ciekawostki i okazje na sprzedaż

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: Imperitus »

Vox, dzięki wielkie ;-)
Zanotowałem na przyszłość
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: rbit9n »

aka pisze: 11 lut 2020, 20:45
Imperitus pisze: 11 lut 2020, 20:25
aka pisze: 11 lut 2020, 20:09 Szybki wyrzuć ;-)
Jakoś nie wydaje mi się żeby ramka mogła utrzymać 6x9 idealnie płasko. Tak przynajmniej jestem spokojny, raz na jakiś czas mycie na mokro, powiększalnik nakryty pokrowcem, przed każdą zmianą negatywu kilka dmuchnięć z gruszki. Trzy razy do roku chyba mogę sobie pozwolić na takie "niewygody" :-P
Spokojnie utrzyma, a dodatkowo głębia ostrości po stronie negatywu nie jest taka mała (było już o tym kilka razy, łącznie z tabelką) by "zgubić" ostrość.
głębia ostrzenia (depth of focus) wcale nie jest jakaś porywająca.
od siebie dodam, że w przypadku małego fomapana 400 ciętego ze szpuli, nie ma opcji, żeby używać tylko ramek bezszybkowych. jest tak wyginający się, że traci się ostrość podczas naświetlania powiększenia.

poniżej fragmenty "way beyond monochrome" Lambrechta & Woodhouse'a.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: shovax »

Imperitus pisze: 11 lut 2020, 15:27 Poszukiwałem ostatnio informacji na temat polonowych pędzelków antystatycznych. Szukałem miedzi- znalazłem złoto, prosz:
https://amstat.com/products/anti-static ... dge-1.html
Jestem szczerze bardzo zaskoczony że są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale z drugiej strony- chyba nie wymyślono na razie niczego równie skutecznego. Tylko trzeba takiego delikwenta trzymać z daleka od nienaświetlonych filmów :-P
hm. rocznie wyprodukuje sie tylko kolo 100g polonia, w sumie chyba tylko w Rosji. troche dziwne, ze przy tej ilosci daje se go do pedzelka.... :D
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: aka »

W tym wątku była dyskusja: post127303.html#p127303
rbit9n pisze: 12 lut 2020, 15:11 głębia ostrzenia (depth of focus) wcale nie jest jakaś porywająca.
Nie jest, ale przy przymkniętym obiektywie jest kilka razy większa niż grubość filmu. Jeśli film nie jest płaski, się wygina, to rzeczywiście tylko szybki.
rbit9n pisze: 12 lut 2020, 15:11 od siebie dodam, że w przypadku małego fomapana 400 ciętego ze szpuli, nie ma opcji, żeby używać tylko ramek bezszybkowych. jest tak wyginający się, że traci się ostrość podczas naświetlania powiększenia.
Foma i wszystko jasne ;-)
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: aka »

shovax pisze: 12 lut 2020, 15:31 hm. rocznie wyprodukuje sie tylko kolo 100g polonia, w sumie chyba tylko w Rosji.
Z czego 99.99 g na potrzeby KGB ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: rbit9n »

no tak, tylko że film może się wygiąć więcej niż wynosi jego grubość.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: aka »

4Rider pisze: 16 lut 2020, 09:01 Takie śmieszne wynalazki, wyższa forma Lomo
Łaskawy jesteś ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: J.A. »

Kurna.
Może zacząć sprzedawać już naświetlone, takie dla tych co nie posiadają aparatu?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 16 lut 2020, 10:38 Kurna.
Może zacząć sprzedawać już naświetlone, takie dla tych co nie posiadają aparatu?
Albo dla tych co gustują w podwójnej ekspozycji :mrgreen:
Rewelacyjny efekt LOMO-KONO 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: jac123 »

rbit9n pisze: 12 lut 2020, 15:11
aka pisze: 11 lut 2020, 20:45
Imperitus pisze: 11 lut 2020, 20:25
Jakoś nie wydaje mi się żeby ramka mogła utrzymać 6x9 idealnie płasko. Tak przynajmniej jestem spokojny, raz na jakiś czas mycie na mokro, powiększalnik nakryty pokrowcem, przed każdą zmianą negatywu kilka dmuchnięć z gruszki. Trzy razy do roku chyba mogę sobie pozwolić na takie "niewygody" :-P
Spokojnie utrzyma, a dodatkowo głębia ostrości po stronie negatywu nie jest taka mała (było już o tym kilka razy, łącznie z tabelką) by "zgubić" ostrość.
głębia ostrzenia (depth of focus) wcale nie jest jakaś porywająca.
...
No patrz Pan, a są tutaj tacy, co twierdzą że głębi ostrości nie da się wyliczyć ...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: J.A. »

Wyliczyć się da.
Tyle że z punktu widzenia fizyki nie istnieje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 16 lut 2020, 09:01 Takie śmieszne wynalazki, wyższa forma Lomo :mrgreen: :
Nie psioczmy za dużo, obok takiego syfu na rynek powoli zaczynają wypływać też wskrzeszone klasyki. Macophoto niedawno anonsowało że usiłują przywrócić papiery typu starej Agfy.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 16 lut 2020, 19:12 Nie psioczmy za dużo
Nie psiocze [ja nawet psów nie lubię - wolę koty],
a wyśmiewam trochę, bo mi to wcale nie przeszkadza i nawet uważam że dość zabawny jest film z nadrukiem Obcych lub UFO.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

ciekawostki i okazje na sprzedaż

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 16 lut 2020, 19:12
4Rider pisze: 16 lut 2020, 09:01 Takie śmieszne wynalazki, wyższa forma Lomo :mrgreen: :
Nie psioczmy za dużo, obok takiego syfu na rynek powoli zaczynają wypływać też wskrzeszone klasyki. Macophoto niedawno anonsowało że usiłują przywrócić papiery typu starej Agfy.
A ileż tych "wskrzeszeń" miało miejsce? Nawet z pozoru banalny Rodinal ma klony, którym daleko do oryginału choćby w trwałości koncentratu.
ODPOWIEDZ