co jest z dostępnością materiałów?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

co jest z dostępnością materiałów?

Post autor: kal800 »

Hej,

Dzisiaj zamawiając trochę chemii uciąłem sobie pogawędkę z właścicielem sklepu i ponoć jest dramat jeżeli chodzi o dostępność filmów - o ile z dostępnością Fuji od dawno było tak sobie, to okazuje się, że nawet z Ilfordem jest kicha, co jest pewną osobliwością - z tym nigdy problemów przecież nie było. Ktoś wie o co może chodzić? Ponoć jest mega ssanie zza oceanu i materiał leci do USA, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagle Jankesi się rzucili na normalną fotografię ;)

Kal
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co jest z dostępnością materiałów?

Post autor: oKuba »

kal800,

Tutaj nie zauwazylem jak dotad problemu jesli chodzi o material czarno-bialy. Niezaleznie od producenta. Mowa o tych duzych a nie o Ferrani czy Orwo.

Koledzy od koloru narzekaja natomiast na braki, zwalszcza tych najtanszych materialow.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co jest z dostępnością materiałów?

Post autor: aka »

kal800 pisze: 20 wrz 2022, 18:31 okazuje się, że nawet z Ilfordem jest kicha
E tam, bajki Ci opowiadał (nawet się domyślam który to taki gaduła). Proszę: https://bratex.org/pl/c/FILMY-FOTOGRAFI ... ducer_11/1
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

co jest z dostępnością materiałów?

Post autor: kal800 »

Ale jednak coś jest na rzeczy - chciałem kupić w jednym sklepie internetowym 3 Delty 400 na średnim i jeden mikrofilm z tym samym materiałem - żeby nie robić dwóch zamówień - dopiero w trzecim czy czwartym z kolei udało mi się finalnie złożyć zamówienie. Z kolorem masakra - syn pstryka sobie na C41 i praktycznie nie ma zwykłych.


@aka - sam widzisz - pod linkiem np nie ma Delty 400 na 135 - szerokie są, owszem, ale jednak jest to format mniej popularny, podobnie kolor - są Portry w komplecie, ale na szeroki. Mikrofilmów nie ma. Fuji? Zapomnij - tylko PRO-H na średnim
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
ODPOWIEDZ