Cło i opłaty na aparat z Japonii

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: aka »

oKuba pisze: 09 mar 2023, 20:09zwrot kasy
Jak masz dowód, że firma kurierska naliczyła opłaty importowe mimo zapłacenia na ebay to wystarczy zareklamować - procedura ebay - ja dostałem zwrot w ciagu 3 dni od przesłania skanu rachunku PP. Oczywiście zwrot od ebay.
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: oKuba »

aka, U mnie problem byl inny a oplata nie pobierana przez Ebay.

Sprzedawca, pierdola saska, dolaczyl do obiektywu rachunek opiewajacy na zla kwote. Niestety zawyzyl dwukrotnie i tu byl blad. Ale w Fedexie pomimo kwitow z Ebaya i PayPala nikt nie potrafil tego rozwiazac.
wuzetek
-#
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2023, 01:08

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: wuzetek »

W przypadku zakupów powyżej 22 euro (łącznie z kosztami przesyłki), obowiązuje stawka VAT, która wynosi 23%. Dodatkowo, w przypadku zakupów powyżej 150 euro, konieczne jest opłacenie cła. Stawki cła zależą od rodzaju sprzętu i wynoszą zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent wartości towaru.

I Sprzedawca z Japonii może pobierać opłaty za przesyłkę oraz ubezpieczenie przesyłki, co również wpłynie na końcową cenę zakupów.

wysoka klatka schodowa aranżacje
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: aka »

wuzetek pisze: 11 mar 2023, 01:17 W przypadku zakupów powyżej 22 euro (łącznie z kosztami przesyłki), obowiązuje stawka VAT, która wynosi 23%.
Jajeczko częściowo nieświeże. Limit 22 Euro został zniesiony unijną regulacja z dniem 1 lipca 2021 roku. Ta regulacja dotyczy zakupów na platformach sprzedażowych i nakłada na nie obowiązek naliczania i pobierania VAT. Chińczycy poradzili sobie w ten sposób, że VAT wliczony jest w cenę, a rozliczenie z US prowadzi jakiś pośrednik w Polsce. Skutek jest taki, że zwrot przedmiotu zakupionego na allegro z dostawą z Chin (a jest tego mnóstwo!) jest praktycznie niemożliwy, ale zwrot zapłaconej kwoty i owszem, po wymianie korespondencji odrzucającej kolejne propozycje rabatu ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: J.A. »

aka pisze: 11 mar 2023, 07:31 Skutek jest taki, że zwrot przedmiotu zakupionego na allegro z dostawą z Chin (a jest tego mnóstwo!) jest praktycznie niemożliwy, ale zwrot zapłaconej kwoty i owszem, po wymianie korespondencji odrzucającej kolejne propozycje rabatu
Kumpel miał taką sytuację. Reklamował zakup, dostał nowy towar, a starego nie chcieli by zwróć. Sprzęt nie był uszkodzony, tylko miał jakieś wady zewnętrzne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: aka »

J.A. pisze: 11 mar 2023, 08:57taką sytuację
Ja miałem dwie. Za pierwszym razem nie zwróciłem uwagi na kraj wysyłki, opis był po polsku poprawny. Przedmiot totalne badziewie, zwrot na jakiś chiński adres. Po włączeniu allegro do sporu zwrócili pieniądze, zwrotu nie chcieli bo niby jak? Za drugim razem już świadomie zaryzykowałem kupując matówkę do Broniki SQ-Ai. No niestety, praktycznie się nie nadaje - rogi czarne, cokolwiek widać w środku. Polemika była długa i dosyć zabawna, pieniądze zwrócone, matówka może robić za zaślepkę. Tu przykład z dyskusji:
"
Witaj kliencie,
czuję się tak smutno,
Teraz mój kierownik jest na mnie tak zły, że zaoferowałem zwrot pieniędzy, ale nadal otrzymałem negatywną opinię. Czy mógłbyś uprzejmie pomóc mi zmienić opinię, aby była pozytywna?
mam szczerą nadzieję, że zrozumiesz mój stan tylko jako obsługi klienta tutaj.
dzięki i najlepsze życzenia
"
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: PPaweł »

Wygląda jak targowanie się w "Królu szczurów". W sumie pewnie dlatego, że to ten region.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: flonidan »

O tych opłatach przez ebay to prawda ale tylko względem USA i Kanady .Teraz jak się kupuje z USA to od razu doliczają opłaty importowe razem z vatem.Ja kupowałem wielokrotnie w USA i od kilku lat nie mam żadnych monitów z urzędu celnego a paczuszki dosłownie po tygodniu są w domu.Amerykanie są bardziej uczciwi niż Niemcy ale raz straciłem 100$ po kupieniu na Ebay 1kg glicyny(glicyna nie jest ujęta w chemikaliach których nie można przewozić samolotem czy statkiem wieć wszystko było ok.Może ten nowojorczyk zmarł bo to było na szczycie pandemii.Zgłosiłem skargę do ebay-brak jakiegokolwiek odzewu,przepadło 100$.Ale kolega który mieszkał w stanie Nowy Jork kilka lat powiedział ,że nowojorczycy są bardzo nieprzyjemni -kiedyś na krzyżówce z podporządkowanej przepuścił młodego faceta a ten w podzięce splunał i pokazał mu fakolca.
jacek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: flonidan »

Od kilku lat jest umowa między Unią a Ameryką Północną o uproszczonym rozliczaniu się i wymianą szybszą towarów.Teraz zakupy w stanach to miodzio.
jacek
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: aka »

flonidan pisze: 11 mar 2023, 11:53 O tych opłatach przez ebay to prawda ale tylko względem USA i Kanady
Kolejna niby prawda.
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: Mirosław »

Czyli rozumiem jak kupię sprzęt z terenu Unii to żadnych opłat celnych lub innych NIE MA.Towar idzie od człowieka do człowieka i po temacie? Bo mam na oku Pentaxa 67 za 2K euro i za 3K euro tylko nie wiem czy mi żona na zawał nie fiknie jak się dowie :shock: :shock: :shock: .
Uzależniony od fotociemni .
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: oKuba »

Mirosław pisze: 12 mar 2023, 18:03 Bo mam na oku Pentaxa 67 za 2K euro i za 3K euro tylko nie wiem czy mi żona na zawał nie fiknie jak się dowie
Oplat wewnatrz EU nie ma. Co do zony to sam sie przekonasz ;-)

Jak na P67 to dosc zaporowe ceny, chyba, ze mowa o 67 II
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: aka »

oKuba pisze: 12 mar 2023, 19:09Co do zony
Nie wiadomo jakie ma plany w stosunku do żony ;-)
Z_photo
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: Z_photo »

flonidan pisze: 11 mar 2023, 11:59 Teraz zakupy w stanach to miodzio.
Nie w każdym przypadku - biorąc pod uwagę termin dostarczania przesyłek.
Te transportowane przez USPS na 2-3 miesiące wsiąkają jak lapis w kobylej d...ie - i to po amerykańskiej stronie Atlantyku. Mułami te przesyłki transportują, czy jak?
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cło i opłaty na aparat z Japonii

Post autor: J.A. »

Z_photo pisze: 15 mar 2023, 00:17USPS
Ale potrafisz rozwinąć ten skrót? Bo to sporo wyjaśnia. Nie tylko w naszym nadwiślańskim grajdołku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ