoty, które bez wiedzy czytających, przyjmowane są jako prawdy objawione.
Per saldo internet i narzędzia do jego eksploracji przynosi więcej szkody niż pożytku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 07 wrz 2021, 07:39 Hmmm, dlaczego zatem w większości szkół jest zakaz używania smarkfona? Ograniczają dzieciom dostęp do wiedzy?
Bo w szkołach uczą nauczyciele, czyli ludzie którzy się nie dostali na dobre studia i mają nad sobą jeszcze większych idiotów.
To megalomańscy sadyści, którzy wciskają dzieciakom niepotrzebną papkę i próbują prać im mózgi na zlecenie rządu, każdego rządu.

A Imperitus mądzrze prawi, a jest przedstawicielem internetowego już pokolenia.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 07 wrz 2021, 11:17 .. wciskają dzieciakom niepotrzebną papkę i próbują prać im mózgi na zlecenie rządu, każdego rządu.

A Imperitus mądzrze prawi, a jest przedstawicielem internetowego już pokolenia.
Toć Imperatus też chodził do szkoły i nadal jeszcze chodzi (szkoła wyższa o ile się nie mylę). Chyba lubi to pranie mózgu .... :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

jac123, ja pierdykam, ale pierdykasz :shock: ja też chodziłem tu i tam, wcześniej bo musiałem, a później bo chciałem, bo myślałem że tak trzeba - repranie trochę jednak trwa.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

jac123 pisze: 07 wrz 2021, 12:51 Chyba lubi to pranie mózgu .... :mrgreen:
Jakub też by polubił gdyby na ocenę oczekiwali od niego takich rzeczy :mrgreen:
IMG_20210906_173409.jpg
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Ale dyskusja się rozwinęła gdy wstawiłem posta, że mój 6. letni wnuk robi fotki na filmach i zaczyna to lubić. To dwa kadry uchwycone przez tego "szkraba"
Michał 2021 8_1200.jpg
Michał 2021 20_1200.jpg
oraz sam sprawca całego zamieszania
Michał 2021 4_1200.jpg
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 13:23 takich rzeczy
Co to jest?
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

powalos pisze: 07 wrz 2021, 13:45 sprawca całego zamieszania
Selfika se trzasnął?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Na moje oko piłka da bejsbola.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: jac123 »

Imperitus pisze: 07 wrz 2021, 13:23
jac123 pisze: 07 wrz 2021, 12:51 Chyba lubi to pranie mózgu .... :mrgreen:
Jakub też by polubił gdyby na ocenę oczekiwali od niego takich rzeczy :mrgreen:
....
Otóż to. Człek wybierze nie tą szkołę co trzeba i pretensje do całego świata.
Każdy chce być prezesem albo managerem, a budowlańców i innych rzemieślników brakuje.
Jak szkoła taka zła, to do roboty, a nie obciążać system.
ODPOWIEDZ