co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Adams »

aka pisze: 07 sty 2021, 16:14
Adams pisze: 07 sty 2021, 15:45 powiększam na papierze Fuji DPII
O, dzięki. Się trochę zacukałem bo DPII to część nazwy papieru do drukarek...
Adams pisze: 07 sty 2021, 15:45 widać też jak są traktowane filmy w labach na maszynach przeciągowych, oraz jakie są różnice w jakości wywołania.
Mam w pobliżu lab w którym zdarzyło mi się kilka razy wołać testową rolkę z nowo nabytego aparatu, pomijając wątpliwości co do świeżości kąpieli to mechaniczne uszkodzenia zawsze były. Slajdy wołane w warszawski labie ("dwukolorowym") też mi się trafiły zadrapane. Takie życie...
Adams pisze: 07 sty 2021, 15:45 niestety nie jet to PS
Apage satanas! ;-)
DPII ma całą linię wykończenia, jak robiłem na 3 rodzajach i wszystkie były ok i bez potrzeby kalibracji, robiłem też na budżetowych i porównując zdjęcie do zdjęcia to jest różnica. Zabieram się też do Kodaka Endura- zobaczymy :-), narzazie chemia Kodaka mnie rozczarowała bo nie zadziałała.

Najbardziej wkurza jak meczysz się z jednym zdjęciem bo do końca nie wiadoma jaka to dominanta :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Adams »

Zapomniałem dodać że niezłym wyzwaniem jest zrobienie stykówki :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Mrozy ustąpiły, więc ogłaszam rozpoczęcie sezonu 2021:

Bronica S2A
Nikkor-P 75/2.8
Foma 400@1600
ID-68 20* 20'


I ten rok będzie rokiem Fomapana...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Ilgord Delta 100, HC-110, 1:31, 6 min., 20° C. Aparat Pentax 645n.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Dziś Pierwszy Las i nowy autorski przepis:


Bronica S2A
Nikkor-P 75/2.8
Foma 400@800
ID-68 1+3 19-21*
40' semi-stand
[przewrotki: 1' 11'(20") 22'(20") 31'(20") oraz powolutku od 38' do końca już]

PS: muszę dodać że będzie to często chyba używana kombinacja - wygląda to rewelacyjnie na negatywie :-)

Acha co do pomiaru to kopułkowy (SeKonic L-208) -1EV (bez korekcji na filtr) -
jest to dla mnie złoty środek odkryty pod koniec zeszłego roku 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 22 sty 2021, 13:26 PS: muszę dodać że będzie to często chyba używana kombinacja - wygląda to rewelacyjnie na negatywie
No na skanie już nie rewelacyjnie, ale jak na Fomę i tak bardzo dobrze, wygląda że (prawie) wszystko się na negatywie zmieściło,
skany prosto ze skanera, po przepuszczeniu przez PhotoScape będzie lepiej, materiał również bardzo dobry do powiększeń,
[skany 1200 dpi_Canon 9000F Mark II, można kliknąć by powiększyć]:
4Rcan_20210122_0004.jpg
4Rcan_20210122_0007.jpg
4Rcan_20210122_0011.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Trochę beskidzkiej czekolady na plastiku mg v:
Obrazek
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: zladygin »

Świetne zdjęcia. Mój klimat.
Kuba, przepraszam...
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: zladygin »

skpt pisze: 23 sty 2021, 09:47 rochę beskidzkiej czekolady na plastiku mg v:
Na ceracie? feee ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

co właśnie wywołałeś?

Post autor: PPaweł »

Ale czemu to takie wszystko krzywe?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

zladygin, jest okey, oczywiście że tak :-)

PPaweł, jeśli idzie o moje to się naprostuje - były robione z bardzo niewygodnych i śliskich miejsc,
a po drugie ledwo już widzę, bo przespałem w tym roku może jakieś 36 godzin w sumie... :-(
[ale na Flickr będą już proste jak bambus w La Ciotat ;-) ]

PS: na dodatek wszystkie moje lecą w lewo, a to Piotrka w prawo :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

zladygin pisze: 23 sty 2021, 10:44 Na ceracie? feee ;-)
Nie mam warunków, tam gdzie powiększalnik wstawiłem, żeby płukać papiery. Cieszę się, że w ogóle udało mi się wznowić zabawę (-: Wszystko w swoim czasie...
PPaweł pisze: 23 sty 2021, 11:10 Ale czemu to takie wszystko krzywe?
Jeśli to w sprawie mojego obrazka, to robiąc je dla siebie nie jestem jakoś strasznie przejęty pionami, poziomami, itd. Jak mam presję na poprawną perspektywę, to się szarpię z 4x5. Ale i tam odstępstwa nie są dla mnie dyskwalifikujące. Oczywiście zdaję sobie, że dla wielu będzie to synonimem tandety, której należy unikać. Nic nie poradzę. Taki ze mnie prymitywny, tandetny typ :-) Tutaj obiektyw był w dodatku konkretnie uniesiony w górę, coś musiało się zwalić. Szczerze mówiąc, mniej mi to przeszkadza, niż słabe kąty proste maskownicy. A tych też nie zawsze chce mi się pilnować. A ta przydługa pisanina, to efekt buńczucznego nastroju, w którym dziś pozostaję, co mi się raczej rzadko zdarza. Wybaczenia upraszam (-:
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: zladygin »

skpt pisze: 23 sty 2021, 21:59 Nie mam warunków, tam gdzie powiększalnik wstawiłem, żeby płukać papiery. Cieszę się, że w ogóle udało mi się wznowić zabawę (-: Wszystko w swoim czasie...
Piotrek, żartowałem... to tak trochę na marginesie debaty na tenat nowego papieru ilforda. Robię też na plastikowej "piątce" i jestem nią zachwycony. No, ale ekonomia chyba zmusi do przejścia na... FB.
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Żartu się domyśliłem, tym bardziej, że debatę przyuważyłem ;-) Ale jakoś tak mimochodem wykształciłem chyba sentyment do nocnego klejenia do szyby i do odcinanej "blachy" po wyschnnięciu. A nadto mam z pół roli fomabromu, której chwilowo nie mam jak użyć (pociąć, suszyć, itd.). Ta piątka natomiast daje się tonować na ładną dla mnie czekoladę - to w niej bardzo jest dla mnie fajne i z racji tej czekoladowości podrzuciłem obrazek. Może kogoś ucieszy taka możliwość. Plastiki fomy bardzo słabo reagowały na toner m.z. Plastików ilforda chyba nie próbowałem.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

co właśnie wywołałeś?

Post autor: mrek »

skpt pisze: 23 sty 2021, 22:39 Ale jakoś tak mimochodem wykształciłem chyba sentyment do nocnego klejenia do szyby i do odcinanej "blachy" po wyschnięciu
I przy odcinaniu ten dźwięk, który za pierwszym razem wydał mi się dźwiękiem pękającej szyby! No nie? Uwielbiam go.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ