ciemnia kolorowa - wwa

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

karkacz
-#
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2013, 22:21
Lokalizacja: wwa

ciemnia kolorowa - wwa

Post autor: karkacz »

Witam,

Otworzyła się w Warszawie dobrze wyposażona ciemnia na wynajem na godziny do koloru i cz-b, jest jednak pewien problem :P

Ja bym bardzo chciał zrobić swój aneks fotograficzny jako kolorowe ręczne odbitki, na razie jestem jedynym chętnym i właściciel powiedział, że tylko dla mnie nie opłaca mu się uruchamiać procesora do papieru, i albo mogę sam kupić chemię (1600 pln), albo znaleźć kilka osób i wtedy on to zrobi.

Dlatego to info :D

koszt godziny pracy w ciemni jest od 32 do 20 pln w zależności od ilości godzin (myślę, że to też jest do dogadania).

koszt papieru przyciętego 100 x 76 cm to 28pln (trzeba liczyć ze dwa całe arkusze na próbki, potem po korekcji już można robić więcej, i tak wychodzi taniej niz najtańszy wydruk).

koszt rolki 76cm x 55m (metrów) to jakieś 600 pln (czyli wychodzi wtedy 11pln za 100x70 - ja bede kupował rolkę).

procesor jest na chmię rt (podobno lepsza niż ra4) i łyka papier do 105cm. (nie wiem ile kosztuje tak szeroka rolka).

O papiery w arkuszach jest dość ciężko

można kupić węższe rolki

powiększalniki łykają wszystko, do 4x5", jakieś mega dobre topowe obiektywy - jakie nie pamiętam bo nie znam się.

chemia może pracować 6 tyg bez zepsucia się przy małym przebiegu papieru (im większy przebieg papieru tym dłużej chemia może pracować), ja chcę pracować 3 dni w drugiej połowie czerwca, więc mówimy albo o terminie połowa czerwca - koniec lipca, albo początek czerwca połowa lipca.

Pani Iza N. (zainteresowani wiedza o kogo chodzi) uczyła mnie kolorowej ciemni w zeszłe wakacje i okazało się, że to nie jest takie trudne. (zwłaszcza, że jest procesor w który wkłada się papier i po 3 minutach wychodzi sucha gotowa odbitka). (procesor odpowiada za całe wołanie, jedyne co możemy kontrolować to 2 pokrętła pod powiększalnikiem i czas naświetlania - to tak jakby można było jeździć suwakami exposure, tint i white balance w lightroomie, tylko na większą skalę :P)

Przy większej ilości odbitek koszta wychodzą sporo mniejsze niż najgorszy i najtańszy druk, a jakość jest super, przejścia kolorystyczne etc. też są super i żaden druk tego nie przeniesie + wartość archiwalna i kolekcjonerska jest milion razy większa niż wydruku.

myślę, że na początek trzeba liczyć minimum 1,5h na jedno zdjęcie, potem 30-20 minut na jedno zdjęcie.

Aha, i ten facet co to ma jest ciągle na miejscu i powiedział, że służy pomocą.

jak ktos bedzie zainteresowany to niech pisze, miejsce bede zdradzal priv, bo "ewentualna możliwość zrobienia" to troche za malo za cos co ktos moze odebrac za rodzaj reklamy tej miejscowki (a nie takie sa moje intencje).

pozdrawiam.
karkacz
Kurtyk
-#
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:31
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Kurtyk »

Witam.
Czy dalej aktualne? Byłbym bardzo zainteresowany
Nam
-#
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nam »

Kurtyk pisze:Witam.
Czy dalej aktualne? Byłbym bardzo zainteresowany
No właśnie?
namiecinscy.pl
Samozwańczy Król Sztuki
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

kurcze niezły zapłon macie panowie ;)

Najprawdopodobniej chodziło o miescówkę pana Tomka ze Studia ArtLab w Warszawie.

Zdecydowanie polecam, nie dość że sprzęt wypasiony w kosmos, to jeszcze właściciel zboczony (sam z siebie pomaga, tłumaczy, radzi, normalnie jak nie w XXI wieku!)

Byłem, widziałem, ze dwie godziny rozmawialiśmy gdyby nie brak czasu pewnie byłbym częściej.

Tu był artykuł, pewnie stąd 'odkrycie'.

W sumie jakby było paru chętnych, to można by koreksowe spotkanie ciemniowe zorganizować... to nie głupi temat, wczoraj rozmawiałem z Bartkiem, że koreks żyje tylko wirtualnie, może by Warszawskie ciemniowanie machnąć raz na jakiś czas?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

taharii pisze:wczoraj rozmawiałem z Bartkiem, że koreks żyje tylko wirtualnie
taharii pisze:Byłem, widziałem, ze dwie godziny rozmawialiśmy gdyby nie brak czasu pewnie byłbym częściej.
Moim skromnym zdaniem, to jest główny powód. :-(
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

ciemnia kolorowa wwa

Post autor: Mirosław »

To co piszesz powyżej nie wszystko się zgadza.....ale to Twój wpis.

Też rozważałem spotkania ciemniowe lub wynajmowanie ciemni na godziny tylko że w zachodniopomorskim, niestety brak na razie czasu...kto wie może kiedyś :shock:
Uzależniony od fotociemni .
Nam
-#
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nam »

Ja w razie czego jestem chętny na spotkanie choć z doświadczenia wiem , że jak mam coś robić to muszę w swojej ciemni gdzieś między 22 wieczorem a 3 rano. Tyle że ta moja czeka po przeprowadzce od 8 lat.
namiecinscy.pl
Samozwańczy Król Sztuki
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

to co, może spróbujemy?

może 20 lutego?
Nam
-#
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nam »

Może być.
namiecinscy.pl
Samozwańczy Król Sztuki
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

wpisane w kalendarzu :-)
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

wypas, to trzech już mamy, ja też zapisuję w kalendarzu, jutro zadzwonię do pana Tomka i nas zapowiem.

ktoś jeszcze chętny?

Lista jak buk przykazał:

1. Taharii
2. Nam
3. bawy2
4.
Nam
-#
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nam »

Zapisałem w kalendarzu. Miło będzie się poznać.

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 ]
To na którą i czy wszyscy dalej chcą? Ja tak.
namiecinscy.pl
Samozwańczy Król Sztuki
bromideoxides
-#
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2021, 07:08

ciemnia kolorowa - wwa

Post autor: bromideoxides »

Dzień dobry

Temat z prehistorii ale szukam, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - ciemnia kolorowa? Z procesorem. Wynajmę wraz z instrukcją. ;-)

Pozdr
ODPOWIEDZ