co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka, chyba wcale nie próbowałeś szukać, pierwsze z brzegu co wyskakuje po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę:
https://pl.m.wiktionary.org/wiki/%C5%9B ... 9tojebliwy
A tu pizdryk:
https://www.miejski.pl/slowo-Pizdryk
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Krw, kto tu wywołał wilka z lasu :?: :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:Krw, kto tu wywołał wilka z lasu :?: :mrgreen:
Mla. Obiecuje trzymac ryj na klodke.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

skiper75 pisze: 24 cze 2021, 10:51
4Rider pisze:Krw, kto tu wywołał wilka z lasu :?: :mrgreen:
Mla. Obiecuje trzymac ryj na klodke.
Pechozol :mrgreen:
Może ja lepiej też nie będę się odzywał :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 24 cze 2021, 10:24 aka, chyba wcale nie próbowałeś szukać, pierwsze z brzegu co wyskakuje po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę:
https://pl.m.wiktionary.org/wiki/%C5%9B ... 9tojebliwy
Aha, ale to mi rozwiń "Sienkiewiczowskiego świętojebstwa" oczywiście na przykładzie "Krzyżaków". A wiązanie pizdrynki z pizdrykiem daleko nietrafione.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 24 cze 2021, 10:44 Krw, kto tu wywołał wilka z lasu :?: :mrgreen:
O, Czwarty się wzburzył. A tu u mnie już po burzy, duszno. Idę w plener. Miłego dnia wszystkim dyskutantom.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 24 cze 2021, 11:22 O, Czwarty się wzburzył.
No bo nie mam co wołać, remont już na finiszu, ale jeszcze to pakowanie i przewózka w trakcie :-/
A ile rzeczy niepotrzebnych znalazłem! - no odchudziłem dobytek przy okazji ;-)

U mnie teraz pada i już nie duszno :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 24 cze 2021, 11:26 remont już na finiszu
Remont trzeba było dokumentować. ;-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
aka pisze: 24 cze 2021, 11:22 O, Czwarty się wzburzył.
No bo nie mam co wołać, remont już na finiszu, ale jeszcze to pakowanie i przewózka w trakcie :-/
A ile rzeczy niepotrzebnych znalazłem! - no odchudziłem dobytek przy okazji ;-)

U mnie teraz pada i już nie duszno :-)
Znaczy ze bedziesz mial ciemnie?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

pisze: 24 cze 2021, 10:15 Czekaj, gdzie tu ktoś coś o zachodzie pisał
nikt.
Ojkofobia jest nierozerwalnie związana z „zachód się z nas śmieje”
A „dres z ryngrafem” to właśnie przejaw ojkofobi. Zresztą nie tylko ten zwrot, „Sienkiewiczowska świętojebliwość” też.

Sienkiewicz pisał dokładnie to co chcieli czytać mu współcześni. On przynajmniej nie bredził jak Prus w „Lalce” że dostawach dla wojska Wokulski się dorobił bo miał najlepsza jakość towaru i cenę.
Cała „Lalka” to oderwane od rzeczywistość pitolenie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2021, 12:27 przez J.A., łącznie zmieniany 2 razy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 24 cze 2021, 11:21 Aha, ale to mi rozwiń "Sienkiewiczowskiego świętojebstwa" oczywiście na przykładzie "Krzyżaków". A wiązanie pizdrynki z pizdrykiem daleko nietrafione.
Najbardziej pokrewne słowotwórczo jakie znalazłem to "pindyrynda", ale nie wiem czy takie coś Cię zadowoli...
Odnośnie Krzyżaków- to nie jest z pewnością najlepszy przykład świętojebliwości bo tam dewocja postaci stanowi integralną część tła historycznego, ale i tak kłuło mnie to niepomiernie z jakiegoś powodu. Gdybym był katolikiem to pewnie nie zwróciłbym na to uwagi.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 24 cze 2021, 11:30
4Rider pisze: 24 cze 2021, 11:26 remont już na finiszu
Remont trzeba było dokumentować. ;-)
A jest jedno ze starej miejscówki:
post143916.html?hilit=przeprowadzka%20k ... 66#p143916

jest parę instaxów i 1 klatka K66 kolorem, no ale tam zostało jeszcze 11 do zrobienia, a teraz muszę przetestować C3 ze 135 mm -
i nie wiem kiedy :-(
skiper75 pisze: 24 cze 2021, 11:33 Znaczy ze bedziesz mial ciemnie?
Jeszcze nie, to mieszkanie tymczasowe na rok jakiś, dopiero później już na swoim, będzie ciemnia ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 24 cze 2021, 11:44 A „dres z ryngrafem” to właśnie przejaw ojkofobi. Zresztą nie tylko ten zwrot, „Sienkiewiczowska świętojebliwość” też.
Nie wydaje mi się. Owszem, "zachód się z nas śmieje" jest zazwyczaj słabe, ale akurat moja awersja do "Trylogii" nijak się nie wiąże z zachodem, a już na pewno nie z tym, jak nas zachód postrzega. Może się, ewentualnie, wiązać z tym, że chciałbym, żeby parę aspektów życia u nas było takich bardziej zachodnich, ale to jest jednak zupełnie co innego. W sumie to nie jest nawet awersja do książki jako takiej, tylko do całego zjawiska społecznego zbudowanego na niej. Może sobie bandyta Kmicic być bohaterem poczytnej książki, bo wiadomo, łobuz kocha najmocniej i panienki na to lecą. Jakoby. Ale żeby z niego robić ideał Polaka to znaczy sprymitywizować bycie Polakiem do jedynie tylko nap*erdalania szablą. Gdybym ten aspekt traktował emocjonalnie, to jako inżyniera, który trochę PKB już wyprodukował zwyczajnie by mnie to obrażało.

TSD co do bredzenia w książkach, to doprawdy brednie biznesowe Prusa są niczym w porównaniu z bredniami historycznymi o Jasnej Górze z "Potopu" :-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

PPaweł, żałuję że nie mogę się pod tym podpisać
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 24 cze 2021, 14:27 Może sobie bandyta Kmicic być bohaterem poczytnej książki, bo wiadomo, łobuz kocha najmocniej i panienki na to lecą. Jakoby. Ale żeby z niego robić ideał Polaka to znaczy sprymitywizować bycie Polakiem do jedynie tylko nap*erdalania szablą. Gdybym ten aspekt traktował emocjonalnie, to jako inżyniera, który trochę PKB już wyprodukował zwyczajnie by mnie to obrażało.
Język którego używasz to nic innego jak wyrażanie emocji z jakiegoś powodu niewątpliwie, ale z jakiego? Ja bym się na wkład w PKB nie powoływał. Gdybyś na głowie stanął to nie wykażesz czy, per saldo, się dołożyłeś czy skonsumowałeś, a i jakaś przyszłość przed Tobą. Takie wartościowanie to jak ma się do wkładu pielęgniarki lub nauczycielki do PKB?
ODPOWIEDZ