co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Dochodzi jeszcze kwestia wykorzystywanej ilości wywoływacza. Robię litr, a do wywołana wykorzystuje od 400 do 600 ml. Po czym obie te części wywoływacza (wykorzystana i ta co została w butelce) znów się łącza... To też musi mieć jakiś wpływ na żywotność.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Zazwyczaj ze stockami robie tak samo. Wczoraj akurat wywolywalem cztery na raz, wiec uzylem calego litra
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

DDR-owskie Orwa juz wywolane i wisza. Wolalem w A49 wedlug starych czasow. Dobrze, ze nie focilem tym materialem wesela corki ;-) Oba mocno zadymione, NP27 bardziej. Na pierwszy rzut oka wychodzi ze najdluzsza ekspozycja jako 25 ASA wyglada najlepiej. W przypadku tego drugiego to 3 ASA.

A tak wyglada jeszcze nie skanowana Foma po wczorajszym wolaniu. Troche mnie korci aby jednak ta ostatnia rolke jednak zamoczyc w stocku wedlug Twojego przepisu. Zobacze wieczorem
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Madzia, co do wołania starych filmów to na zadymienie dodaje się ze 2 gramy bromku potasu dodatkowo do wywoływacza - zawsze trochę pomaga. A czułości sporo straciły, znaczy się źle bardzo przechowywane musiały byc...
Ta Foma na moje oko przewolana dla mnie troche, ale jeszcze bez tragedii, ale to max co mój skaner udzwignie, a i niebo pewnie bardzo białe wyjdzie, pod powiększalnikiem dłużej by się naswietlalo. kiedyś sprzedawano oslabiacz farmera by negatyw rozjasniac...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Dobrze wiedziec z tym bromkiem, chociaz w sumie nie uzywam starych filmow.

Tak, Foma jest lekko przewolana, ale ja tez inaczej niz Ty mieszam. W sumie od poczatku do konca po 10 sekund kazdej minuty, jak zaleca Ilford. Mysle, ze gdybym wolal ten film Twoim sposobem 14 minut to bylo by znacznie gorzej.
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Nie wytrzymalem jednak do wieczora i wywolalem ta setke Fomy w stocku ID-68:

7 Minut [10 film]
21C
60/60x4 (co wychodzi 10 sek w kazdej minucie)

Te 30” koncowych u mnie odpada, gdyz moje mieszadlo nie da sie tak zaprogramowac.

I jak? Jak to mowia, na oko calkiem niezle. Negatyw sie suszy i wyglada bardzo przyzwoicie. Skan pokaze jak jest
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Madzia, widzę że wszystko masz zautomatyzowane - się nie dało zaprogramować ;-)
No 7' w 21* to mi dobrze brzmi.

A z tym 1+3 to robie taki semi-semi-stand:
Przy 100 to jest: 1' później co 3' po 10" i na końcu te 30"
A przy 400 (dłuższe wolanie) 1' później co 5' 15" i ostatnie 30"

Tak samo odpowiednio z innymi setkami i 4setkami
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Madzia, a to wołanie P30 wg Twojego przepisu to jaki kontrast daje? Wrzuciłbyś jakiś skan. Załadowałem do Arii, zrobiłem 4 km na butach i dopiero 13 klatek to do wołania jeszcze sporo wody upłynie. Słońce ostre, a P30 wg moich doświadczeń mocno kontrastowy jest.
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

aka: bede wolal swoj najpoznjej jutro to wrzuce. To nie jest film, ktorego czesto uzywam i musialbym sie naszukac.

4Rider: a jak dlugo wolasz te semi-standy? Przyznam, ze nie przepadam, ze wzgledu na dlugosc procesu no i ze sam musialbym mieszac a leniwy jestem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Madzia, wczoraj Ci już pokazałem jaki czas, ale masz jeszcze raz:
Załączniki
IMG_20210410_215133.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Dzieki. Tracony chyba bylem i nie zauwazylem, ze to to ;-)
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

A tak wygladaja te Orwo przed skanowaniem: pierwszy NP15, drugi NP27:
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

@aka: musze sie jednak bic w piers, gdyz cos pop.. lilem. Nie wiem czy notatki mi sie nie zgadzaja czy moze te Ferranie inaczej wolalem, ale sprawdzilem jeszcze raz pdf‘a priducenta z czasami i z D96 jest tak:

8 minut ciaglej agitacji
21C

Tak tez film teraz wolalem. Wlasnie schnie. Pozniej wrzuce zdjecie negatywu a pewnie jutro jakis skan. Wyglada calkiem ok, ale moja R7 jest nieszczelna i musi tak czy owak do serwisu, licznik tez sie na 26 klatce zawiesza.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Obraz na ORWO wygląda ogladalnie, przy odpowiednim temacie wobrazalna taka forma byłaby dopelniajaca.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Ten NP27 faktycznie moze sie do czegos nadac. Ladnie chmury lapie. Zobaczymy jak to bedzie wygladac zeskanowane.

Na dzisiaj mam juz dosc tej fotografii ;-) Zostal mi jeszcze Acros 135 do wywolania, ale zapal moj sie wyczerpal
ODPOWIEDZ