co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 26 paź 2020, 13:07 A Tyś się dominanty czepił, której nie ma.
Wierzę Ci na słowo, ale mogłeś skan wstawić bo ten obrazek tu nie ma sensu, nie?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Nie chciało mi się skanować. Nie mam też paszczaka, do szybkiego skanowania filmów, a skanowanie na Nikonie trochę trwa.
Bardziej interesowało mnie to, że po 12 latach od końca gwarancji co prawda w zamrażarce, ale zachował swoją czułość.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Wywołałem kolejną porcję białego deszczu na fomie 100. Tym razem było 6 intensywnych mechanicznie płukań przed wywoływaniem i dalej std. proces:
Obrazek
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Adams »

J.A. pisze: 26 paź 2020, 14:56 Nie chciało mi się skanować. Nie mam też paszczaka, do szybkiego skanowania filmów, a skanowanie na Nikonie trochę trwa.
Bardziej interesowało mnie to, że po 12 latach od końca gwarancji co prawda w zamrażarce, ale zachował swoją czułość.
Generalnie jak byś zamroził materiał po wyjści z fabryki to termin ważności zaczął by płynąć od mmentu rozmrożenia np za 10 lat :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

Tak to mniej więcej wygląda.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Ikonta 520
Aviphot@64
ID-68 22* 9'
skpt pisze: 27 paź 2020, 19:01 białego deszczu na fomie 100
Tragedii nie ma - bez wskazania nawet nikt by nie zobaczył ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

4Rider pisze: 28 paź 2020, 12:55 Tragedii nie ma - bez wskazania nawet nikt by nie zobaczył ;-)
No niestety, nawet przy skromnym, dwukrotnym powiększeniu będzie widać ten łupież.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 28 paź 2020, 13:02
4Rider pisze: 28 paź 2020, 12:55 Tragedii nie ma - bez wskazania nawet nikt by nie zobaczył ;-)
No niestety, nawet przy skromnym, dwukrotnym powiększeniu będzie widać ten łupież.
Na macie-barycie ołówkiem poprawisz, ale szkoda, bo na 100 jeszcze nie widziałem - nawet kupiłem niedawno 20 sztuk i prawie 10 już poszło i bez zastrzeżeń...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Tych kropek jest tak na oko z tysiąc na powierzchni arkusika. Pewnie, że się da. Ale ja nie znajdę na to czasu :-) Pójdzie do zabawy ze stykowymi cyjanotypami.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 28 paź 2020, 13:08 Tych kropek jest tak na oko z tysiąc na powierzchni arkusika
Ło Matko!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

W zasadzie mogłem niepoprawnie oszacować ilość, tzn. bardziej strzelić niż pomyśleć. Jest ich z pewnością dużo więcej. Pani nie wierzy? Pan kliknie lupką po otwarciu linku:
łupież
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 28 paź 2020, 13:22Pan kliknie
Pani kliknęła i się przeraziła - teraz naprawdę widać tragedię :-( - bo zdjęcie wielce eleganckie i pewnie ich więcej...
[tyle artefaktów to nawet na tych Kodakach 32 lata po terminie nie ma, a jak więcej światła to jeszcze mniej...]

Zatem wszystko zależy od partii zatem? - mnie się trafiła dobra, a może to od wywoływacza zależy, jakiegoś składnika...
- może się głupio zapytam.... [ja Fomę w Rodinalu zwykle puszczam - z ciekawości sprawdzę w ID-68...]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Nie bardzo. Mam to samo na fomie 400 120, kupionej w tym samym okresie co te arkusiki. Deszcz na pewno wychodzi w xtolu i w d-76. W tej samej chemii wołane fomy z innej partii nie robią problemów.
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

4Rider pisze: 28 paź 2020, 13:27Pani kliknęła
Nawiasem, nie chciałem urazić. Jeśli to zrobiłem to przepraszam. W ramach przeprosin link w temacie, zahaczający o fotografię tradycyjną: There’s one question. Asked even before we are born. Boy or girl?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 28 paź 2020, 14:28 Nawiasem, nie chciałem urazić. Jeśli to zrobiłem to przepraszam.
W żaden sposób, nawet wydawało mi się że uznałeś za normalną moją inność,
bo już od jakiegoś czasu mam w profilu płeć niekreśloną... 8-)

Acz i zamierzony kontekst zrozumiałem ;-)

Za wielce interesującego linka dziękuję - pokręcę się tam na jakiś czas...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ